ДЕКЕМВРИйче в коремчето расте, мама вече ще го води на море – ТЕМА 7 (2023)

  • 19 408
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 935
Момичета, връщам ви малко назад, че не помня - за колко време ви станаха готови вижъните? Знам, че е до 7 работни дни, но се чудя кога най-рано да чакам.
За протеин - с предната бременност пих прегнако накрая, той бил най-добър за бременни уж.

# 721
  • Мнения: 604
Аз няма да се обаждам за храненето, че и аз не съм много в час Grinning Дори днес наобяд се бъзикам с таткото, че сега е момента да стана вегетарианка. Преди години много пъти се опитвах да го спра, от хуманна гледна точка, но не можех без месо. В момента ми е абсолютно все тая ще ям ли или не. Даже част от месата ме отвращават. Моето меню тези дни са любимите ми филии с авокадо или домат със сирене, тиквички с кисело мляко и овчарска салата. Въздишам и по плодовете много. Иначе уикендите и аз имам подхлъзвания с мазни банички +боза и си умирам кеф.

По чудо успях да се свържа и с феталния специалист, при който бях отишла първия път и успяха да ме вмъкнат за ФМ 2 дена преди да заминем за Бургас.

Bobby, при мен на 4тия ден беше готов още.

# 722
  • Мнения: 571
Да дам отчет от прегледа . Бебето си отговаря на 16та г.с. ,добре се развива , все повече прилича на баща си ,колкото и всички да ми казват ,че всички бебета в този период били еднакви .😀
 Научихме и нещо ново днес - бебето ще е с характер .Въртяхме ,сукахме ,отгоре ,отдолу ,ставах, лягах, потупвах, говорих, молихме се ...е ,не си показа пола бебето и това е ! 😁
    Така че мистерията продължава, ама нали е добре, расте и си го видях 🤗

# 723
  • Мнения: 377
#PPPPPP, радвам се, че ти си излязла от този период. И, да, колко си права за колата. Никога не съм пила кола и понякога като сме навън с приятеля ми, му казвам да си купи кола, за да си пийна, и наистина ми действа по-ободряващо. Дано и при мен свърши това скоро. Реших да приема, че за момента е така, защото какво иначе ми остава? Освен че нямам физическа сила да се смазвам и психически, че не доставям необходимите вещества на бебето? Ами, не, благодаря, стига ми физическото страдание. Пия витамините за бременни, не е като да се храня здравословно, но ако нещата пак отидат на зле, ще се обърна към лекар.

# 724
  • Мнения: 59
Момичета, връщам ви малко назад, че не помня - за колко време ви станаха готови вижъните? Знам, че е до 7 работни дни, но се чудя кога най-рано да чакам.

Пуснах на 25.05 в 12.30, обадиха ми се на 01.06 към 11ч., което са 4 работни дни.

# 725
  • Мнения: 81
Момичета, връщам ви малко назад, че не помня - за колко време ви станаха готови вижъните? Знам, че е до 7 работни дни, но се чудя кога най-рано да чакам.
За протеин - с предната бременност пих прегнако накрая, той бил най-добър за бременни уж.

Моят вижън го правих миналата седмица следобед във вторник. Казаха брои се от другия ден /сряда/. Обадиха се с готов резултат в неделя по обяд.

# 726
  • Мнения: 236
Аз се успокоявах, че долкото знам, в първите седмици бебето си взима необходимите вещества без да зависи толкова от хранененто на майката. Във втори, трети триместър вече е важно да получава протеини, за да нараства.
Иначе, не че е добре да се правят паралели, но имам и историята на много близка моя приятелка, която от хормоните по време на бременността разви аденом на хипофизата (който след раждането си отмина), но от това имаше зверско главоболие, повръщаше И заради това и до 8ми месец караше на солети и обикновени бисквити, захранваха я на един етап с бульони и зеленчукови пюрета като бебе и въпреки това роди здраво момченце, 3 кг.

Последна редакция: вт, 27 юни 2023, 16:19 от PPPPPPPP

# 727
  • Мнения: 59
Кръвните изследвания от днес изглеждат ок, с изключение на СУЕ 58 със стойности 0-15. Четох, че може да са завишени при бременност, дори и след раждане, но все пак ми се струват твърде високи.

# 728
  • Мнения: 69
Момичета, някой знае ли дали етеричните масла са ок по време на бременност? Предполагам са безопасни, ама ако някой знае повече, ще е супер, че хич ме няма по етеричните масла.

