Тъфтинг на килими

  • 1 546
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте, започнал съм да правя тъфтинг килими, но от известно време се мъча с панами които се късат и все така не мога да меря от къде мога да си закупя правилната панама. Трябва ми панама която е смеска от 35% памук и 65% полиестер или нещо близко трябва да е еластична и издържлива. Та въпроса ми е има ли сайт или магазин който да продава всякакви панами и прежди. Ако знаете такъв сайт или магазин ще ви бъда много благодарен да го споделите ! #тъфтинг #панама

# 1
  • Мнения: 1 916
Напишете в гугъл КАНАВА ЗА КИЛИМИ и ще ви излезе. Но не е ли по ефтино и по - хубаво с такава пвц строителна мрежа ? Има я в различни размери . На вас в какъв размер ви трябва ?

https://alexanderyarn.com/produkt/%D1%82%D0%B5%D0%BA%D1%81%D1%82 … 1%80%D0%B8%D1%8F/

# 2
  • Мнения: 3
Рамката ми е метър на метър, трябва да е поне 1 метър широка. Каква е пвц строителна мрежа, гледал съм доста английски клипове и не използат такава, използва се primary tufting cloth или monk cloth.

# 3
  • Мнения: 1 916
https://hobiyarn.com/kanavatsa-osnova-za-chanta
за това говоря .
Проверете в игла до конец там имат панами .

# 4
  • Мнения: 3
Не мисля че ще върши работа

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 526
Здравейте, започнал съм да правя тъфтинг килими, но от известно време се мъча с панами които се късат и все така не мога да меря от къде мога да си закупя правилната панама. Трябва ми панама която е смеска от 35% памук и 65% полиестер или нещо близко трябва да е еластична и издържлива. Та въпроса ми е има ли сайт или магазин който да продава всякакви панами и прежди. Ако знаете такъв сайт или магазин ще ви бъда много благодарен да го споделите ! #тъфтинг #панама

И аз правя такива килимчета, макар че чак сега разбрах, че се казвало тъфтинг Simple Smile За първото, което направих, си изплетох на една кука мрежичка с подходящ размер, а за второто използвах парче от старо перде, което не е от тези тюлените, прозразчните, а стои точно като плетено на една кука. Здраво е и квадратчетата по размер са подходящи. Имам още от това перде и за следващите, които мисля да направя. Може да разгледате магазините за пердета, или тези за платове - там също може да харесате нещо подходящо.

Общи условия

Активация на акаунт