ДЕКЕМВРИйче в коремчето расте, мама вече ще го води на море – ТЕМА 7 (2023)

  • 19 425
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 718
Това със сънливостта, за съжаление мога да кажа че ми продължи доста често и през първата половина на 4-тия месец.
На мен кафе ми се пие, преди пиех по две на ден, но ми е категорично забранено и ми остава само безкофеиновия еквивалент или топло какао. Сутрин си правя често смути с кисело мляко, фини овесени ядки и свежи боровинки или прясно мляко с банан.
Изварата и каймакът от мандра са мн добро решение за редовен прием на протеин с порциите, за който не му се яде месо. Аз си хапвам телешки стекчета със салатка или пуешко или си правя редовно телешко варено. От преди съм си била чревоугодник, да не говорим за сега 😀

# 706
  • Мнения: 170
Момичета, вчера е станала грешка и всичко си е наред с водите. Не знам докторът, за да не я злепоставя или наистина е така, но каза, че от вчерашната позиция на бебето наистина изглежда все едно е било с малко води. Важното е, че всичко е наред! На 4 август имам час за ФМ. Нямам търпение 😊 И да ви се похваля от няколко дни усещам ясно къде се намира бебето. Като камък го усещам мястото твърдо и като пипна хоп наистина буцата е там 😁 Оказа се, че е, защото съм слаба и със задна плацента. Предният път усещах побутвания, а сега директно така и как се мести го усещам и се филмирах, че е от малко води 🤦

# 707
  • София
  • Мнения: 1 718
И аз се учудих как ги измериха тия води, че са малко. Добре, че всичко е наред 🙂
Аз съм с предна плацента, но почнах вече да усещам рано сутрин като набоцквания отляво - отдясно (явно бебето се мести).

# 708
  • Мнения: 236
На братовчедка ми й беше изписан протеин от лекар по време на бременността и взимаше този на Pregnaco - с естествени съставки и стевия като подсладител и мисля, че е най-добрият вариант, когато има нужда да се взима.
https://remedium.bg/protein-za-bremenni-vanilia-500gr-pregnaco-064208/p

Иначе и аз почти не ям месо (по принцип не ям, сега се опитвам от време на време по нещо), иначе си ям яйца, млечни, риба, но подозирам, че ще се наложи да взимам протеин по-нататък, живот и здраве. Преди месец общият белтък и албуминът от кръвните ми изследвания бяха окей.

За сънливостта - при мен се завърна, особено от няколко дни, а имах около 2 седмици с повече енергия, може да или от жегата или от това, че хемоглобинът ми вече започна да пада (от 130 стана 116).

# 709
  • София
  • Мнения: 1 718
За повече хемоглобин, консултирай с АГ-то ти тази добавка:
https://www.naturalniprodukti.com/floradix-билкова-кръв-билково-плодов-еликсир-с-желязо

# 710
  • Мнения: 236
Да, знам я Билковата кръв, обмислях дали да не започвам със спрей на Better yоu с желязо. За съжаление е очаквано спадането на Hb през бременността, АГ ме беше предупредила, че ще започне и понякога въпреки блъскането с желязо, Б12 трудно или почти не се вдига..

# 711
  • София
  • Мнения: 480
Абсолютна съм съгласна с ЛейдиРоуз по отношение на храненето, разбирам че ни се е променил вкуса и желанието за ядене на някои храни, но Макдоналтс изобщо не трябва да ни е опция.
Закусвам кисело мляко с ябълка, киви, орехи и 10 гр. грахов протеин, който е някакъв натурален купен от Зоя още преди да забременея. Обядвам почти винаги омлет със спанак, сирене, или кашкавал и салата задължително, или риба или някакво месце, пуешко, свинско, вечерята е същата. Междинно ям ядки и 100, 200 гр. плодове. Вкусно ми е много, не ми тежи, чувствам се страхотно, всичко си записвам в едно приложения- Myfitnespal, правя го от години и там си следя калории, протеин, мазнина и т.н.
Гледам да ям около 100 гр. на ден протеин и успявам. Здравето на бебето минава през здравето и храненето на майката, в това вярвам аз.
И обяда ми днес:

# 712
  • Мнения: 496
Съгласна съм с вас относно храната , но аз съм много сложна по тази тема. Капризна съм и не ям всичко. От месата ям пилешко филе , свинско (пак някакво сухо ,от бут например) телешко само, ако е на кайма. От рибите ям сьомга,пастърва , лаврак и ципура (цацата не я броя 😀). Домашни продукти като сирене , мляко, кашкавал също не харесвам , защото ми миришат. Плодове и зеленчуци поне ям в изобилие. Не мога да се насиля да ям нещо ,което не ми е вкусно.

# 713
  • Мнения: 92
Фъстъче, ти беше ходила при д-р.Атанасова в Марковс, нали? Чудя се дали да не запиша втората там, а не в Оскар.

