Сатанинската музика в България и как влияе на децата ни?

  • 9 585
  • 103
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 257
Дааа, трябва да се слушат радостни и жизнеутвърждаващи песни с изцяло позитивни послания, които ни карат да се забавляваме и веселим от сърце, защото:

I work all night, I work all day, to pay the bills I have to pay
Ain`t it sad
And still there never seems to be a single penny left for me
That`s too bad
In my dreams I have a plan
If I got me a wealthy man
I wouldn`t have to work at all, Id fool around and have a ball...
Money, money, money
Must be funny
In the rich mans world
Money, money, money
Always sunny
In the rich mans world
Aha-ahaaa
All the things I could do
If I had a little money
Its a rich mans world
A man like that is hard to find but I cant get him off my mind
Aint it sad
And if he happens to be free I bet he wouldn`t fancy me
That`s too bad
So I must leave, Ill have to go
To Las Vegas or Monaco
And win a fortune in a game, my life will never be the same...
Money, money, money
Must be funny
In the rich mans world
Money, money, money
Always sunny
In the rich mans world
Aha-ahaaa
All the things I could do
If I had a little money
Its a rich mans world
Money, money, money
Must be funny
In the rich mans world

Моето впечатление е, че лирическият герой, обладан от дълбока завист към богатите и успелите, иска да напусне работа и да се отдаде на хазарт. Кое е положителното тук?

# 91
  • Мнения: 1 233
И защо трябва населението да слуша песен за масово убийство в Омаха.
Ами не трябва. Изкуството не е задължително. То е пожелателно, това му е хубавото всъщност. Теб никой не те кара да слушаш за въпросното масово убийство. Мен пък (примерно) ме вълнува, интересно ми е, провокира ме, предизвиква някакви чувства и размисли у мен. Това не ме прави агресивен човек и масов убиец.
Всички музиканти, които ти изброи, са ок, и аз ги уважавам, макар и да не ми лягат на сърцето. Но ако вземем да анализираме и техните текстове, някои от тях са също толкова глуповати и безсмислени, колкото и тези, за които ти писа преди това. Ето, и АнаИва е дала пример.
Та аз не мога да слушам само музика, която ме успокоява. Слушам и такава, но имам нужда да слушам неща, които ме провокират, от които нещо в мен кипва, които импонират на настроението ми. Понякога искам да ми го повдигне, но понякога имам нужда да не го повдига, а да го "изслуша" и "изтрае", ако мога така да се изразя.

Това за критериите в песните и претенциите какво да слушаме нещо не го разбрах. Ако съм схванала правилно, ще кажа, че точно защото имаме критерии и претенции, харесваме това, което харесваме.

# 92
  • Мнения: 1 002
За пръв път ги чувам тези песни и виждам тези видеа. Явно съм мнооого далеч от този тип музика, тематики и няма да ми е обективно мнението, но хич не ми се струва нормално това да се слуша от подрастващи. Имам чувството, че би повлияло много лошо на самочувствието, себеоценката и отношението спрямо другите.

Музиката не е като филм или книга. Музикалният продукт влиза много по-бързо и лесно в съзнанието. Там има речитатив, има канто, има мелодия, слуша се чрез слушалки, има лесна опция за повтаряне... Създателката на темата с право се е притеснила.
Започнал е да пише поезия и тя е песимистична.... ами, посъветвайте се със специалист най-добре.

Последна редакция: вт, 01 авг 2023, 13:19 от lowkeyyy

# 93
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
И защо трябва населението да слуша песен за масово убийство в Омаха.
Ми той и Ботев е писал за убийство, в онова прочуто стихотворение, ще те оставя да се досетиш кое е.

# 94
  • Мнения: 1 233
Абе, хора, какъв е проблемът в песимистичните стихове? Някои нямат нужда от тях, други имат. В този живот само радост и оптимизъм ли има? Само детелинки, калинки и рози ли? Ми тези, които изпадат в такива състояния, нямат ли право да се припознаят в нещо или в някого? Защо мислите, че консумирайки или създавайки такъв тип изкуство, тези хора непременно ще изпаднат в още по-дълбока дупка или че ще станат насилници и агресори? Че те милионите фенове на такава музика или поезия трябваше да са изтрепали останалата част от света тогава или масово да са се самоубили. Не, просто понякога клин клин избива. Чрез тъгата или агресията в един измислен свят човек може да превъзмогне своите в реалния свят, защото вижда, че не само той изпитва подобни емоции.
Човек не става депресар, защото пише или слуша такава музика, а обратното.

