Отговори
# 675
  • Мнения: 301
mylitta , леко раждане и приятна първа среща с бебчето! 🍀 Ще чакаме да се похвалиш, явно и твоето ще е девичка.

Malena1 и аз не знам откъде ги “закачих” тези неприятели, че при мен са и 2 в 1, кандида и
някакви ентерококи. Отчитам няколко лични грешки - много сладко, малко вода/течности и факта, че спрях интимния измиващ продукт, от глупост реших, че може да не е ОК. Сега започнах Гинексид. При мен антибиотикът е заради ентерококите, за кандидата от влагалищния секрет - имах една доза Гиназол. Колко време след лечение прави следващото изследване? Моят следващ преглед при АГ е много натам във времето и все го мисля. Опасността от тези скрити инфекции (аз нямам симптоми) и зараза към околоплодните води и бебенцето е логична, от там пък ми обясниха, че организмът ми може са приеме бебето като първоизточник на заплаха и да се опита да го изхвърли. Дано ги изчистим до раждане 🙏🏻

Аз за изписването взех един изчистен плетен ромпър екрю, с копченца, от Zara, много е елегантен, отдолу мисля да е с боди с късо ръкавче, поръчала съм и едно одеялце - пак плетено в този цвят. Иска ми се и някаква лента за глава. Ако е по-хладно времето, ще сменим одеялцето с по-дебело, отново плетено с полар. Не успях да харесам от готовите комплекти за изписване и ще видим дали ще излезе стилист от мен. 😄 Сега умувам аз какво да облека.


Вили - моите първи тонове бяха почти бетон 145 през цялото време. Втория път, обаче, варираха между 135 и на моменти - 170. Казаха, че са супер, нямах контракции и при двете мерения, само на вторите бебка се разхълца и раздвижи и го отдадох на това.

# 676
  • Мнения: 253
Emay, аз лекувах моята Кандида с Гиназол. 20 дни след слагането ми взеха отново влагалищен секрет. Обаче аз го слагах два пъти през два дни  до колкото си спомням.

# 677
  • Мнения: 2 640
mylitta айй колко хубаво 😍 Скоро ще си имаме още едно бебче ☺️ ..Леко раждане като му дойде времето, после чакаме подробностите ❤️

# 678
  • Мнения: 52
Emay , изследвания направих около 10 дни след края на антибиотика и всичко беше наред, но след три седмици нови изследвания и нова бактерия. Те май лесно се повлияват уж от лечението, но и много лесно се връщат. Дано да се оправим по-бързичко, че вече нямаме много време за лечения. Иначе моя приятелка ражда естествено след лечение на бактерия, като не са имали и време да й пуснат изследвания дали са я изчистили. Тя ми обясни, че не е фатално, но се слага система с антибиотик преди раждането и май на бебето след раждането, ако неговите изследвания покажат нужда. Дано се разминем без това. 🤞

Едит: Забравих да попитам момичетата, които пият т0тема - и вие ли не можете да я откриете никъде? От две седмици я търся по аптеките, обиколих над 10 и я няма. Казаха ми, че има някакъв проблем с вноса й и не знаят кога ще има. И при вас ли е така и ако сте си я купували последните няколко дни, от коя аптека? Лекарката ми я смени със С0рбифер, обаче май не ми понася, защото стомахът много ме боли от няколко дни.

Последна редакция: пт, 15 сеп 2023, 01:04 от Malena1

# 679
  • Мнения: 74
Не зная как да отбележа адашката Надежда, помагайте, но за нея го пиша Simple Smile
#nadejda8791 Не съм писала отнавна, че едва насмогвам на вайбъра. Аз съм по същия начин, изписаха ми този протеин и не ми понесе, смених го с Фрезубин или нещо от сорта без аромат и мирис, супер е. Бебка наддаде 400гр за две сенмици и в момента, в който се успокоих и спрях да се тъпча с месо и млечни отново спря да наддава. Включиха ми и Нутригомп стандарт 500мл натурален. Успяваме да закърпим положението. Изоставането на коремчето си е бая сериозно нещо и не бива да се неглежира. Аз точно като теб не се храня много, не ям никакви ядки, бобови, зърнени освен малко киноа в салата или парченце хляб на няколко дни. Наблягам на яйца, месо, краставици,сирене, кашкавал, малко продове и това е. Пия вода и се моля да наддаде. Моята следяща излезе в отпуска и ме помоли да вляза в болница за 3 дни да е сигурна, че съм под наблюдение докато я няма, та съм в АГ, вливат ми магнезий и следят тонове, уж това ще помогне за усвояването на храната.. коремчето на моето бебче изостава с две седмици и е под границите в 34+4 съм и като ме приемаха бебка беше около 2кг плюс минус 50 грама.
#Пагане, аз имам списък за Аг от преди месец от акушерката, който е розличен и по-пълен. Питай пак. Ковметиката, която ползват е на Бебо до колкото разбрах аз.

