ПЧМГ - 3 тема

  • 11 528
  • 132
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 8 297
Здравейте,
Децата ми са приети в 5 клас. Някой знае ли къде се публикуват резултатите от теста по английски? Как са разпределени учениците по паралелки? Кога ще има родителска среща? Кога ще ни кажат за всеки предмет какви тетрадки и пособия са нужни? Много въпроси имам, а администрацията на училището сякаш е в отпуска. Някой с опит може ли да сподели? Благодаря!

Естествено, че е в отпуска Simple Smile
Училището не работ през август Simple Smile
И добре, че е така, че като чуя рекламите - готовили сте за училище, лошо ми става Simple Smile

За всчико ще получите мейл преди началото на учебната година.
Няма спомен да сме имали резултати от изпитите. Директно получихме разпределението на деца в класовете заедно с класните ръководители. Родителската среща беше преди начаото на учебната години, окло 12 септември по спомен.
Тетрадки и пособия можете да закупите за половин час във всяка една книжарница. Нищо различно от това което най-вероятно даже имате. Единствено по-различно от всяко училище са тетрадките с малки квадратчета формат А4 на които пишат по математика.

# 91
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 305
Аз купувам стек с тетрадки малки квадратчета.
В 5 клас ви трябват акварелни бои май, блок (с които изкарахме три години Wink ), А4 по Бел, а4 квадратчета мат и останалите са малък формат.
За униформите знаете, допълнителните помагала, сборници и учебниците по АЕ май ги купуваха организирано септември.
Дайте им възможност на хората да починат след кампанията.
Успех.

# 92
  • София
  • Мнения: 40
Нека си почиват! Благодаря за информацията. Аз се видях с малко свободно време и реших през август всичко са свърша 😄
Оставям се на течението и щом родителската среща е чак около 12.09 съм спокойна, че мога да планирам последното моренце. Хубаво лято на всички 😉

# 93
  • Мнения: 474
Дали август ще има поне някой дежурен в училището в случай на изтегляне на диплом или друго? Дали е променено работното/приемното време този месец?

# 94
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 305
Е обадете се в училището.

# 95
  • Мнения: 474
Чудно - на адрес има само охрана, всички са в отпуск до 28.08; по телефон не отговарят, празно и пусто е, с пуснат СОТ. Ако искаш да си изтеглиш дипломата на детето и да запишеш в друго училище на практика си с вързани ръце. Без коментар. Не би ли следвало да има поне един дежурен, който да има достъп до дипломите; право на децата си е да си изтеглят дипломата при тяхно желание...

# 96
  • София
  • Мнения: 4 031
Ами отдавна мина подписването на договора и плащане на таксата, още миналия месец
 Не разбирам как някой ще подпише договор и ще плати, пък после ще му скимне да се мести. От десетгодишен опит мога да кажа, че август винаги всички почиват, единствено разни състезатели се потят в подготовка с някой математик, други в училището няма.

# 97
  • Мнения: 474
Ами отдавна мина подписването на договора и плащане на таксата, още миналия месец
 Не разбирам как някой ще подпише договор и ще плати, пък после ще му скимне да се мести. От десетгодишен опит мога да кажа, че август винаги всички почиват, единствено разни състезатели се потят в подготовка с някой математик, други в училището няма.

Би следвало да има дежурен служител и не виждам какво е толкова странното на това да си записал детето си и после да искаш да го отпишеш. Това си е законово право, до което не следва да има ограничения от този тип. Давам и пример - налага се спешно да преместиш детето си в друг град или държава, достъп до дипломата трябва да има при всички положения. Едно е да почиват, друго е да имаш опция да си изтеглиш дипломата.

# 98
  • Мнения: 205
Ами отдавна мина подписването на договора и плащане на таксата, още миналия месец
 Не разбирам как някой ще подпише договор и ще плати, пък после ще му скимне да се мести. От десетгодишен опит мога да кажа, че август винаги всички почиват, единствено разни състезатели се потят в подготовка с някой математик, други в училището няма.
Ако си платил една десета от таксата, може да я прежалиш.

# 99
  • Мнения: 385
Няма значение колко такса си платил - максималното, което се задържа при откакз от договор е една десетмесечна такса (ако не е започнала учебната година) - пише си го в договора. Така че не е болка за умиране при изникнал друг вариант. Но пък може би щеше да е по-добър вариант да не задържат дипломите на 8 клас, щом излизат в такава голяма ваканция, а класиранията текат през целия Август, не е никак коректно да оставиш родителите в паника с отсъствието си.

# 100
  • Мнения: 474
Благодаря за подкрепата - така е, вчера и днес изживях истински шок с тази диплома и с многото ми опити да се свържа с някой и да я изтегля. С помощта на РУО се свързах с тях и имам обещание в понеделник да има от кой да я получа на място.

И да имах съмнения дали да го местя, вече нямам. Радвам се, че се намери начин, но действително съм дълбоко озадачена и огорчена от станалото.

Към учебният процес нямам забележки - имам друго дете в училището, но администрацията е...без коментар или поне в този случай.

РУО също бяха озадачени, че няма дежурен служител и как това се случва. А дори не съм единствена, която иска да изтегли дипломата на детето си и е безумно така да се връзват ръце. Днес целият ден съм се занимавала с това. Пътуваме с бащата планово утре за седмица и нямам никаква възможност понеделник да взема дипломата.  Цял следобед разговори с РУО, с другото училище, молби, уговорки, пълномощни за записване в понеделник...

# 101
  • Мнения: 528
Странен коментар, наистина…

# 102
  • София
  • Мнения: 4 031
Чудесно, че се е разрешил проблема ви. Успех! Сега прочетох в другата тема, че търсите по- лежерно училище, а ПЧМГ определено не е такова, и силно се надявам идните пет години да не свалят нивото и да има по-малко родители с претенции, че много се учело.

# 103
  • Мнения: 6 314
Здравейте,
За 8 клас само тетрадки с редове голям формат ли се ползват, че при нас са много на почит и малките квадратчета? Мерси!

# 104
  • Мнения: 817
Тетрадки голям формат с малки квадратчета се ползват по математика.

Общи условия

Активация на акаунт