НАБОР 2004 - университетски класирания

  • 44 918
  • 711
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 18 130
Русалке, кажи, че за другите специалности не са такива кошмарни изискванията, иначе да се отказвам овреме с малкото.😱
За добро или лошо, за сега няма афинитет към химия и биология.Wink
Не,  за другите си е ОК. Сестра й на медичката беше кандидатствала, беше приета, имаше общежитие и беше почнала даже лекции, когато с  бъдещата докторка се оказахме в  Германия за записване и търсене на квартира. Споко.
Хаха, нямала афинитет към химия и биология, викаш. Гаранция-Франция. И моята уж нямаше с избора на профил мат и информатика, ама желанието й ме принуди да се образовам за тази чудесия. Wink Та не мисли, че си се отървала, има много време.

Последна редакция: пн, 26 юни 2023, 23:52 от пенсионирана русалка

# 61
  • Мнения: 8 961
Да е на късмет темата!Ние с набора днес отиваме да подаваме документи в изнесения център във Враца.Не иска онлайн.

# 62
  • София
  • Мнения: 7 075
Такааа, както обещах, докладвам за развитието на нашия експеримент с верификацията на дипломата.

Наборът получи мейл от унито, че чрез регистъра потвърждават, че се е дипломирал, но се нуждаят от официален превод на документа. Думичката сертифициран е заменена от официален.
Разбира се, той вече беше направил нотариално заверено копие, което е дадено за превод. Мисълта ми беше, че регистърът на МОН има достатъчно тежест, както би трябвало и да бъде, но разбира се работата, която са свършили по него с английската версия, е както всичко друго, което правят. Напълно безсмислена е.

# 63
  • Мнения: 5 152
Наборката пожела онлайн да кандидатства. Моята задача беше да сканирам дипломата. Седна пред компютъра, чете, подрежда, въвежда, всичко сама направи. В три Унита кандидатства, получи потвържденията и номерата, значи всичко е попълнила правилно, сега вече е в режим очакване.
СУ имат възможност за плащане с карта през epay, не директно. Такса 1,17 лв. Това ме учуди, защото в другите плащах директно.

# 64
  • Мнения: 1 415
Слънчева, това затвърждава и моя опит и въобще усещането ми за тези системи (има подобни за другите видове образования). Хубава идея, но недовършена и непотребна в този й вид.

# 65
  • София
  • Мнения: 7 075
Детето в  кръга на шегата каза, че си е мислел да им върне отговор, да използват превод на страницата през Google. JoyJoy

# 66
  • София
  • Мнения: 6 810
Може ли да свалим дипломите от сайта на МОН, вместо да ги сканираме? За СУ говоря. Свалила съм ги вече, въобще не ми се занимава и да сканирам.

# 67
  • София
  • Мнения: 7 075
Да, теглят се в ПДФ.

# 68
  • София
  • Мнения: 12 172
Не съм сигурна дали системата на СУ приемаше в ПДФ. Вече на мога да видя, защото сме подали, но знам, че там подадох в JPEG, а в МУ София - ПДФ.

# 69
  • Мнения: 5 152
Не съм сигурна дали системата на СУ приемаше в ПДФ. Вече на мога да видя, защото сме подали, но знам, че там подадох в JPEG, а в МУ София - ПДФ.

СУ приема само JPEG.

# 70
  • София
  • Мнения: 12 172
И аз така си спомням, но вече не мога да го видя. Но то си го пише - там, където трябва да прикачиш документ, изрично пише в какъв формат може да бъде. Не е особена занимавка да щракнеш 3 снимки с телефона.

# 71
  • София
  • Мнения: 6 810
Jpg ги изтеглихме ние. Питах в СУ, казаха pdf и jpg приемат, това на място в информационния им център, докато раздаваха дипломите. На практика не съм го пробвала, но не ми се вярва да не знаят.

# 72
  • София
  • Мнения: 2 849
В СУ приемат png и jpeg.

# 73
  • София
  • Мнения: 661
И моят юнак подаде дипломата в НБУ. Опитах се да го навия за  проба за "застраховка" в УНСС, но той положи максимум усилия да ме убеди, че е излишно. Ако не успеел в НБУ, какво лошо имало да работи ?! И аз се съгласих.

# 74
  • Мнения: 253
Аз ги качих в pdf  в СУ, без проблем минаха и отразиха оценките.
А що се отнася до системата, според мен си е супер. Да не говорим пък за електронния Апостил на НАЦИД. Че даже и многоезичен акт за раждане с електронен подпис от общината извадихме. Модерна работа. Ей, доживях да кажа нещо хубаво за БГ администрация.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт