Кратки въпроси – бързи отговори (Техника и електроника, компютри, програми)

  • 20 360
  • 417
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 288
Здравейте!
Искам да конвертирам едни PDF файлове със задачи по математика в WORD, така че да ги използвам след това за направата на тестове като копирам отделни задачи в различни тестове. Използвам това https://www.ilovepdf.com/bg/download/5s3l2jjv0l9t1dlAf4hkr31d7kh … wddxf0gfp9t1q/53o
 Но после става мазало. Може ли помощ.

# 46
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Питай който е отварял компютъра какво друго е пипал освен харда и какво е "тунинговал" по настройки.
Няма как за съжаление. Явно ще се ресетва и биос...

Здравейте!
Искам да конвертирам едни PDF файлове със задачи по математика в WORD, така че да ги използвам след това за направата на тестове като копирам отделни задачи в различни тестове. Използвам това https://www.ilovepdf.com/bg/download/5s3l2jjv0l9t1dlAf4hkr31d7kh … wddxf0gfp9t1q/53o
 Но после става мазало. Може ли помощ.
Ако искаш прати ми ги на лични да видя дали няма да успея да ти ги оправя. Другия вариант е да си инсталираш и кракнеш пълната версия на Adobe Acrobat

# 47
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 085
Питай който е отварял компютъра какво друго е пипал освен харда и какво е "тунинговал" по настройки.
Няма как за съжаление. Явно ще се ресетва и биос...
Ако са пипали памет може просто да е разместена или сложена неправилно и затова да не може да я чете, или са сложили неподходяща.

# 48
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
А, не, аз отворих и смених харда само, паметта си работеше всичката до вчера. А и то се вижда, че чете всичката, но не може да я ползва. Въпросът е - защо?

# 49
  • Мнения: 2 902
Чете индикацията за размер на модула, а не самата памет. Предвид, че числото не е кръгло е възможно да си пипнала не където трябва и да са изгорели част от чиповете на някои от модулите памет. Ако беше проблем с настройките или контакта щеше да липсва половината или четвъртина в зависимост от броя модули.

Това което можеш да направиш е да пуснеш диагностика на паметта от Уиндоус и/или от биоса.

Последна редакция: чт, 13 юли 2023, 11:37 от bboiko

# 50
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Благодаря, ще пусна една диагностика днес.

# 51
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 085
Пробвай в Run пишеш msconfig и цъкаш Boot, advanced options и там имаш Maximum memory, махаш лястовичката или слагаш на максимума колкото може, виж дали нещо се променя.

# 52
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
След работа ще го разчопля пак, благодаря за идеята Simple Smile

# 53
  • Мнения: 2 159
Здравейте! не знам за тук ли ми е въпроса, ако не, моля модератор да го премести в подходящата тема.
Искам да купя таблет, спряла съм се на Samsung Galaxy Tab A8. На единия пише WiFi, на другия LTE, а на третия нито едно от двете. Каква е разликата?
https://www.ozone.bg/product/tablet-samsung-galaxy-tab-a8-10-5-4 … b-64gb-wifi-gray/
https://www.ozone.bg/product/tablet-samsung-galaxy-tab-a8-10-5-lte-siv/
https://www.ozone.bg/product/tablet-samsung-galaxy-tab-a8-wifi-1 … b-32gb-pink-gold/

# 54
  • Мнения: 2 902
Тези на които пише WiFi нямат възможност за мобилен интернет и могат да се ползват само с WiFi - т.е. вкъщи, в офиса, в някое заведение и т.н. Първия и третия са такива, като третия е и с по-малко памет.
Този с LTE може да му се сложи сим карта и да се ползва с мобилен интернет и навън, затова е и по-скъп.

# 55
  • Мнения: 2 159
Благодаря много! Така предполагах и аз, но не съм много наясно, та затова по-добре да питам.

# 56
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 053
Здравейте!Не мога да разбера от къде дойде този проблем и как се оправя.Става въпрос за Microsoft Excel.На последното ми запазено копие на Книга не ми работи скрола на лаптопа.Имам още 9 запазени в миналото копия и на тях си работи,поне на 2 от тях,а предполагам и на останалите,но на последното не и не.

# 57
  • София
  • Мнения: 229
Какво означава "не работи скрола"? Ако,  когато е избрана конкретна клетка и се ползва скрол/стрелки от клавиатурата, листът се мести, но фокусът остава в избраната клетка, най-вероятно за файла е пуснат scroll lock (изписва се в ляво, в сивата лента долу). За да се "отключи":
1. Win бутон (или старт менюто) и въведете on-screen keyboard.
2. Отваряте екранната клавиатура и в numpad зоната проверете дали е избрано Scrlck. Ако 'да' - клик върху него, за да го изключите

# 58
  • IC 1101,Abell 2029
  • Мнения: 1 053
Да,пропуснах да се уточня.Не работи скрола на тъчпада,иначе превъртането става с задържан ляв бутон на тъчпада и стрелката на страничната лента,но това е доста затормозяващо.Горните инструкции с нищо не помагат.Пак казвам,за старите копия на работни книги скрола на тъчпада си работи,но с последната/последните не става.Доста странна история.

# 59
  • София
  • Мнения: 229
Не зная дали ще помогне, но ако файлът е с разширение xlsx, опитайте да го запишете (save as) като xls. Ако там скролът работи, отново презапишете като xlsx.

Общи условия

Активация на акаунт