НАБОР 2004 - университетски класирания - втора тема

  • 53 359
  • 763
  •   1
Отговори
# 750
  • TX
  • Мнения: 590
Мисля, че във всеки ВУЗ, всеки факултет има по един такъв. .,,На приятелка баща й, преподавател в русенския университет , му казваха гардероба - на изпит пускаше толкова хора, колкото се събират в един гардероб.  А Господа - само на Господ пише 6 , на него си 5ца, другите - под ножа. И така нататък.
  

Възпитаник съм на РУ и по времето на обучението ни Гардероба стана куфар (колкото влязат с него в куфар ,толкова минават) а беше едър тип, Господа ох, Господа ….и Стойчо тройката, все отбор юнаци-големи ахмаци.

Досега гледах от балкона, отчитам се с два броя наборки в диаметрално различни направления ,интереси и градове Варна логистика и София Вет.медицина.

Последна редакция: ср, 26 юли 2023, 20:26 от murka или АБОРИГЕНА

# 751
  • Мнения: 8 813
Скиорче, аз не съжалявам,че съм го учила.Но не работя, в съвсем друга сфера съм. Но сега бих избрала друго.
   Наем ли минимален бал на трето класиране за МУ София медицина?Момичета.

# 752
  • Мнения: 379
Вчера излезе второ.

# 753
  • София
  • Мнения: 12 051
Вчера излезе второ класиране. Ще видим дали ще има трето.

# 754
  • Мнения: 253
При вас юристи няма ли? Все пак нали са затова да помагат с правни съвети.
Нямаме. Ползваме външни, но само в краен случай (ако/ когато стигнем до съд)

# 755
  • Мнения: 379
https://etr0.mu-sofia.bg/.   
  Класирания та на МУ София.

# 756
  • Мнения: 102
Може ли да препоръчате учители даващи частни уроци по биология и химия в София за подготовка в МУ? 
Благодаря предварително!

# 757
  • Мнения: 989
Във връзка с частните учители по химия и биология, да питам колко вървят цените в столицата? Във Варна са по 70лв за 2ч (и то в групи, за индивидуален не ми се мисли хахах)
Говорих с едно момче от Казанлък, там уроците били по 20лв биологията и 40лв химията 😭

# 758
  • Мнения: 11 926
Я, колко юриСКИ😉 имало в темата ни! 👩🎓👩🏼🎓👩🏻🎓
Имам един въпрос - има ли някоя от вас, която да съжалява, че е завършила Право и да не харесва професията си?

И в съседната, и в съседната! Blush
На въпроса-никога и за миг не съм съжалила, макар че не ми беше първа любов. По стечение на обстоятелствата за първи път влязох в сградата на СУ в 4-ти клас и реших, че само там ше уча. Когато не ме приеха първата година желана специалност (не право, а друго), майка ми и досега разказва как ми предлагала да уча другаде, а аз съм плакала, на бюрото и съм се тръшкала "няма, няма, няма" .
За мен(но съм съгласна, че друг може да мисли различно), няма по-хубава наука и професия, освен тези, свързани с изкуството. Чувствам се прекрасно през всякакви катаклизми съм минала, не бих си и помислил да работя друго. Първите години(мома англичанка), дори ми беше странно, че получавам заплата, защото ми беше вид забавление и хоби.
За жалост, детето ми не е за тази професия, а и няма интерес. Няма да е проблем да влезе, но не го виждам в тази сфера. И не е въпрос до учене и амбиции, а до натюрел, типаж. Пък имам едно дете, а за жалост и племенници нямам. Ще се надявам на внуците Joy

# 759
  • Мнения: 12 406
Светкавица, много ми е приятно,когато някой говори за професията си с такава любов!
Аз право не съм учила,  но пък учех с доста уонаби прависти Joy

# 760
  • Мнения: 48
Хах, и аз съм юрист Simple Smile Нашето дете си иска дентална медицина. Колебае се малко за Плевен, категорично не иска Варна. Май ще си имам стоматолог.
Здравейте, много добре си е ориентирано детето Simple Smile  
Денталната има един голям плюс. След  известно време работа и набиране на пациенти си имаш собствен бизнес.  Нямаш  началник, независим си, взимаш самостоятелно всички решения: как, кога, с какво и колко да работиш.
В медицината каквато и специалност да избереш, винаги си обвързан с болница и началници и избора се губи.
Ако направиш частен кабинет, част от пациентите се нуждаят от болнично лечение и си ги загубил.
Ние добре записахме право, но сега твърдо се е върнал на денталната и иска да ходи на уроци.
Ще помоля за контакти на учители по биология и химия за МУ София.

Здравейте, пишете ми на лично съобщение, за да ви дам контакти на учители.

Мен пък ме приеха медицина в СУ и сега изборът между медицина и дентална медицина в МУ е много тежък. Но май зъболечението ще надделее.

Almond, моите уроци по химия бяха по 40 лв за 2 астрономически часа индивидуално в София. Предната ми учителка взимаше 35 лв за 1 ч и 30 Мин. Зависи много от учителя, сега може да са станали повече.
По биология нямам наблюдения, там се готвих сама. Мои съученици знам, че плащаха по няколко вноски към 200-300 лева на месец.

# 761
  • тук-там
  • Мнения: 5 718
Светкавица, аз не разбрах каква е твоята професия.

# 762
# 763
  • Бургас
  • Мнения: 290
Оказа се, че днес сме приети медицина и във Варна. Какви документи искаха за записване медицинско и от психодиспансера?

Иска се само дипломата - занесохме копие+оригинал за сверка. Снимки 4 бр  - налравихме ги в близко фото за 5 минути. Документ за платена такса - има клон на ДСК също в близост , сметката я дадоха от стаята за записване. Комплект документи - 18 лева от книжарницата в сградата на университета, покрай главните стълби и вдясно ( има табели). Не допускат придружители, младежът сам се оправя с документите, а аз блажено изчаках на сянка в свежата и приветлива външна зона. 🙂

Сега сме на етап общежитие... Дали някой има отзиви?

Общи условия

Активация на акаунт