Мнения за неелитни училища след седми клас в София - Тема 7

  • 54 909
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 87
За 35-то знам, че вътре е обновено , предстои  отвън.

Детето ми е 8 клас в 35то. До 7 клас беше в частно училище. На мен всички държавни училища отвън ми изглеждат еднакво. Е, някои са по-боядисани от други Simple Smile.

Всъщност, вътре 35то си е съвсем ок. Стаите са светли, тоалетните ремонтирани. Не мирише на столова, както в други училища. Не знам как е салона по физическо. Единствения коментар на детето ми по отношение на сградата и битовите условия , беше , че през зимата е студено.

В медиите се върти информацията, че най-после е одобрен бюджет за ремонт на 35то. Дано да се осъществи в най-кратки срокове.

# 706
  • Мнения: 36 034
Моля, не пълнете темата с постове "ще ти пиша на лс" или "може ли и на мен да напишете".

# 707
  • Мнения: 9 778
В 96-то беше едното дете на състезание уикенда. Каза, че чиновете били супер!, но тоалетните зле. Нещо било счупено.
Моите деца като ходят в някое училище, задължително се набутват да гледат тоалетните Simple Smile)))).

# 708
  • София
  • Мнения: 5 996
Koriandar25, моля ако е възможно споделете за 35 то в коя паралелка сте , с какъв език, как е нивото, читави ли са учителите по език? За другите класове, ако имате наблюдения, за другите профили , също? мерси, ако споделите

# 709
  • Мнения: 87
Koriandar25, моля ако е възможно споделете за 35 то в коя паралелка сте , с какъв език, как е нивото, читави ли са учителите по език? За другите класове, ако имате наблюдения, за другите профили , също? мерси, ако споделите

Френски е паралелката. Много стабилна и опитна учителка по френски, с отношение към езика и културата. Имат по около 20 часа седмично език. Имат един път седмично с французин. Водят ги във Френския културен център, сега са в Париж. В края на годината ще имат вътрешно-училищен изпит по езика. Не ги подготвят за DELF.

Не знам как ще е от 9ти клас по останалите предмети. Както и дали и колко предмета ще учат на основния език.

По отношение на немските паралелки нямам лични впечатления, но доколкото бях проучвала и там нивото е добро, имат много инициативи и като цяло търсенето на немски е по-голямо.

Общото ми впечатление от училището като ред и дисциплина е много положително. Бих била по-доволна, ако имаше повече извънкласни клубове по интереси, но скоро пускаха анкета и току виж създадат и нови.

Всичко , което се случва в училището, Правилник за вътрешния ред, инициативи, графици, клубове го има и на сайта.

# 710
  • София
  • Мнения: 3 464
E, ако иска да се впечатли от училище, заведете го в 18 СУ .И отвън и от вътре е супер.Юни месец по време на изборите ще имате възможност да си направите туристически свободни обиколки   в училищата Wink
За 35 СУ и аз имам наблюдения за добра подотовка във  френската паралалка.Гледам че се явяват и постигат добри резултати ученици от училището и на олимпиади и на изпити за сертификати.

# 711
  • Мнения: 87
E, ако иска да се впечатли от училище, заведете го в 18 СУ .И отвън и от вътре е супер.Юни месец по време на изборите ще имате възможност да си направите туристически свободни обиколки   в училищата Wink
За 35 СУ и аз имам наблюдения за добра подотовка във  френската паралалка.Гледам че се явяват и постигат добри резултати ученици от училището и на олимпиади и на изпити за сертификати.

Имате ли впечатления от 18то по отношение на образование, дисциплина, среда? Ако да, може ли да споделите?

# 712
  • София
  • Мнения: 3 464
Дъщеря ми учи там.В 11 клас е. Писала съм за 18-о

# 713
  • Мнения: 118
В 96-то беше едното дете на състезание уикенда. Каза, че чиновете били супер!, но тоалетните зле. Нещо било счупено.
Моите деца като ходят в някое училище, задължително се набутват да гледат тоалетните Simple Smile)))).

Да си кажа правичката - и аз, ако мога, гледам тоалетните Joy.

# 714
  • Мнения: 29 711
Тоалетните трябва да бъдат прилични. Може да не са некви луксозни, но да са чисти и ремонтирани сравнително скоро, а не от преди 20+ години и децата да се чудят как да ги ползват.

# 715
  • Мнения: 7 415
Имате ли впечатления от 18то по отношение на образование, дисциплина, среда? Ако да, може ли да споделите?
                 Впечатленията за всяка паралелка са различни. На нашата девойка /11 клас/ и се наложи да прави  пропуснат тест в друг клас и беше възмутена от липсата на елементарна дисциплина. Каза, че е в шок и че, в техния клас такова нещо няма как да се случи.Учителят е един и същ на двата класа ,  поведението коренно различно.Така, че всичко е до късмет какви деца ще има в класа.

# 716
  • Мнения: 118
Тоалетните трябва да бъдат прилични. Може да не са некви луксозни, но да са чисти и ремонтирани сравнително скоро, а не от преди 20+ години и децата да се чудят как да ги ползват.

Тъй, тъй Wink. Някъде бях видяла само дупка в пода... Вратата - с райбер, който няма къде да се захване, леко олюляваща се на пантите. Напомни ми за добрите времена на село. Но си беше в училище. Тръпки да те побият. Извинявам се за отклонението от основната тема.

# 717
  • Мнения: 9 778
За мой ужас и във ВИАС бяха с дупки последния път тоалетните...
Гледат моите дали са чисти тоалетните, дали не е много изпочупено, ако има хартия и сапун, вече училището печели много по точки.

# 718
  • София
  • Мнения: 5 996
То, ако има такова нещо като чисти тоалетни в ДУ, кажете, да се подредим там. Какво има да питаме за профили, учители, фасада и т. н. Joy Шегуваме се, но не съвсем... Grinning

Последна редакция: вт, 02 апр 2024, 20:08 от Cabo San Lucas 40

# 719
  • Мнения: 29 711
Е, сравнително чисти има. И прилично ремонтирани. В София едва ли има училище с гадни тоалетни, ремонтирани последно, когато аз съм била ученичка. В други градове нямам наблюдение.

Общи условия

Активация на акаунт