Коремчето вече расте, а мама се чуди момиченце ли е или момче (Тема 3/ Януари 2024г.)

  • 27 597
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 321
Ани, сподели какви са ти мутациите. Със сигурност имаш някакви, за да ти изпише аспирин.

Качвам ги, за да ги погледнете.
Това са от майчин дом, а следващата е чат с Кондева. И на моя въпрос, дали да го спирам, тя ми е отговорила с Не. Вече след назначени от нея изследвания.

Ти си с Пай мутация. Сега може да са окей,но не се знае понатам какво ще се случи. Аз пия Асперин протект дори по време на опитите за бебето, хем съм с ниско рискови мутации. Нищо няма да ти стане от асперина. Търси ли второ мнение по тези изследвания след като не ѝ вярваш на Кондева?
Ако предния път бях пила АП нямаше да загубя бебето си в 27гс, така че всеки си преценява ситуация.

# 721
  • Мнения: 151
Здравейте, включвам се и аз с отзиви - днес бях при д-р Нур Алсалех, от днес съм в 18г.с. Не помня коя от вас я посещаваше по ЗК и искам да кажа коооолко мила беше , колко обясняваше, колко добре се държа и колко спокойствие вдъхва.

На ФМ , аз също ходя при д-р Павлова в МЦ Марковс - уникална е , страхотен специалист и човек. Виждали сме се до момента само веднъж, но говори толкова свободно и така скъсява дистанцията, че имаш чувството, че я познаваш и посещаваш от години. Следващата ми среща с нея е на 26ти септември за прегледа в 22 седмица и нямам търпение.

Относно имената - бях сигурна, че ще е момче и си имах любими, нооо изненада  😅 ще си имаме живот и здраве девойка 🎀 и тук вече бащата има идеи хаха. Не коментираме темата  с никой, а постоянно питат. И ние като повечето смятаме, че има достатъчно време.

# 722
  • Мнения: 144
Аз съм 21+4 и онзи ден се запознах с докторката, при която мисля да раждам. Не ми се вижда рано, струва ми се добре да се видим няколко пъти, за да преценя дали е моят човек. Пък ако не е, да имам време да избера друг. Първа бременност ми е и искам да ми е спокойно от рано.

# 723
  • Мнения: 283
И аз това се чудя,кога е най-добре .С първата бременност раждах при следящия ме , но сега не че нямам доверие на лекарката си , а не искам да раждам в болницата в която тя изражда , спряла съм се на Селена в Пловдив , но не знам кога да отида при лекаря който ми препоръчват . Раждах там и за това пак там избирам,но лекаря ми не работи вече там

# 724
  • Мнения: 585
Някои лекари не приемат пациенти за раждане, ако не са ги следили няколко месеца поне, да знаят как протича бременността.
Някои от по-харесваните пък изобщо няма да имат място в графика, ако не предвидят от рано +1 човек. Та си зависи от доктора. Аз си ходя при моя от първата бременност плюс профилактични, та си ме знае, че ше раждаме заедно и това бебенце от преди да забременея:)))))

# 725
  • Мнения: 87
Ето какво измислих за заглавие на тема: "Мама все се пита: "Януарчето ли така сладко ме срита?" Joy Толкова с този baby brain Joy

# 726
  • Мнения: 1 774
Момичета, нещо лепнах от дъщеря ми и ми е лошичко. Накупих разни хомеопатични неща, които сте споменавали, утре съм и на преглед, дано да съм добре, та да не го пропусна Cry
Обаче да ви питам, ако вдигна температура, чака ли се да се качи повече и тогава парацетамол или не? В момента ми е 37.2 Sad
Ти усещаш ли я тази температура...питам защото аз в месеца в който забременях си правих графика на базална температура...мерех я орално и след положителния тест после поне още месец я мерих и си беше висока.  После реших да проверя телесната какво ще покаже и от както съм бременна когато и да сложа Термометъра ми показва между 37-37.2 особено пък в Тея жеги...та затова те питам...ето сега преди да пиша нарочно сложих термометър под мишница и показва 37.1...питала съм и АГ отговора беше,че по време на бременност се покачва темоературата

Последна редакция: ср, 30 авг 2023, 16:31 от Надежда Х

# 727
  • Мнения: 1 197
Надежда Х, за съжаление вдигнах после 38.2, иначе на 37.2 не я усещах колкото ми беше просто отпаднало. Пих парацетамол и през целия път от Бургас до София бях с компреси с лед. Сега нямам, пак е 37.2, което наистина явно е нормално през бременността да е леко завишена. Иначе личната ми каза, че мога да пия Парацетамол 3 х 1 и Авирон рапид.

# 728
  • Мнения: 176
Още не съм се срещала с АГ, който ще искам да ме изражда. Струва ми се рано още. Мисля Декември да се запознаем.
Има ли мама, посещавала д-р Яначкова. Препоръчаха ми я за второ мнение. Интересува ме дали на всяка цена изписва лекарства или до последно изчаква.

