Кратки въпроси – бързи отговори (Техника и електроника, компютри, програми)

  • 20 352
  • 417
  •   1
Отговори
# 30
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Тъй като и мен жестоко ме дразнят милионите реклами и паузите, просто не ползвам тубата вече. Има много онлайн радиа, които нямат реклами, а любимата музика ми е свалена с високо качество - правя си плейлисти и си ги пускам. Имам примерно един за работа, друг за чистене (един специално за миене на прозорци 😂)... Първоначално отнема време да се намери всичко, особено с добро качество, но си заслужава.

# 31
  • Мнения: 5 252
Първоначално отнема време да се намери всичко, особено с добро качество, но си заслужава.
Който има абонамент за Tidal, може да тегли всичко, с каквото качество му позволява абонамента. Вече дори стари песни ги има там.
https://github.com/yaronzz/Tidal-Media-Downloader-PRO/releases - безплатна програма, да не ви подвежда Pro в името.
Отваряте програмата, кликате на Login бутона, отваря се страницата на Tidal, където трябва да се впишете, после пишете кода, който се е показал в програмата, в страницата в браузъра. Това е. После вече може да се барне някоя настройка за качеството на песните и другите(от зъбното колело).

# 32
  • София
  • Мнения: 1 247
Благодаря ви за отговорите. Мисля, че ще пробвам онлайн радио. Youtube ме дразнят най-много от всички, затова засега ще пропусна абонамента.

# 33
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 833
Има ли как да изключа звука на рекламите, които се появяват по време на игра? (на телефона). От настройките съм  задала игрите/приложенията да са без звук и мелодия, но дори и да изключа звука на телефона, когато има реклама, не действа.

# 34
  • София
  • Мнения: 39 761
Има ли как да изключа звука на рекламите, които се появяват по време на игра? (на телефона). От настройките съм  задала игрите/приложенията да са без звук и мелодия, но дори и да изключа звука на телефона, когато има реклама, не действа.
Повечето реклами имат иконка (високоговорител) и звука може да се пуска и спира.

# 35
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 833
Благодаря! Това и правех преди. Лошото беше, че винаги успявах още с пускането да изключа звука. Но вече разреших проблема, доволна съм.

# 36
  • София
  • Мнения: 1 583
Въпрос. С Макбук про 2022 съм и периодично това чудо, струващо колкото стар автомобил, си губи звука безпричинно. Четох в Гугъл, било си нормално при тях, бъг някакъв. Гледах настройките, всичко му е в ред. Как се оправя това чудо? Не мога всеки път да го рестартирам, работя на него и в повечето моменти не мога да направя рестарт в близките часове.

# 37
  • Мнения: 6 298
Aз съм с Макбук про 2021 и никога не ми се е случвало. Как си губи звука, свързано ли е с определени приложения?
Извинявай, много е идиотско, но възможно ли е да го изключваш без да искаш с F10? Не се ядосвай на въпроса, ако вече сто пъти си натискала F10 и F12. Simple Smile)


Вместо рестарт може да пробваш да си пуснеш ръчно Maintenance Scripts.
Не знам дали ще помогнат за конкретния проблем, но пробата няма да навреди.

Скрит текст:
What are maintenance scripts on a Mac?

Maintenance scripts are a part of your macOS system that perform regular clean-up and optimization tasks. They are responsible for deleting temp files, network statistics, duplicate downloads, and Apple-related cache files, making your Mac run more efficiently. They generally run automatically, but can also be manually initiated if required.

Отвори терминала и пейстни sudo periodic daily weekly monthly и после Enter.
Ще те попита за паролата ти, въведи я внимателно, понеже няма да виждаш, че нещо се въвежда. Enter.
Ще изпънли скриптовете, но няма да ти даде никакъв отчет. Просто изчакай да се зареди нов ред след паролата и затвори терминала.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 583
Запазих го за следващия път като се случи. Самичко се оправи и аз не знам как. Пробвала съм с най-простите неща. Просто пускаш клип, филм, каквото и да е и все едно е мютнато. Нищо не се чува. А то не е.

Предния път се оправи като го рестартирах, по-предния не помня вече и сега самичко. Както ръчках нещо и четях и чух звукът на дошъл имейл. Досадна работа.

# 39
  • Мнения: 1 848
Здравейте, обмислям да сменя дисплея на настолния компютър.
В момента съм с 20 инчов дисплей, който е на 12 години поне, но мисля да взема до 24 инча максимално.
За интернет основно ще се ползва и обработка на снимки(рядко).
Това е старият ми дисплей:
https://www.pazaruvaj.com/monitori-c3126/philips/201e1sb-p38675882/#opisanie

А този харесах на примависта със сходни характеристики на него:

https://www.technopolis.bg/bg/Monitori/Monitor-AOC-24B2XD/p/501204

Тази марка АОС не ми е позната и съм отворен към предложения.
Бюджета е около 300-350 лв.
Благодаря предварително.

# 40
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 079
Тази марка АОС не ми е позната и съм отворен към предложения.
Те са много стара фирма, правят телевизори още от средата на миналия век, в момента произвеждат бюджетни монитори, които не са кой знае какво, но работят нормално и обикновено доста дълго време, което е най-същественото в този случай. Гледай резолюцията да е голяма и толкоз.

# 41
  • Русе
  • Мнения: 1 514
Да попитам нещо. Купих си нов телефон. Предстои ми пътуване в страна от ЕС. Предишния път, когато ходих със стария си телефон, изобщо не успях да хвана мобилен интернет. Оказа се, че някакви настройки трябвало да направя в телефона. Можете ли да ми кажете дали е така и къде да ги търся тези настройки. Използвам А 1, а телефонът е Xiomi.

# 42
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Теглиш app-а на А1. Влизаш с име и парола. От главното меню имаш опция "Бързи връзки" и първото под него е роуминг.

# 43
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Мобилна работна станция Dell Presicion 7720. Смяна на хард (NVMe SSD) и преинсталация. До сега беше със същия модел хард, но се налагаше да го сменим (стария трябва да бъде върнат на служебно лице). Та след преинсталацията упорито показва налични 17.3 GB ram от 64... Някой идея що тъй и как да го оправя?

# 44
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 079
Питай който е отварял компютъра какво друго е пипал освен харда и какво е "тунинговал" по настройки.

Общи условия

Активация на акаунт