Мартенските зайчета 2024

  • 32 596
  • 779
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 640
Хоп! Чаках тази тема с нетърпение. ❤️ Благодаря на авторката, че я създаде за всички нас. ✨️🙏

Няколко думи за мен: на 25 години съм и бременна за първи път. Беше толкова вълнуващо... никога преди не си бях правила тест за бременност дори. Имам много много точен цикъл на 28 дни и бебето стана от първия ни опит.

По приложение съм в 5 г.с. + 4 дни с термин 2 март.

Днес ми е първият преглед при АГ. Развълнувана и притеснена съм. 🙏🤰


П.С. Ще пиша често. Надявам се да не съм ви досадна.
Успешна и лека бременност на всички! 🍀❤️

# 16
  • Мнения: 68
Честитооо!!! И аз съм като теб почти. На 25 съм и аз никога до сега не се и бях замисляла да забременявам, но работихме по въпроса в последните два-три месеца.
Много е вълнуващо и страшно. Би трябвало да съм в четвърта г.с., но не са ми дали още термин. Казаха ми да отида на 21 юли. Не си досадна! И аз като теб нищо не знам по въпроса и съм всеки ден на линия за да чета нови публикации. Чакам да кажеш как е минало.
 
Честито и на теб! Първо бебче ли ти е? И от къде си?
Мен от време на време ме боли, но не пия нищо, защото е поносимо. Доктора ми каза, че мога да пия нош-па ако ме боли силно.

# 17
  • Мнения: 3 640
Ето тук си изчислих термина: https://www.prenatal-denk.bg/instrumenti/kalkulator-na-bremennostta/
И използвам приложението Фея на телефона и всяка нова гестационна седмица има информация за теб, за детето, хранене, важни задачи, които да свършиш през тази седмица. Полезно ми е.

# 18
  • Мнения: 382
Здравейте и лека бременност на всички пожелавам. Вчера и днес видях 2те чертички и термина е за март. От година правихме опити за 2ро дете, имаме си кака на 5 години. Още не съм ходила на лекар, защото утре ми е датата на цикъл. Аз не пиша конкретно с въпрос, а просто през бременността да се подкрепяме и отговаряме, ако някоя има притеснения или въпроси. ☺️

# 19
  • Мнения: 23
Тихичко честито! ❤ предлагам към края на месеца да си направим и Фейсбук група☺
Днес следобед е първия ми преглед (12 дни закъснение) ще пиша след това ,дано всичко е наред 😌

# 20
  • Мнения: 3 640
Обещах да пиша след първия ми преглед при АГ.
Бях онзи ден и мина както очаквах. Видя се плодно сакче, но все още нищо в него, но според мен това е, защото имах само 10 дни закъснение, с обърната матка съм, а тя гледа само с коремен ехограф. Вярвам, че след 10 дни, когато ми е следващия час, ще видим малкото ембрионче.
Аз мислех, че съм в 5 г.с., но тя каза, че е 4 г.с., но вероятно се е водила по размерите на сакчето (7мм), а не по датата на последния ми цикъл. Както и да е това.

Зададох си всичките въпроси, които имах. Някои отговори ще обобщя тук. Пътуването е разрешено щом няма проблеми. Сексът също. Даже се изненада, че се страхувам от него. Каза, че няма никаква причина да губим интимност. И косата може да си боядисвам, и маникюр може..
Думите й бяха, че съм бременна, а не болна и че за тялото ми ще е повече стрес да наруша всичко, което обичам, отколкото да спазвам бабини деветини.

Вече нямам търпение да отида пак след 10 дни и между временно си запазих още един час след 20 дни в МБАЛ "Св. София", където ми се ще да родя живот и здраве.

# 21
  • Мнения: 68
Много полезна информация, благодаря за която. Много от тези неща ми бяха притеснение и за мен. Харесва ми твоята лекарка, къде ходиш? Също,  тази болница в кой град е и как я избра?

# 22
  • Мнения: 3 640
Аз съм от (*малък град) и ходя тук по здравна каса, но мисля паралелно да се следя в София при Светлана Лекова.
Ти откъде си?

Последна редакция: пт, 07 юли 2023, 20:26 от Anastasiya.glam

# 23
  • Мнения: 80
Здравейте и от мен! Малко ме е страх да пиша, тъй като аз съм за пръв път с положителен тест след четири инвитро трансфера, но се зареждам с положителни мисли и се включвам с термин за 8ми март! Другата седмица към края съм на преглед, като се надявам всичко да е наред Simple Smile Виждам, че по различно време се чува първи пулс. На някои от вас казаха ли ви в коя седмица ще може да се чуе? Аз съм от София, на 39г.  и това ми е първа бременност.

# 24
  • Мнения: 68
Аз съм от Сопот. На мен Карлово и Пловдив са ми най-близо.

Толкова се радвам за теб!!! Всичко ще бъде наред. Ще изпращаме положителни мисли към теб. На мен ми казаха, че в 6гс вече има пулс. Много бързо се развиват нещата, аз на 21 юли съм на преглед и би трябвало да има вече пулс като ще съм в 7гс.

# 25
  • Мнения: 23
Прекрасна новина! Тихичко честито и само позитивни мисли от тук нататък!❤ аз вчера бях на преглед 6г.с ,но сина ми беше в кабинета и нямаше как да ме прегледа  вагинално и не успяхме да чуем сърчицето , но важното е че всичко е наред . На 17 отново.

А за въпроса кога се чува сърчице, с големия ми син сме го чули в 6седмица и 4 дена , сега като отида ще съм посредата на 7ма и вече би трябвало да се чуе дори с нормален ехограф.

# 26
  • Мнения: 128
Мами, започна ли сутрешното гадене, как се справят с него? Ходите ли на работа?

# 27
  • Мнения: 23
Мами, започна ли сутрешното гадене, как се справят с него? Ходите ли на работа?

Повръщах първата една седмица , сега за жалост хапвам много малко неща,за да не ми се гади.
Работя спрях една седмица след закъснението , имах болки и не издържах 8 часа без никакво сядане 🥹

# 28
  • Мнения: 128
И аз се чудя дали да не по спра... Много ми идва на работата... По цял ден съм права понякога има и по тежка работа в архива се подреждат дела, иначе работя с клиенти на приеммна

# 29
  • Мнения: 3 640
Аз все още не изпитвам гадене, нито повръщане. Имам хранителни предпочитания, които са различни от преди и много изострено обоняние. Но до тук.. гадене нямам. Ще видим докога... Simple Smile)


Иначе за работата.. аз съм късметлийка, че цялото лято съм отпуска и ще се върна на работа на 1 септември, когато би трябвало да влизам в 4 месец.. тогава ще и съобщя на директора по установения ред - амбулатория лист и писмо задължително с входящ номер и двете от канцелария. Първоначално мислех да работа до началото на 6 месец, но сега се разколебавам..ще видим. Може само септември да остана.

Общи условия

Активация на акаунт