Аз съм ходила при нея, стори ми се доста адекватна и че си разбира от работата. Но аз ходих при нея преди бременността с други симптоми и ми се стори доста разбрана - препоръча ми едно пред друго лекарство, само защото правихме опити за бебе. Мисля, че ще останеш доволна Simple Smile

# 729
  • Мнения: 306
Момичета всеки ден ли усещате ритни чета , аз днес май не съм и малко се притеснявам в 20.г.с ……

# 730
  • Мнения: 19
Ох, момичета, трябва ми помощ. Вчера научих пола на бебето, не е желаният, и изпаднах в някаква дупка- не спирам да плача и да се вайкам. Чудя се въобще ще съумея ли да го заобичам. Има ли някоя сред вас, която също е приела трудно тази новина и как се е справила? Или съм единствената... Просто не знам как да си помогна, хич не ми харесва какво се случва с мен и какви мисли ми минават.

# 731
  • Мнения: 598
Iseult, а на детето има ли му нещо? Спомена, че от нея си лепнала? Та си мисля, че ако е стандартен вирус не би трябвало да е много притеснително. Стискам палци 🍀

Аз май съм споменавала вече, че няма да избирам екип за раждането. Миналия път бях само с акушерка и се свързах с нея нялъде в 8мия месец по спомен. Сега пак така мисля да направя.

Цвете, не си единствена, срвщала съм такива случаи. Сега сигурно и хормоните те побъркват и си склонна към такива състояния, но повярвай ми, когато се роди бебчето живо и здраво ще изпиташ любов, каквато до сега не си изпитвала. Гаранция! Ако това ще ти помогне, замисли се колко жени си мечтаят да забременеят, но не успяват. Това, което имаш ти е дар от Бога! Ще отминат тези лоши чувства скоро Heart

# 732
  • Мнения: 478
Цвете:), съжалявам, че си разочарована.. това е често срещана реакция при родители, които толкова са искали дете от даден пол, а всъщност то се оказва друг. Как обаче ще изживееш тези чувства на разочарование е важно, защото повечето хора биха реагирали към теб с “е какво, нали е здраво”, “поне си успяла да имаш дете” и тн. Вместо да потискаш обаче тъгата си, по-скоро предприеми действия, за да се справиш с нея, ако трябва поговори с психилог, ако продължи твърде дълго, защото може да стане сериозно и наистина да не успееш да се свържеш с детето. Дано отминат тези мисли бързо! Heart

За усещането - казват, че е нормално през втория триместър да не усещаме бебетата всеки ден. Аз усещам само когато съм в покой, най-вече легнала, а най-силно вечер/през нощта.

Относно раждането - аз се следя при двама, единият не изражда, другият съм го избрала за раждане и следене по ЗК, така ми е най-спокойно.

# 733
  • Мнения: 2 254
Цвете, аз имах кратък подобен момент. Бях си сънувала детето беше момченце в съня ми, като цяло винаги съм искала момченце и много се навих. Определено се разочаровах когато АГ предположи за момиче. Поплаках си даже малко. Наскоро си потвърди, че все пак ще е момче и се улавям да мисля, че ще ми липсват някои неща, които само с момиченце ще мога да правя и да споделям. Винаги има едно такова чувство, че пропускаш нещо.

Сигурна съм, че когато си роди няма да можеш да си представиш че може да е било друго.

# 734
  • Мнения: 339
Ох, момичета, трябва ми помощ. Вчера научих пола на бебето, не е желаният, и изпаднах в някаква дупка- не спирам да плача и да се вайкам. Чудя се въобще ще съумея ли да го заобичам. Има ли някоя сред вас, която също е приела трудно тази новина и как се е справила? Или съм единствената... Просто не знам как да си помогна, хич не ми харесва какво се случва с мен и какви мисли ми минават.
Ще си направите поне още едно, или докато не стигнете до желания пол 😅 Имате привилегията да сте успели да забременеете и още по-голямата привилегия да носите здраво дете, че какво по-хубаво от това? След като загубих първата си бременност, да Ви кажа ли, все тая ми беше какво ще е. Сега само се радвам че го има и че е здраво! Е и ние си имахме предпочитания, не го отричам, хич не се виждах да си играя с кукли и да връзвам кордели ама на, сега като вляза в някой магазин и първо в розовите дрешки се хващам и все роклите са ми в очите. Живот и здраве ще пробваме и за девойка до време ❤ Пък и в крайна сметка не можете да го върнете, по-добре му се радвайте😅 последен вариант в кръга на шегата, можете да пробвате да родите в Шейново и да Ви ги разменят, няма да им е за пръв път 😅

Общи условия

Активация на акаунт