Отговори
# 705
  • Мнения: 322
И аз съм така вече редовно си будувам от мощни ритници и разтягания и по 2-3 вече силни контракции на ден. Малкия си спи вечер, няма проблем. Чесно да ви кажа искам да си го взема с мен в болницата 😥, ако можеше, но уви. Изобщо нямам доверие на баба му /моята майка/, за другата да не говоря, просто силно се надявам всичко да е наред с мен и бебето та да може поне по рано да ни пуснат. 🙏
Ох, разбирам те, Вили. И аз яко има как ще взема дъщеря ми с мен. Не че нямам доверие на майка си. Имам и пълно доверие и знам, че  само с нея няма да се притеснявам като е детето, но пак си ми е терсене, че няма да е с мен Confused
Ние направихме детската стая вчера (има довършителни, но преместихме леглото и е годна за спане). Тя каката спа за първи път сама. И мина сравнително добре. Само веднъж става да ме търси, като аз ставах да в проверявам много повече пъти, защото майчинска лудост Grinning Надявам се така да си остане и бързо да свикне с нея. Че не остана много до появата на бенка и искам да свикне преди това.

# 706
  • Мнения: 784
По едно време баткото спеше много спокойно цяла нощ, е да - при нас, но не се будеше. От две седмици започна пак, като бълнува. Отделно, май го започва някой кътник. Вили, и аз искам да си го взема и се моля да не се налага повече престой в болницата от предвиденото. Не ми харесва и това, че се влиза един ден по-рано. Ще ми се стори цяла вечност. При нас мъжът ми ще си го гледа. Сигурно и майка ми ще го вземе за игра някой от дните, но със сигурност ще си е вкъщи.
Mir_Dim, на колко е каката? Дано да успее да свикне в новата стая. Ако не - заедно с бебето 😁

# 707
  • Мнения: 322
По едно време баткото спеше много спокойно цяла нощ, е да - при нас, но не се будеше. От две седмици започна пак, като бълнува. Отделно, май го започва някой кътник. Вили, и аз искам да си го взема и се моля да не се налага повече престой в болницата от предвиденото. Не ми харесва и това, че се влиза един ден по-рано. Ще ми се стори цяла вечност. При нас мъжът ми ще си го гледа. Сигурно и майка ми ще го вземе за игра някой от дните, но със сигурност ще си е вкъщи.
Mir_Dim, на колко е каката? Дано да успее да свикне в новата стая. Ако не - заедно с бебето 😁
Каката е на пет. Голяма е вече, но докато се натуткаме да и направим стая Grinning И сега просто нямаше на къде, да разместихме изцяло разположението на къщата, за да освободим стая. Та се надявам да свикне бързо, мисля си, че всичко ще е наред.

# 708
  • Варна
  • Мнения: 2 748
И нашата кака е на 5 и от 2 месеца спи в собствена стая без проблем. Уикендите идва при нас през деня да си взима дрямката и си спим тримата на спалнята, а като се роди бебето с ще си е в next to me, а каката предлагам пак при нас 😀
Аз имам единствено вяра в мъжа и и той ще си я гледа . Но нашата кака е доста като голямо дете с разбиранията , а с баща си имат даже по-силна връзка. Аз съм ги оставяла и за 7 дни като съм била командировка и съм била супер спокойна за двамата. Живот си живеят , ядат по заведения или си правят пици, бургери у дома. Ходят до късно по разходки в Морската и въобще кеф. Докато лежах в Надежда за серклажа те бяха с мен в София и  бях им направила програма 3 дни не се спряха по зоопаркове и детски центрове , метро, трамвай 😂 Ще оцелеят без мен 5 дни в болницата, но за себе си психически не съм сигурна как ще се справя …

# 709
  • Мнения: 399
И нашата кака е на 5. Аз съм се изнесла в Пловдив и чакам да родя, а моите хора са си в село, спокойна съм, но ми липсват много Sad Аз си спя с детето от доста време, сега най-много да спя с 2 деца като се роди бебето 🤣

