Мнения за неелитни училища след седми клас в София - Тема 7

  • 54 519
  • 748
  •   1
Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 12 231
Да, ясно е ,че профилирането става в 11 клас , но паралелките са определени още от 8 клас . Влизаш природни науки и  след 3 години  ако искаш  география не може.
Всъщност ако училището има учители за ПП география, предложи го и има достатъчно желаещи няма никакъв проблем да се учи ПП география като трети или четвърти профил. Едната ми дъщеря в 11 ти клас в момента учи профил география като избран трети ПП, а четвъртият и е рисуване. Иначе е математическа паралелка и първите и два профила са си математика и информатика. Единствената разлика е че какъвто профил е паралелката, то първите два профилиращи предмети са ти със сигурност в нейният случай математика и информатика и от тях не може да се откажеш. Второто, което по-горе споменаха е че нямаш гаранция дали ще може да избереш като трети или четвърти профил географията примерно, ако училището не го предлага или не се съберат достатъчно желаещи деца. В нейното училище има доста деца и почти всички възможни предмети можеха да се изберат, но не навсякъде е така.
Така че ако държиш със сигурност на даден предмет за профил , търсиш паралелка, която ти го гарантира. Ако не пак може да го учиш, но само ако училището има възможност да го предложи и има достатъчно желаещи деца. Другото е ако със сигурост не искаш даден предмет профил, да не избираш паралелка при която е някой от първите два задължителни.

# 691
  • Мнения: 386
Ето защо, не се записваш Природни науки, а обикновен езиков профил. Така си запазваш възможността за избор в 11 клас.
Да, но точно обикновенният езиков профил е вече  доста ограничен. И тази мода с това Предприемачество?

# 692
  • София
  • Мнения: 12 015
Защо да е ограничен езиковият профил?

# 693
  • Мнения: 386
Защо да е ограничен езиковият профил?
Защото вече на повечето места с определен език има по една паралелка  до две и останалите са профилирани.

# 694
  • София
  • Мнения: 12 015
Не съм правила статистика, но общото ми впечатление е, че езиковите паралелки са най-много на брой. Между другото, те също са профилирани - профилът  чужди езици.

# 695
  • Мнения: 121
Дъщеря ми е десети клас и избират профил. За да се сформира група трябва да има минимум 15 деца. В нейната гимназия има две обикновени паралелки и една професионална , т.е.  в най-добрия случай децата от випуска имат 4 профила . Масово учителите се опитват да убеждават за предприемачество, защото на матурата нямало не издържали. Имат и часове за допълнително изучаване на два предмета по избор, но реално нямат такъв защото ръководството е решило това да са БЕЛ и мат.

# 696
  • Мнения: 386
Мисля, че в 157  ГИЧЕ (София) профилиращите предмети се избират след 10 ти клас.

# 697
  • София
  • Мнения: 281
Мисля, че в 157  ГИЧЕ (София) профилиращите предмети се избират след 10 ти клас.
Там всички паралалелки са с профил чужди езици, т.е. първите два профила задължително са испански и английски. В 10ти клас ще изберат още 1 или 2

# 698
  • у дома...
  • Мнения: 3 080
Мисля, че в 157  ГИЧЕ (София) профилиращите предмети се избират след 10 ти клас.
Във всяко едно училище 3 и 4 профил се избират след 10. клас. Децата избират от предметите, които им предложат от училище. И навсякъде има минимален брой желаещи даденият профил. Училищата предлагат като профил тези предмети, по които имат достатъчно подготвени учители, за да ги преподават.

Първи и втори профилиращ предмет избирате след 7 клас.

# 699
  • Мнения: 65
Решила съм да покажа на детето всички училища, които сме харесали и (за сега) сложили в списъка. Така, вчера минахме с детето покрай 35 СУ... То да му се доплаче на човек, все едно е във военна зона или пък напълно изоставено. Ужасно изглежда. Детето се уплаши, буквално.

# 700
  • София
  • Мнения: 69
Решила съм да покажа на детето всички училища, които сме харесали и (за сега) сложили в списъка. Така, вчера минахме с детето покрай 35 СУ... То да му се доплаче на човек, все едно е във военна зона или пък напълно изоставено. Ужасно изглежда. Детето се уплаши, буквално.
35 -то училище навремето беше много ниско ниво, едно квартално училище. Какво му се вдигна и на него реномето не знам.
Те масово изглеждат ужасно, а лошото е, че и базата вътре е на същото ниво

# 701
  • София
  • Мнения: 1 603
7мо училище е на чудесно място, отвън изглежда добре, но вътре ако влезете...все едно се връщате години назад...нооо, това е положението. С дъщеря ми в първия момент се същисахме, сега вече свикна май...

# 702
  • Мнения: 65
7-мо не е чак толкова стряскащо, поне според мен. Аз там гласувам. Бях чела коментари, че 35-то е зле, но чак толкова не очаквах Simple Smile

# 703
  • Мнения: 29 371
7мо не изглежда никак зле. Интензивно АЕ + профил.

35то изглежда много зле по снимки в интернет, не знам защо е така запуснато.

# 704
  • Мнения: 22 909
За 35-то знам, че вътре е обновено , предстои  отвън.

Общи условия

Активация на акаунт