Сатанинската музика в България и как влияе на децата ни?

  • 9 592
  • 103
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 38 515
Абе Лунна соната, ти наясно ли си, че конкретно Виолетов генерал са съществували 84-90? И въобще не са нещо ново?
Водят се за някакво начало на уейв музиката в България и нямат нищо общо със сатанизма. Като се правиш на много знаеща, вземи прочети малко.
И да, единият от тях почина от наркотици навремето.

# 46
  • Мнения: 1 233
Обсъжданият стил музика няма нищо общо със сатанизма. Да, депресарска е, но това е нещо съвсем различно. И не разбирате ли, че тя може да бъде отдушник? Нещо, през което да минат емоциите на един човек, да се асоциира с нещо, да се причисли към нещо... За това говорим, а не дали на нас ни харесва или не. И обсъждаме дали това би довело до нещо опасно. За мен музиката сама по себе си - не. Ако има някакъв проблем, то той е другаде.

Последна редакция: пн, 24 юли 2023, 17:04 от Мила Атова

# 47
  • Мнения: 282
Скрит текст:
Дуумът почва да се оформя около Black Sabbath, та повече от 30 години, по-скоро 40-50. Даркуейв - и той към края на 70те, началото на 80те.

TDK и Tool са много, много различни, с вторите съм израснала. Anathema не са даркуейв (тука се закачам, знам, че се нямаше предвид групата).
Субстанции и ментални проблеми има при всички жанрове (за съжаление), няма смисъл да си "мерим музиките". Нима поп звездите не са масово депресирани и с по няколко зависимости към обезболяващи, алкохол, стимуланти?

Та и при ъндърграунда няма как да опиша картинка, пълна единствено с дълбоко интелигентни и осъзнати хора, минали през терапия, излекували всяка болка и кривина и взимащи единствено разумни и градивни решения. Има всякакви.
Скрит текст:
Не знам как е в даркуейв средите в България, мога да говоря за друга част от алтренативния ъндърграунд, където е пълно с алкохол и трева. Не казвам, че всички употребяват, но второто е нормализирано, масово и достъпно. Оттам насетне съм виждала повече интерес към психеделици (гъби, ЛСД, ДМТ и подобни), отколкото към стимуланти или по-тежки депресанти.
Но подчертавам отново, че всичко опира до човека и проблемите му извън субкултурата, която му е на сърце.

Възможно ли е човек да си има някакви търсения, да се завлече по някое течение, да се заобиколи с разни хора и те да му повлияят да направи глупави избори - о, да. Но това е възможно буквално навсякъде - в квартала, в училище, по дискотеките/чалготеките/електронните партита/концертите, и т.н.

Превръщайки мрачните теми от живота в теми табу, не мисля, че предпазваме децата. Винаги има шанс да се сблъскат с тях и, колкото са по-неинформирани - толкова са по-уязвими. На мен ми допада повече подхода, в който информацията се подава с факти и примери, обсъжда се, тече диалог. А не този, в който нещо се демонизира, забранява и комуникацията е едностранна. Във възрастта на бунт, забраната прави нещата още по-интересни - "какво пък толкова, искам да разбера за себе си, да си съставя собствено мнение".

Но, пак да кажа - това последното е на теория и по спомен на мен какво ми е липсвало - аз тийнейджър у дома нямам, не съм отглеждала и акъл не мога да дам по тази линия.

# 48
  • Мнения: 928
Лунна соната, майката не е написала на колко години е сина и, но щом е още на етап да се чувства способна да му забранява каква музика да слуша, няма да е някой 17-18 годишен дангалак. В този смисъл какви концерти, барове и събори?

Ако няма други около него, които слушат същото, е нормално да си стои сам в стаята. Ако харесва даркуейв, не можеш да го замъкнеш насила на Уасп или Хелуин и да очакваш да му хареса.

Намесихме всичко в тази тема, от рок и хеви, та чак до дуум и блек, защото музикалният вкус се развива и движи в различни посоки, и едва ли тийнът слуша само четирите изброени в първия пост групи, а дори и да е така, след година или две вече ще има промени, но не в насока чалга или Риана.

Аз бях много брутално ограничавана от родителите ми за музиката, която слушам и за начина, по който исках да изглеждам, за да разпознават всички каква съм. Касети и дискове, купени с пари от стипендията ми, хвърчаха през терасата и ставаха на парчета. Преди повод като рожден ден или Коледа се звънеше с молба до всички роднини да не ми се подаряват нищо, а да се дават пари на родителите ми и те след това ми се купуваше нещо, което крайно не харесвам, например жълто яке, с обяснението, че ако оставят нещата на мен, излагам семейството ми. Средата ми бяха точно съученици от гимназията, с които си разменяхме кой каквото е докопал като музика, и си стояхме вкъщи и си слушахме. Барове абсурд, в моя град всичко беше само чалга. За концерти да не говоря, не само не ме пускаха на такива, дори и след бала не ме пуснаха на море, защото ми предстояло студентство, а аз съм мислела за глупости. На мотосъбор не стъпвам, защото ме е страх от мотори и мразя AC/DC.

Суицидни мисли или мисли да посегна към наркотици не съм имала, напротив, мислех си как трябва да уча здраво, за да мога да се измъкна от къщи, да работя и да мога сама да определям къде мога да ходя и как да изглеждам. Писала съм го и в други теми, но да го има и тук - на 35 съм.