Последна редакция: пт, 15 сеп 2023, 05:13 от Duzzyto

# 680
  • Мнения: 1 010
Няколко пъти попитах, конкретно за козметиката също, но ми отговориха, че е това. Моля те качи и твоя списък, за да сравним. Аз така или иначе добавих още неща. Твоя списък кой ти го даде?

# 681
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Duzzyto, пусни твоя списък за АГ Варна , нека го има и тук.
Аз живот и здраве вторник ще отида чак до там, а ми се иска да съм подготвена дотогава.
А, ти при кой лекар си , че чак те е помолил да влезеш в болница?

# 682
  • Мнения: 784
Днес правихме тонове и преглед (34+2). Бебето е около 2кг. Изостава малко, но е дръпнало от предния път. Казаха, че всичко е наред засега. Отново потвърди, че не е чак толкова ниско, колкото си мисля (въпреки че имам чувството, че ще излиза 🤷) С термин 25.10 съм, даде ми дата за секцио, за да обсъдим с мъжа ми. Поисках да обсъдим и за следващия ден, но реално не разбрах точно поради каква причина не можело. Както и да е, живот и здраве, да стои бебката в мен до датата. Лекарят ми ще излиза в отпуска точно седмицата преди датата на секциото.
Акушерката ми даде същия списък като на Пагане, но аз ще звъня в родилното, за да питам със сигурност дали ще трябват комплектите пелени и еднократните подложки, както и да питам нещо за етажите. Като имам информация, ще пиша.

Mylitta, леко раждане! 🥰

# 683
  • Мнения: 263
Здравей, Duzzyto,
Аз започнах да си броя вече протеина всеки ден и се старая да приемам около 100гр дневно,  от пуешка шунка(тя не ми дразни стомаха), кашкавал, моцарела, протеин, кисело и прясно мляко + витамините на Alive Premium Prenatal дъвчащи.
Всеки ден си ги смятам... за 10 дни бебка е качила около 200гр, така че се надявам до 21.09 скедващия преглед да качи ощ и поне в 33+3г.с. да е около 1700-800гр.
Фрезубина и другото са болнична храна, знам ги. Но, протеина на прах на мен ми е ок.
И е важното, дали се усвояват де, то аз съм с тромбофилия. Иначе всичко друго е наред с мен и с бебка по изследвания, показатели нейни и тонове.
Успех ти желая и ще пиша пак.
Поздрави!
Не зная как да отбележа адашката Надежда, помагайте, но за нея го пиша Simple Smile
#nadejda8791 Не съм писала отнавна, че едва насмогвам на вайбъра. Аз съм по същия начин, изписаха ми този протеин и не ми понесе, смених го с Фрезубин или нещо от сорта без аромат и мирис, супер е. Бебка наддаде 400гр за две сенмици и в момента, в който се успокоих и спрях да се тъпча с месо и млечни отново спря да наддава. Включиха ми и Нутригомп стандарт 500мл натурален. Успяваме да закърпим положението. Изоставането на коремчето си е бая сериозно нещо и не бива да се неглежира. Аз точно като теб не се храня много, не ям никакви ядки, бобови, зърнени освен малко киноа в салата или парченце хляб на няколко дни. Наблягам на яйца, месо, краставици,сирене, кашкавал, малко продове и това е. Пия вода и се моля да наддаде. Моята следяща излезе в отпуска и ме помоли да вляза в болница за 3 дни да е сигурна, че съм под наблюдение докато я няма, та съм в АГ, вливат ми магнезий и следят тонове, уж това ще помогне за усвояването на храната.. коремчето на моето бебче изостава с две седмици и е под границите в 34+4 съм и като ме приемаха бебка беше около 2кг плюс минус 50 грама.
#Пагане, аз имам списък за Аг от преди месец от акушерката, който е розличен и по-пълен. Питай пак. Ковметиката, която ползват е на Бебо до колкото разбрах аз.