# 95
  • Мнения: 1 002
Защото е малък, че да носи песимизъм в себе си и да го утвърждава писмено, чрез поезия. Няма житейски опит, няма достатъчно изживявания, няма достатъчно прочетени книги.
Децата ако не се радват в детските си години на безгрижието - то кога? При прекия сблъсък с истинския живот?

# 96
  • Мнения: 1 233
Няма правила за писане на поезия - нито възраст, нито пол, нито темперамент. Това не можеш да го контролираш. А и авторката май не каза на колко години е синът й. Може да е на 17.
Освен това, пишейки, песимизмът не се утвърждава, а обратното - освобождава се. Това с утвърждаването е клише, на което са ни учили в училище. Нищо не утвърждава момчето, просто си излива душата на белия лист. Аз даже бих желала да му прочета нещата. Ама все повече си мисля, че те не съществуват, че темата е пързалчица Grinning

# 97
  • Мнения: 1 466
Защото е малък, че да носи песимизъм в себе си и да го утвърждава писмено, чрез поезия. Няма житейски опит, няма достатъчно изживявания, няма достатъчно прочетени книги.
Децата ако не се радват в детските си години на безгрижието - то кога? При прекия сблъсък с истинския живот?
Не мога да повярвам, че се стигна до такова мнение, но явно е нужно да се каже, че и децата са хора. И те имат негативни емоции, и те имат нужда да ги изразят и преживеят по някакъв начин.

* * *

Дори в най-големия поп-хит може да се намери по-дълбок смисъл и социална проблематика (пример - цитираната песен на ABBA по-горе), но зависи от слушателя, колко може да разбере и какво може сам да вложи.

# 98
  • Мнения: 120
Гледайте филма Inside Out. Много добре показва, как от дете човекът става тинейджър и...ами става и тъжен понякога. Няма нищо ама нищо лошо в това. Дори напротив. Трябва да се научи да се справя с тези емоции, да ги опознае и така нататък.

Още нещо ми направи впечатление. Авторката доста споменава сатанизъм, Бог и така нататък. Моето предположение е, е че тя е по-религиозна от обичайното за нас. (Българите всъщност не сме религиозни много. Великден, Коледа на църква и това е) Възможно ли е синът по този начин да показва бунта си към тази религиозност на родителя?

# 99
  • Мнения: 1 002
Е, разбира се, че ще изпитва и други емоции, когато си загуби играчката, когато някой го удари в училище или му пишат двойка. Ама ако слуша нон стоп подобна музика, пише си всеки ден по малко песимистичните стихотворения, да не вземе да стигне до крайности, като случката в сръбското училище. Не може ежедневието му да е пълно само с тази музика и лоши мисли.

# 100
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 106
Възможно ли е синът по този начин да показва бунта си към тази религиозност на родителя?
Едва ли. По-скоро му е харесала музиката като мелодия, а майката си измисля значения и оправдания, вместо да погледне себе си и своето влияние над детето. И на първо място да си отговори на въпроса защо това дете се откъсва от нея вместо да споделя. Той като се обличал в черни дрехи кой му  ги купува?

# 101
  • Мнения: 120
Аз вярвам, че съм мислещо същество, а не машина, на която и вкарват код.
Нямам нужда да оправдавам действията и бездействиета си (чуждите също) с това какво слушам. Всеки сам кове съдбата си.

И някак очаквам родителя да постъпва по същия начин. Да каже -ти си мислещо същество. А не - не слушай това, защото ще станеш наркоман/ убиец. Нямаш избор защото така са те програмирали.

Научете децата си на добро и лошо, научете ги да мислят, а не на императивни забрани. Ама чакай... то така много трудно.

И не разбрах сега, примадона има ли хазартна зависимост от слушане на Абба, ако има какво говори това за избора и, ако няма - за тезата и с кода?

# 102
  • Мнения: 3 394
уффф
помислих, че за чалгата ще си говорим

И аз 😃

# 103
  • Мнения: 1 466
Една картинка по темата:



Скрит текст:
Обществото: "Метълът е сатанинска музика!"
Аз: "Благодаря ти, Сатана, страхотен си!"

Последна редакция: вт, 17 окт 2023, 16:27 от Ghibli

Общи условия

Активация на акаунт