# 714
  • Мнения: 236
И аз бях при Атанасова, страхотна е!

# 715
  • София, България
  • Мнения: 3 611
Фъстъче, ти беше ходила при д-р.Атанасова в Марковс, нали? Чудя се дали да не запиша втората там, а не в Оскар.

Ми мен ако питаш, да, запиши я там Grinning аз няма да ходя в Оскар на втората, ще ходя пир Атанасова. Само имай предвид, че е мааалко по-скъпо в Марковс. Втората е 190лв.

# 716
  • Мнения: 186
Здравейте,момичета🌞 Днес си пуснах щитовидните хормони и кръвната захар.За хормоните казах ,че съм бременна и ще ми трябват референтни стойности за бременни ,ама нещо май не ме разбраха 😁 Бихте ли помогнали с резултатите,че по тази тема не съм много веща.Пуснах си ги защото д-р от Турция ми беше казал като забременея да си ги следя ,че били малко завишени ,но не е проблем.
   

# 717
  • София
  • Мнения: 11 778
Пиволини няма референтни за бременни. Ок са ти, Фт4 ти е малко нисък, може да направиш консултация с ендокринолог

# 718
  • Мнения: 377
Здравей, #ЛейдиРоуз. Зная, че си напълно права. Моето хранене е оскъдно и под всякаква критика, но просто не мога да ям друго. Дори само при думата "зеленчук" ми става лошо. Аз, която 70%-80% се храних със зеленчуци, сирене и българско кисело мляко. Не мога да ги погледна. Мразя от бременността ягоди, боровинки, малини... всичко, което преди хапвах. Изхвърлих вчера последното киви и прасковите... Дотогава не влиза в кухнята, че ми мирише ха. Приятелят ми купува плодове и после ги хвърляме(той не яде зеленчуци и рядко плодове). Ядките ми от преди бременността ще трябва да ги изхвърля, стоят си така. В магазин гледам да не влизам, особено гаден ми е щандът с плодове и зеленчуци. Да, аз бях тази, която в началото пишеше за чия, овесени ядки и зелени зеленчуци и против Макдоналдс, помниш ли? 🙂 Днес нямам банички и не зная какво да ям. От нормалната храна мога да ям жълтъците и ориз(просто сварен във вода), понякога картофено пюре или грис. С това се изчерпва креативността ми. В момента пресният хляб ми е ужасен, закусвам Nesquick с плодово мляко(което преди не съм яла и зная, че е боклук). Не мога да се насилвам. Това е положението. Или ще ми се променят възприятията или пак на системи. Бебето това, бебето онова, ами и аз съм човек и ми писна. Излизахме в събота в един парк и от въздуха с мирис на цветя ми се гадеше. 😒 Та такива работи...
За съжаление тук не мога да намеря пчелно млечице. От вчера вземам обаче хомеопатични за укрепване. Дано този гаден период премине по-скоро. Аз не ставам и да си мисля как искам да отида по-скоро на преглед да видя бебето, ами събуждам се с мисълта, че трябва да ям, а не зная какво и това ми е в главата. Вече сама и няма да излизам, че вчера ми причерня в ДМ, докато исках да си купя вода.

# 719
  • Мнения: 236
elface, съчувствам ти Sad Наистина само човек, преминал през кофти гадене, повръщане и токсикоза през бременността може да го разбере наистина, като аз изобщо не претендирам да съм била от тежките случаи, но се поизмъчих с това 2 месеца. Аз от години ям предимно растителна храна, месото го спрях преди 10-тина години (с единични изключения на домашно, проверено и качествено месо), иначе риба, млечни и яйца си ям, но винаги съм държала храната да е с подбран произход, да е качествена и като цяло по-скоро съм човек с добра хранителна култура и основи. Както приятелят ми ме бъзикаше: за теб само хляб от Хлебар и яйца от Яйчар Grinning.  
Но в момента, в който започна това гадене и повръщане, наистина не можеш да спазваш нищо от досегащните си принципи - и аз съм яла мазни банички, защото тялото ми можеше да толерира само "най-долни" въглехидрати, позволявах си да пия по малко кола, буквално като лекарство, защото ме съживяваше сравнително, въпреки че е крайно нежелателна, и като цяло изкарах 2 месеца на филийки, картофено пюре с масло и сирене, паста и кисело мляко с краставица. А и понякога след повръщане също прибягвах до плодово мляко Активия..
Едва от 2-3 седмици вече мога да ям повечето от храните, които си обичах по принцип (въпреки че на миризми още съм много чувствителна) и се опитвам да се възвръщам към нормално хранене.
Дано по-бързо да отминава този период при теб!

Последна редакция: вт, 27 юни 2023, 15:41 от PPPPPPPP

Общи условия

Активация на акаунт