# 684
  • Мнения: 784
Говорих с акушерка от родилното (АГ-Варна) и допълни списъка с нещата от предния списък 🤷, единствено каза, че комплектите пелени не били задължителни, въпреки че после вметна, ако искаме да си ги носим, че били за нашето бебе. Каза, че те ги перат и гладят, въпреки че ние сме си го направили, което ме навява на мисълта, че няма как да ги използват точно за нашето бебе. Аз така или иначе съм ги купила вече. Не ми уточни козметиката, която използват, само каза да си носим кремче за подсичане, което си знаех. Еднократни подложки си трябва един пакет, гащи, превръзки, хавлия, вилица, лъжица, чаша. Тоест, по стария списък. Уточни също, че разликата между 6-ти и 7-ми етаж се състои в това, че на 7-ми има климатици по стаите и пластмасови прибори.
Сетих се за още нещо, което ще е от полза - компреси за гърди. В началото се подуват и се облекчават със студени компреси.

# 685
  • Мнения: 204
Момичетаааа, в неделя влизам в 38 г.с. В сряда на тоновете докторката каза, че май, май ще си нося докрая. Гледам да не мисля много, много, но вълнението става огромно с всеки изминал ден. Само шетам вкъщи и все нещо има да се донаправи. Искам да изчистя и с един бутон да запаметя, ама не става... 😂

Последна редакция: пт, 15 сеп 2023, 20:19 от Lol90

# 686
  • Мнения: 253
Момичета, много съм притеснена. По принцип гледам да лежа колкото се може повече, за да може бебка да постои още малко в корема ми обаче реших да изляза днес на пазар с мъжа ми и получих доста силни контракции. Не знам дали е от това, че стоях повече права, но много се изплаших за бебето. Не съм звъняла на АГ и се чудя утре да звъня ли.

# 687
  • Варна
  • Мнения: 2 748
Нормално е при повече стоене права да имаш контракции . Аз и тази е предната бременност имам при стоене права и вървене , та дори и у дома Simple Smile
Паола, напомняш ми на мен предната бременност . Бях паника и бях при АГ на 2 седмици. Не знаех кое е нормално и кое не и все бях ревяща и раждах по-рано. Този път съм притеснена в рамките на нормалното , знам горе долу-горе  е нормално и нямам нито един преглед извън записаните веднъж месечно. А съм отново с къса шийка и серклаж , което усложнява цялата ситуация Simple Smile
За твое спокойствие си лежи и почивай у дома , а мъжа ти да пазарува с вайбър и камера за да одобряваш ти.
Знаеш ли, предната бременност легнах в 20гс и нищо , нищичко не купих аз … лежах и мъжа ми купи всичко или се поръча от мен онлайн. Страха ми беше голям и контракциите постоянни при ставане и ходене.
Чети си за кърмене, бебеносене, къпане, пъпчета и тн. Подготвяй се сега, защото после по-лесно ще се ориентираш какво да правиш и няма да си отново притеснена Simple Smile  

Охх, Pischi тея от Наще от АГ Варна цепят тъпомера с правилата си. Ще им избамкам 1500лв и поне ще имам пластмасови прибори 🤣🤣🤣 Междудругото аз искам 7-ми етаж не заради климатика, а заради това че персонала си е само за етажа и няма да ме разхождат между 2 и 6 етаж.

# 688
  • Мнения: 322
Момичета, много съм притеснена. По принцип гледам да лежа колкото се може повече, за да може бебка да постои още малко в корема ми обаче реших да изляза днес на пазар с мъжа ми и получих доста силни контракции. Не знам дали е от това, че стоях повече права, но много се изплаших за бебето. Не съм звъняла на АГ и се чудя утре да звъня ли.
Напълно е нормално да имаш силни контракции в тези седмици, Поли. Това си е правилния ход на нещата. Все пак тялото ти се подготвя да роди бебето. Всички контракции, които са нервгулярни и спират са си подготвителни. Контракциите при започнало раждане няма как да ги сбъркаш. Те стават по-силни, не минават, времето между тях се скъсява и са регулярни. Всичко ще е наред. Успокой се, малко остава.

# 689
  • Мнения: 301
Поли, ако нещо те притеснява, може би е редно да те види АГ или на спешен кабинет.
Моите контракции още не са започнали да стават по-изразителни, но съм забелязала, че ако денят ми е минал повече в почивка и лежане - първите 20-30 минути в разходки в края на деня са с чести контракции. Ти имаше ли някакви противопоказания за движение в последните седмици?

Общи условия

Активация на акаунт