НАБОР 2004 - университетски класирания - втора тема

  • 53 358
  • 763
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 404


На кое издателство сте ползвали?


Това е христоматията, която ползва сина ми. Но имайте предвид, че "Ноев ковчег" на Й. Радичков е дадено в преразказ, защото наследниците му не са се съгласили на публикуване в учебник и в помагала.

Дали може да се чете само от христоматията, зависи от много фактори. В христоматията са изучаваните откъси от по - обемни произведения. Но "Железният светилник" или "Крадецът на праскови", няма как да стане само от христоматията, поне при учителката на моето дете този номер не минава.Споменатият "Ноев ковчег" - съвсем. Предполагам, "Балада за Георг Хених", също. Иначе си ги има стихове и разкази.

Много благодаря
Тя има романите.....въпросът ми беше за другите произведения. 
Безценна си !!!

# 46
  • Мнения: 59
Ние имаме проблем със сайта, така че нищо не може да се види

# 47
  • Мнения: 110
Смятам, че съм наясно откъде им е грешката. Кандидатства с ДЗИ Математика ПП, което за неговите специалности е с коефициент 3,25. Оценката по ДЗИ Литература също сме я попълнили - заради една специалност и тази му оценка ес 20 стотни по-висока от математиката, но за основните му желания е с коефициент 2,5 или 2, 25.
Според мен са взели оценката от ДЗИ БЕЛ, защото е по-висока, без да съобразят, че по-благоприятно за кандидат-студента е почти същата оценка по Математика ПП, но с доста по-голяма тежест.

# 48
  • Мнения: 12 406
Счупихме го сайта явно Joy

Блосъм, дай да смятаме заедно, вариациите на баловете в СУ са толкова много, че като нищо може нещо да не сте взели правилно.

# 49
  • София
  • Мнения: 3 064
Наборът ми прати това
Скрит текст:
с въпрос - това означава, че съм класиран по трето желание ли? Питах няма ли някъде изписано "класиран....едикъдеси" - уж нямало. Няма и минимален бал за специалностите. Сега това класиране ли е, или да чакаме по-късно друго, по аналог на ТУ? Rolling Eyes

Блосъм, ако има ДЗИ по балообразуващ предмет нали взимате него? А не оценка от дипломата? Че това е най-мътната част на балообразуването, май.
А, ти се редактирала. Да редактирам - реално вие не сте въвели оценки, май. Те са взети от дипломата. А за тези специалности, с които кандидатства с ДЗИ-мат-ПП реално балът се образува като 4,25хДЗИ - т.е. 3,25хДЗИ+ДЗИ - нали така го смятате?

# 50
  • Мнения: 12 406
Мандаринка, на пръв поглед така изглежда, но аз все пак бих изчакала да завършат работата по класирането и да нанесат всичко.

# 51
  • София
  • Мнения: 925
Много интересно, за някои желания има данни в колона "Позиция в опашката", а за други желания няма Simple Smile Това си е някакъв бъг на системата, наистина. Тези данни би следвало да излязат окончателно със самото класиране.

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Много интересно, за някои желания има данни в колона "Позиция в опашката", а за други желания няма Simple Smile Това си е някакъв бъг на системата, наистина. Тези данни би следвало да излязат окончателно със самото класиране.

Бъг в системата е, от СУ потвърдено. При прием срещу специалността, в която е приет, се оцветява в зелено и пише приет.

# 53
  • Мнения: 110
Анализ на данни   Редовно   15.98   Бизнес администрация с английски език   Редовно   16.85   Икономика и финанси с английски език   Редовно   16.85   Счетоводство, финанси и дигитални приложения (на английски език)   Редовно   16.85
Оценки от дипломата  - Математика   5.50; Среден успех   5.57
Оценки от ДЗИ БЕЛ 3.90, Математика   3.76

# 54
  • Мнения: 253
Няма никакви позиции в профила на дъщерята, само бал. Явно трябва да се чака класирането.

# 55
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
При нас няма цифри на нито един ред в колоната за чакащите.

# 56
  • София
  • Мнения: 12 051
Перуанка, нали и аз това казах. Joy

Мандаринка, няма още класиране, но с тези позиции в опашката, които  са пуснали по погрешка, ние можем да си го направим сами. Laughing Означава, че е приет по трето желание, според мен, ама да изчакаме все пак да го пуснат официално.

# 57
  • Мнения: 4
Има класиране в ПУ.

# 58
  • София
  • Мнения: 3 064
Анализ на данни   Редовно   15.98   Бизнес администрация с английски език   Редовно   16.85   Икономика и финанси с английски език   Редовно   16.85   Счетоводство, финанси и дигитални приложения (на английски език)   Редовно   16.85
Оценки от дипломата  - Математика   5.50; Среден успех   5.57
Оценки от ДЗИ БЕЛ 3.90, Математика   3.76
за Анализ на данни балът е верен. 3,76 х 3,25 + 3,76 = 15,98
Оценки от дипломата за тази специалност не ви интересуват, защото има ДЗИ по предмета. Ако нямаше, тогава щяха да вземат оценки.

Санака, то това спрямо миналогодишните балове, беше очакваното, та нямаше много изненада. Единствено за второто се надявах оооще малко да е паднал балът - реално той това май иска, Комютърни науки, но бодна Софуерното инженерство най-отред, защото и без това нямало да го огрее, а е с най-висок приемен бал. Третото е Информационни системи, за мен беше реално постижимото. Ама да видим окончателното класиране, все пак, да не се окаже, че и на третото се появи позиция в опашката Sad

# 59
  • София
  • Мнения: 12 051
Абе за бой са тези в СУ! Сега хората хем вече искат да пият, хем още не смеят. Joy

Общи условия

Активация на акаунт