# 49
  • Мнения: 282
Аз бях много брутално ограничавана от родителите ми за музиката, която слушам и за начина, по който исках да изглеждам, за да разпознават всички каква съм. Касети и дискове, купени с пари от стипендията ми, хвърчаха през терасата и ставаха на парчета. Преди повод като рожден ден или Коледа се звънеше с молба до всички роднини да не ми се подаряват нищо, а да се дават пари на родителите ми и те след това ми се купуваше нещо, което крайно не харесвам, например жълто яке, с обяснението, че ако оставят нещата на мен, излагам семейството ми.
Малко извън темата, но ти пращам прегръдка със задна дата. Не се прави така.

# 50
  • Мнения: 634
Според мен конкретна музика се слуша, защото по някакъв начин ти импонира, моментно или не толкова. Не мисля, че ако някой има даден проблем, музиката би го задълбочила, по-скоро е като отдушник. Виж, ако почнеш да се движиш в определена среда, това вече може да повлияе.
И аз мисля, че разговори от типа - ама каква е тази музика, ама защо така, биха били напълно непродуктивни. Да не говорим за опит за ограничаване - със сигурност ще накара момчето да се чувства още по-неразбрано и нещастно. Бих потърсила друг начин да го достигна и да разбера как се чувства и да се опитам да му помогна, ако има някакъв проблем.

# 51
  • Мнения: 234
Както някой по-горе беше дал идеята, мисля, че добре би било, ако младежът се пренасочи от групите, на които са дадени линкове, на Блек Сабат. Ще е "нестандартен" и "оригинален" , понеже днешните тийнове такава музика не слушат, т. е "бунтарството" няма да пострада, ще си слуша текстове на "тъмна" тематика, а от Блек Сабат не съм чула някой да се е самоубил. За Джудас Прийст имаше такъв случай, имаше и съдебен процес, но бяха оправдани - с право според мен, обвиненията са бутафорни. Освен това Сабат е в пъти по-висока музикална летва от дадените линкове, т.е. ще има благотворно влияние върху музикалния вкус и културата на младежа.

# 52
  • София
  • Мнения: 38 515
Кой Сабат? С Ози или Рони?

# 53
  • Мнения: 234
Кой Сабат? С Ози или Рони?
Като за начало с Ози,
по-"сатанистки" звучат . Макар че Дехюманaйзер-ът също може да му допадне.

# 54
  • Мнения: X
Хахахахахахахахахаха, тези в първия пост ако са "сатанинска" музика, то аз съм английската кралица! Satisfied Satisfied Satisfied
Това са някакви самопубликувани некадърници, в сравнение с които Джорджано е направо професионалист!

Ето това е истинска сатанинска музика!

Plaag - My Satan:
https://www.youtube.com/watch?v=ecv5dpXsItM

Plaag - Christmas Time:
https://www.youtube.com/watch?v=hpPZqGinCYM

Рогатьie Трупоедьi - Девки, Секс и Трупньi яд:
https://www.youtube.com/watch?v=F75lS03gBho

Satyricon - Fuel for Hatred:
https://www.youtube.com/watch?v=eXNJcamjSaQ

One Man Army & The Undead Quartet - Death Makes It All Go Away:
https://www.youtube.com/watch?v=TITm1Son_uw

# 55
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Хахахахахахахахахаха, тези в първия пост ако са "сатанинска" музика, то аз съм английската кралица! Satisfied Satisfied Satisfied
...

Plaag - My Satan:
https://www.youtube.com/watch?v=ecv5dpXsItM

Мани, бегай, че тая песен има трашърски китари, следващата тема е "защо детето ми слуша траш, ще се хвърли ли до вечерта от някъде или да заспивам спокойно до утре"... Но следя шоуто с пуканките. 😃

# 56
  • Мнения: X
Мани, бегай, че тая песен има трашърски китари, следващата тема е "защо детето ми слуша траш, ще се хвърли ли до вечерта от някъде или да заспивам спокойно до утре"... Но следя шоуто с пуканките. 😃
Човекът сам си определя музиката като блек метъл, ама щом ти си казала, че е trash, той да си мълчи, а? Stuck Out Tongue

# 57
  • над кукувичето гнездо
  • Мнения: 9 412
Мислех, че ще става въпрос за зли метъли от край далечен и ще си говорим за Бурзум и черволяци, пък то... дарк уейв. Поезията на места си я бива и е в пъти по-добре от пипни ме щипни ме.

А относно наркотиците, бих била притеснена от българската футболна вълна и смотания гневен рап, щото там е мазало от субстанции.

Хайде, поздрав за момчето, то ще разбере



За сравнение ще оставя и това


Старо, но златно.

И препоръчвам, ако още въртят филма Воев по кината, да го изгледате със синчето. Ще имате тема за разговор след това.

Последна редакция: ср, 26 юли 2023, 09:07 от hala_penka

# 58
  • София
  • Мнения: 38 515
Оф, в дискотеките с рапа, балоните и нискокачествени амфети и хапове....кой знае колко няма да оцелеят.

# 59
  • München, Deutschland
  • Мнения: 6 852
Мани, бегай, че тая песен има трашърски китари, следващата тема е "защо детето ми слуша траш, ще се хвърли ли до вечерта от някъде или да заспивам спокойно до утре"... Но следя шоуто с пуканките. 😃
Човекът сам си определя музиката като блек метъл, ама щом ти си казала, че е trash, той да си мълчи, а? Stuck Out Tongue
За различен траш ставаше дума, щом ти говориш за trash, но вероятно няма да ме разбереш. 😃

Към авторката: говори ли със сина си, разбра ли кое го кефи в тази музика?

Общи условия

Активация на акаунт