Имам две рецепти за натурални репеленти и мисля да почна да се пръскам като излизаме с кучето, че всеки ден сме по градинки и паркове. Ако някой иска, мога да ги пусна и тук, ама не съм ги пробвала лично, само другите кучкари споделят, че ги харесват Laughing

# 729
  • София
  • Мнения: 1 718
Elface, да спомням си за задочния спор за храните, нищо че аз никога не съм била фен на мак до 🙈. Сигурна съм, че едва ли това би бил изборът ти, ако организмът ти в момента толерираше друго. Може би е период и ще отмине. Може би драстичното намаляване на тегло те води в посока несъзнателен избор на бързи въглехидрати и всичко, от което бързо се пълнее. Всеки организъм сам се настройва към някои състояния.
Вярно е, че аз токсикоза изобщо нямах и трудно мога да си представя, че почти нищо не ви се яде на моменти. Винаги съм имала добър апетит и по-скоро съм била в другата крайност - прекаляване с хубава храна и хубаво вино. Което като всяка ексцесия също е вредно, но аз съм си минала “реабилитацията” с диетолози, режими, спорт и промяна на начин на живот. Така че далеч не винаги съм била пример за изрядно хранене. Споделям опит ако мога да помогна в това отношение, защото съм платила не малко консултации и не малко експерименти съм правила в посока диети. Може би една консултация в твоя случай за захранване с добър диетолог ще ти бъде от полза и заедно ще намери с теб кое е най-поносимо и допустимо за теб в този момент.
Pivolini, изследванията ти са супер и СУЕ винаги е по-високо при бременност, както моята АГ ме успокои. Щитовидните са ти съвсем в норма 🙂
Sezariya, и аз като теб съм в неведение за пола. Утре съм на преглед, да видим.

# 730
  • Мнения: 377
#ЛейдиРоуз, принципно и аз като типичен телец, обичам вкусните и красиви неща. Но парадокс - нито хранене, нито красота сега. В началото на бременността си мислех как до пети месец ще си нося къси полички и къси топове😄 Нищо подобно, в момента ме е срам да изляза с тези кльощави ръце и крака, а имам само една дълга пола. Затова си поръчах няколко дълги рокли от H&M, не са скъпи и няма да ме е яд, ако след това ги изхвърля. Толкова обичам да купувам дрехи и да ги съчетавам, ама нц, и на това не мога да се радвам.
#PS Все пак твоят коментар ме провокира да хапна ориз и две яйца, нещо, различно от баничка, макар че в петък усещам, че пак ще пътуваме до баничките. 🫣 Сподели утре как е минал прегледа, а може и пол да разберете. 🙂
#PPPPPP, благодаря за подкрепата ❤️

# 731
  • Мнения: 571
Jackie , аз директно се мажа с цитронела или лимонена трева или разреждам с вода от преди бременността, а сега даже не ми е минало през ум да проверя дали може .Мажа се насляпо .Ако намериш полезна информация сподели я ,моля те . А и рецептите ще са ми интересни ,ако не са тайна разработка , разбира се . 🤗
Момичета, някой знае ли дали етеричните масла са ок по време на бременност? Предполагам са безопасни, ама ако някой знае повече, ще е супер, че хич ме няма по етеричните масла.

Имам две рецепти за натурални репеленти и мисля да почна да се пръскам като излизаме с кучето, че всеки ден сме по градинки и паркове. Ако някой иска, мога да ги пусна и тук, ама не съм ги пробвала лично, само другите кучкари споделят, че ги харесват Laughing

# 732
  • Мнения: 377
Не зная какво ми стана днес. Реших да се активизирам малко. Прострях дрехи на балкона, то взе, че заваля, и аз в бързината прибрах стойката с дрехи. Но като пак изгря слънце, реших пак да я изнеса отвън и тя падна цялата, вдигнах я с всичките дрехи и успях да я завлека навън, но от известно време след това имам лека болка ниско в корема. Защо ми трябваше да нося тази стойка?! На всичкото отгоре реших да хапна черен шоколад за енергия (шоколад не съм яла от април) и си хапвам, докато не излезе някаква буболечка... и гледам шоколадът е бил до февруари😒 Нямам думи... Човек да направи нещо като нищо...

# 733
  • София
  • Мнения: 11 778
elface тюх щеше да хапнеш протеинче малко Grin, спокойно, лягай да почиваш!

# 734
  • Мнения: 377
#Маце, вярно😄 Не го помислих това 😄

Общи условия

Активация на акаунт