СЕДМИ КЛАС - седмицата на резултатите - 26.06 - 02.07

  • 156 295
  • 1 838
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 935
И от мен запис в темата. Стискам палци на всички!

По този повод ядосах се на един от учителите. Цял срок не им нанася оценките и вчера гледам е нанесъл всички оценки като има и една тройка, текущи оценки срава дума.  Не знам колко ще остави за срока. Може ли в последния ден да нанесе тия оценки. Никаква възможност да се поправи.

# 46
  • Мнения: 3 731
Взеха да нанасят годишните оценки при нас, БЕЛ и ИТ са шестици, чакаме физика и математика. Имат тест по физика днес, проект по география за утре.. изобщо не мирише на ваканция. Последната седмица най-дълга ще излезе.
Късмет и здрави нерви на всички тук! 🍀

# 47
  • Мнения: 3 453
Отделно, от година на година занижават нивото на НВО-тата, вчера ми подметнаха че тази година били по-високи резултатите, което пак е лошо ако разликата опре основно до годишните оценки. Според мен не е справедливо, редно е само НВО-то да е за бала.
Тазгодишните НВО-та изобщо не са толкова лесни, макар привидно да изглеждат такива. Излязоха някои анализи по темата и ясно очертаха подводните камъни, заложени за отсявка.  Няколко поста по-горе има пуснат линк с анализ на преразказа, прочетете го.
Не знам откъде имате информация за високите резултати тази година, моята информация от два различни източника е точно обратната. Така или иначе нямаме общата картина, защото онова, което един или друг проверител е казал води само до догадки.  Със сигурност можем да кажем единствено, че нивото на НВО-тата не е занижено.
Стигнати палци на всички! Здрави нерви и бързи пръсти! 😉

# 48
  • Мнения: 2 803
Защото днес явно ще ми е малко зорът, са насрочили сутринта и родителска в Teams от 17.30, без да уточнят за какво и дали е само за класа или общо за випуска... Безценно!
Оценките все така са мираж в Школо.

# 49
  • София
  • Мнения: 243
Успех на всички деца!🍀
Дано всяко достигне заветното си и мечтано     1-во място.🤗🍀
Благодаря за темата!🌸

# 50
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Аз си мислех, че нашите учители ни тормозят. Но, като ви чета и ми прилошава. Тези хора нямат сърца!!!! Още в четвъртък и петък беше оформен випуска ни в Школо. Сигурно от това ми олекна малко.
Дано да се забързат и останалите ви пожелавам!

# 51
  • Мнения: 46
Аз си мислех, че нашите учители ни тормозят. Но, като ви чета и ми прилошава. Тези хора нямат сърца!!!! Още в четвъртък и петък беше оформен випуска ни в Школо. Сигурно от това ми олекна малко.
Дано да се забързат и останалите ви пожелавам!

Това си е мечта направо. Grinning Дотук само една оценка има съобщена и тя е по български, всичко останало е неизвествно. Има предмети, по които едния срок е имал 6, сега ще има 5 и да интересно е какво решение ще взема учителя за годишна оценка и никакво движение няма.

# 52
  • Мнения: 401
Късмет и само усмивки на всички:)
Чудя се , защо тормозят децата с оценки , тестове и изпитвания до последния момент?
Доста садистично от страна на учителите. Без пряко да ме засяга ,само като чета се нервирам

# 53
  • Мнения: 15
Анализът и на преразказа и на цялото НВО БЕЛ е прекрасен. Дано само, който трябва също да го прочете и изведе ползи.
Аз така и не разбрах писането името на Ева грешка ли ще се отчита или не. Моят юнак е категоричен, че като прочел текста знаел как се казва момичето и нямало пречка да я пише по име.
В очакване на неочакваното съм аз лично 😀. Дано поне да е днес. Моето мнение /никого не ангажирам/, че тази година баловете ще са по - ниски от предните 2-3.години.

# 54
  • Мнения: 730
Надявам се да излязат днес, най-вече заради детето. Голямо вълнение е при нея. Много е притеснена какви точки ще и дадат на тезата и преразказа, винаги се е справяла с тях, но от два-три дни е убедена че нещо ще стане и ще ги е оплескала.
Така, че ние основно оценката по БЕЛ чакаме 😀, по математика е доволна и от 60-те точки от първата част, каквото има на втората, все ще е бонус.
Нас ни оформиха по всичко. В петък трудно се работеше от непрекъснатите оценки, които идваха. Големи нерви са, наистина. .

# 55
  • Мнения: 24
Каква е тази дигитална раница? Нещо в Школо ли?
Ред за олимпиадата няма и на профила на дъщеря ми, ходи на областен по биология, имаше около 40 точки, но не знам от какъв максимум.

Не, не е в школо. Ето тук https://edu.mon.bg/

# 56
  • София
  • Мнения: 3 565
Когато редовно се изпитва през срока и оценките се нанясят според правилата, оформянето на края е една идея по-леко. Аз винаги съм настоявала ако има да поправя оценка, да си иска изпитване и да не чака. Смятам, че проактивността е важно качество, което после трябва и в живота.
За съжаление, горното е осъществимо ако има желание и добра воля и от двете страни в уравнението. Моят опит показва, че на децата спира да им пука ако усетят, че и на учителя му е все тая. 

# 57
  • Мнения: 730
Предлагам от догодина, наред със седмокласниците, да сядат да пишат НВО и умните глави, сътворили изпитите. Изключително съм любопитна от резултатите, преди всичко на преразказа, при все, че те дори ще знаят отговорите на тестовете.

# 58
  • Мнения: 18
Анализът и на преразказа и на цялото НВО БЕЛ е прекрасен. Дано само, който трябва също да го прочете и изведе ползи.
Аз така и не разбрах писането името на Ева грешка ли ще се отчита или не. Моят юнак е категоричен, че като прочел текста знаел как се казва момичето и нямало пречка да я пише по име.
В очакване на неочакваното съм аз лично 😀. Дано поне да е днес. Моето мнение /никого не ангажирам/, че тази година баловете ще са по - ниски от предните 2-3.години.


Не би трябвало употребата на името да се брои за грешка, ако се съди по дадения примерен трансформиращ преразказ.
Ние пък сме от малцинството надяващи се, че неизползването на името няма да е било  отчетено като пропуск. Но като прочетох анализа, се поуспокоих.

# 59
  • Мнения: 87
Класният сутринта им е казал да си проверят резултатите днес след 10/11🙄🙄🙄

Общи условия

Активация на акаунт