# 710
  • Мнения: 322
И нашата кака е на 5 и от 2 месеца спи в собствена стая без проблем. Уикендите идва при нас през деня да си взима дрямката и си спим тримата на спалнята, а като се роди бебето с ще си е в next to me, а каката предлагам пак при нас 😀
Аз имам единствено вяра в мъжа и и той ще си я гледа . Но нашата кака е доста като голямо дете с разбиранията , а с баща си имат даже по-силна връзка. Аз съм ги оставяла и за 7 дни като съм била командировка и съм била супер спокойна за двамата. Живот си живеят , ядат по заведения или си правят пици, бургери у дома. Ходят до късно по разходки в Морската и въобще кеф. Докато лежах в Надежда за серклажа те бяха с мен в София и  бях им направила програма 3 дни не се спряха по зоопаркове и детски центрове , метро, трамвай 😂 Ще оцелеят без мен 5 дни в болницата, но за себе си психически не съм сигурна как ще се справя …
Единственото, което мен ме притеснява е, че каката много я е страх, че ще ходя в болница. И ако е вкъщи, ще е много трудно ... за това ще е у моите родители.
Преди два месеца преди градина казах, че трябва да мина през болницата да си взема едно изследвания и тя така де притесни. Цял ден беше плакала за мен, а това не се е случвало никога... Като цяло се оказа, че близък роднина, опитвайки се да ни помогне, говори на детето ужасни неща, какво представлява раждането, как се случва, какво ще се случи след това.... И тя е наплашена, защото то си звучи страшно това, което ще стане, а тя е на пет все пак...
За това преценихме, че по-добре да е при моите родители, за да не трябва да и казваме къде съм и че не си спя у дома.

# 711
  • Мнения: 8
Привет, при мен пък в 16та седмица излезе стрептококи група Б, но беше чувствителна само към антибиотици, които не можеха да ми дадат на този етап и я лекува с Макмирор и много пробиотици - изчисти се. Сега в края на август пак ми излезе същата бактерия, пих Аугментин 7 дни, пуснахме контролна микробиология - не е мръднало стрептококито от антибиотика… В сряда съм при АГ, да видим. Единствено се притеснявам да не се зарази бебето, а това стрептококи откъде се появява постоянно… Толкова се пазих, не влизах в море, басейни, без полови контакти и накря все тая, че и от антибиотик не се повлиява. Единствено ме е страх да не се зарази бебето докато е в мен - в нета се отказах да чета за стрептококи група Б при бременност, че много страшни неща пише там и не искам да се напрягам излишно. Четох обаче, че по принцип ако бременната е положителна за тази бактерия, като почне раждане, започват вливане на пеницилин венозно в продължение на около 4 часа и така се минимизира шанса за заразяване на бебето - някой има ли идея дали в България е такъв протокола, или се процедира по друг начин? В чужбина даже гледам, че не ги лекуват от бактерията, само проверяват имаш ли я или не - да знаят дали да вливат антибиотик.

Emay , изследвания направих около 10 дни след края на антибиотика и всичко беше наред, но след три седмици нови изследвания и нова бактерия. Те май лесно се повлияват уж от лечението, но и много лесно се връщат. Дано да се оправим по-бързичко, че вече нямаме много време за лечения. Иначе моя приятелка ражда естествено след лечение на бактерия, като не са имали и време да й пуснат изследвания дали са я изчистили. Тя ми обясни, че не е фатално, но се слага система с антибиотик преди раждането и май на бебето след раждането, ако неговите изследвания покажат нужда. Дано се разминем без това. 🤞

Едит: Забравих да попитам момичетата, които пият т0тема - и вие ли не можете да я откриете никъде? От две седмици я търся по аптеките, обиколих над 10 и я няма. Казаха ми, че има някакъв проблем с вноса й и не знаят кога ще има. И при вас ли е така и ако сте си я купували последните няколко дни, от коя аптека? Лекарката ми я смени със С0рбифер, обаче май не ми понася, защото стомахът много ме боли от няколко дни.

# 712
  • Мнения: 7
lyuba.radeva, точно такъв е протоколът - влива се антибиотик по време на раждането. Много рядко се дава антибиотик преди раждането, както е било при Вас. Много жени раждат с положителен тест за стрептококи, не се плашете, рискът за бебето е нищожен, особено, ако се приложи антибиотичната профилактика по време на раждане. Не се влива 4 часа, а на 4 часа докато трае раждането.

