Детето ми е много палаво и не слуша в яслата

  • 3 384
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 764
Поведението му в групата следва да се коригира и съблюдава от сестрите там. Вашата работа е да говорите постоянно на детето какви са правилата в яслата и че трябва да се спазват. Децата обичат да знаят рутината каква е.
Не ви трябва да го убеждавате и да се съгласява с нещо. Той е детето, вие сте възрастния, който поставя граници и правила и очаква спазване, а не съгласие. Вероятно му е създадено впечатление, че нещата се случват или не според неговите настроения, върху това работете. Дали е съгласен или не има неща, които трябва да се случат.
Все пак говорим за ясла, не за градина. Там няма учебен процес и има повече персонал от един учител, както е в градините. При добро желание, могат дя предразположат всяко дете, моля не се заблуждавайте, че вашето е единственото ревящо или своенравно в яслата. Това далеч не е така. С търпение и увереност, нещата се случват. Успех

# 16
  • Мнения: 3
Аз съм била в същатата ситуация като Вас. Нашият син посещаваше частна ясла и при едната учителка поведението му беше точно това, което описвате, всеки път ни представяха нещата така, все едно има нужда от допълнителна помощ. Ходихме два пъти на консултации при детски психолози, но разказвайки как той се държи там, и двамата мислеха, че проблема е в учителя и поставянето на граници. По предложение на директорката го преместихме в друга група, с друга учителка. В другата група той просто СЛУШАШЕ и се чувстваше много спокоен. Още тогава разбрах, че всичко идва от учителите, подходите, които имат към децата, начинат им на комуникация, всичко.

След това като го приеха в държавна детска градина също попаднахме на подобен типаж учителки - много шумни, много изискващи, без подход. Той отново започна да не слуша, започна да отказва да спи в градината на обяд, стана трудно за всички, а учителите започнаха да прилагат много лоши практики при наказанията за него, както и обиди. Всичко това доведе до желанието ни да го преместим в другата група и отново - той отново се чувсва добре.

Та искам да кажа, че децата са различни и че да си учител е много повече от това да "пазиш децата", трябва да умееш да ги разбираш или поне да искаш да ги разбереш. Това е призвание и не всеки носи това в себе си.

Общи условия

Активация на акаунт