# 713
  • Мнения: 52
lyuba , аз бях първо със стрептококи, сега със стафилококи. Аз също се пазих много и не мога да си обясня откъде толкова бактерии. Ама това е положението, стискаме си палци всичко да е наред. Иначе да, ако се наложи, вливат антибиотик по време на раждането.
П.с. Ако родиш скоро, пиши как са се развили нещата при теб. 😁

# 714
  • Мнения: 341
Аз да ви кажа при мен е един дразнещ сърбеж, няма болка по скоро външно раздразнена кожа и сама се разранявам от чесане 😖. Немога да кажа че има инфекция тъй кто течение почти няма и не е със стране цвят или мирис. Просто явно вече е много чувствително мястото. И предния път пак долу горе по същото време ми се случи същото и взех специален гел за измиване от който проблема отшумя. Сега пак ходих и взех, този път друг и довечера ще го започна. Да ви кажа четох, че при нарошение на PH-то се получава, както и нарушение на  млечната киселина, което предразполагало за инфекции.Трябва много добра интимна хигиена с подходящи душове.

Гледам, че темата е накрая вече 😊, май е време вече за новата в която вече трябва да започнат бебчетата да се раждат 🤰👨‍⚕️🤱.

# 715
  • Мнения: 253
Сърбежите по корема за радост при мен липсват.
Днес бях на преглед и бебето вече е 2700г, в 36+5 г.с. Взеха ми и микробиология, в последно време имам обилен влагалищен секрет. Дано да не съм лепнала инфекция. Продължавам да си пия лекарствата и увеличихме магнезия на 3х1. Последния ми преглед ще е на 25.09.

Датата ми за секцио беше за 29.09 обаче АГ ми каза, че ще я сменим за 30.09 понеже няколко дни няма да е в града. Стискам палци да не стане нещо извънредно докато го няма😄. Дадоха ми всички документи за хоспитализация , да са си у мен за всеки случай. Много се радвам, че бебето наддава - за една седмица 200г. Дано продължава така и докрая с растежа😇

# 716
  • Мнения: 8
ledi, Malena1, как ми оправихте настроението ако знаете 🤗 Утре съм в 34 г.с., така че се надявам да избутам до термин с раждането (или поне близо до датата), но ще споделя какво е станало. Честно казано имам пълно доверие на АГ - страхотна жена, човек и лекар и знам, че ще направи каквото е адекватно. Просто до 6 месец както всичко си беше наред, изведнъж фунелинг, песар, контракции, лежане в болница, на изписване от там - бактерия, антибиотик, бактерия-непукист от антибиотици и т.н. 😅 Някак всичко наведнъж дойде, 7мия месец ми беше доста натопорчен. Сега вече в 8ми нещата с контракциите се подобриха, та остана само този гаден стрептокок, ама и него ще го оправим. След две седмици влизам в 9тия и да подишам малко по-спокойно 😁😁
Наистина благодаря за отговорите Ви, сега ми остана само хубавото чувство на вълнение за това какво предстои 🥰

lyuba , аз бях първо със стрептококи, сега със стафилококи. Аз също се пазих много и не мога да си обясня откъде толкова бактерии. Ама това е положението, стискаме си палци всичко да е наред. Иначе да, ако се наложи, вливат антибиотик по време на раждането.
П.с. Ако родиш скоро, пиши как са се развили нещата при теб. 😁

# 717
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Еййй мина моя преглед днес. 36+5 и бебето е около 3кг. Главата е нискооо долу и в началото й беше трудно да измери, но уж го поразбута и успя 3кг +/- 150гр. . Каза че до другата седмица до секциото 3200гр трябва да стане.
После ходих до болницата да си оставя документите , да ме запишат ииииии на излизане ме хвана шубето и малко се разтроих, ама добре че вървях по улиците и викам няма да рева тука сега 😀
АГ, която ще ме изражда като чу че главата е ниско долу и ме прати да си полягвам 🤣 А аз кроя планове за следващите дни. Казах й , че главата може да е ниско долу, но днес на тонове нямаше нито една контракция 🎉🎉🎉
Взех прословутия списък от АГ Варна , ама въобще не разпитах дали трябват допълнителни неща, че не ми се занимаваше.
За инфо за АГ Варна 7 етаж. 150лв се плаща и таткото влиза преди секциото при мен, после вижда и се снима с бебето и после отвън като ме изкарват преди реанимация . И Айде чао до след 5 дни 😀

# 718
  • Мнения: 74

Това са списъците ни. Следя се при доктор Красимира Желязкова, но Георги Георгиев ще ме изражда

# 719
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Бях забравила за хавлия. Боже и това ли нямат ? Имам чувството, че ще вляза с два големи куфара !

Общи условия

Активация на акаунт