В момента чета ... 85

  • 44 631
  • 747
  •   1
Отговори
# 720
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 766
Днес гледах в книжарницата,че е излезнала и трета част на "Кървавата годеница". Много са бързи. Simple Smile

# 721
  • Мнения: 4 016
Мен гнусотии и "чудовища" не ме плашат (поне в книгите) та ще чакам някоя промоция 😄

# 722
  • Мнения: 2 254
И аз така-страх нямам за такива жанрове,важното е книгата,филмът или сериалът да ми държи интереса.Защото с времето виждам,че съм станала много избирателна и капризна и лесно захвърлям всичко,което ме отегчава:).

# 723
  • Русе
  • Мнения: 1 097
Завърших :

 Обичам криминалния жанр,но тази книга уви не ме развълнува. Слаби персонажи и сюжет имаше леко захласване некадърно по-скоро уж е този ,ама е ясно че не е той извършителя и накрая да определно ме изненада избраният персонаж , който се оказа. Но я избутах насила , имаше и вкарана ,,втора сюжетна линия,, с проблемите в семейния живот на една от героините, което ми беше ненужно и излишно.
Мисля да започна :

# 724
  • Мнения: 10 309
Моят избор тази вечер е “Гняв” на Стивън Кинг - дългоотлагана книга, реших че е време да я прочета.
Безпощаден. В тази книга прави дисекция на лудостта и пътеките, водещи към нея. Не е приятна за четене книга, мнозина биха я отхвърлили, дори и заради стила, но разбирам, защо според някои читатели е сред най-добрите творби на Кинг. Отново страхотен психолог.

Последна редакция: сб, 12 авг 2023, 00:37 от fenyx

# 725
  • Мнения: 445
Започнах “Доброжелателните” на Лител, подведох се от многото положителни мнения в социалните мрежи. Аз съм все още в самото начало, но ми се струва доста монотонна, въпреки че засяга тежки теми.

# 726
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 485
Аз още влача Вода за цветята. Абсолютно прехвалена боза! Ще я дочета, де, защото, абстрахирайки се от буквално умрелия стил на писане, историята( ако успявам да я проследявам) ме е хванала за гърлото. Само защото успявам да я пречупя през призмата на собствената си загуба. Ако го нямаше това зрънце, и 2* нямаше да й дам, нито да я дочета.
В Сторител попаднах на друга разредена боза, аман.

# 727
  • Мнения: 10 309
В другата тема споменах за разказ на Радослав Бимбалов, за който наскоро и тук писах- взех днес неговия сборник с разкази  “Млък”, видях, че някои от тях има и в блога му. А в скрит текст искам да споделя финала на разказа “Обричам те”, а разказът е свързан с една много актуална тема - но не е писан сега, книгата е издадена миналата година:
Скрит текст:
За радост на адвокатите му, Наталия все пак излезе от кома след две седмици. Той пое разходите по пластичните операции и нае гарсониера в крайните квартали, за да дойдат родителите й да я гледат.
 Благородната му постъпка струваше на Наталия нещо, което тя, както и всички останали хора под петите му, винаги имаха в изобилие. Мълчание.

https://radoslavbimbalov.blogspot.com/2021/11/blog-post.html?m=1

А намерението ми следващата, книга, която да чета е “Нощен влак за Лисабон”.

Последна редакция: сб, 12 авг 2023, 15:41 от fenyx

# 728
  • Мнения: 3 635
Прочетох на един дъх Всички погубени места от Джон Бойн, който за пореден път се убеждавам, че е невероятен разказвач. Превъзходна книга.
Добре е да се прочете/гледа предварително Момчето с раираната пижама.

# 729
  • Русе
  • Мнения: 1 856
Преди дни я гледах и се чудих дали да я взема. Гледала съм "Момчето с раираната пижама". Благодаря за мнението!

# 730
  • София
  • Мнения: 1 790
Тарталета аз зарязах Вода за цветята на 50%. Беше ми ужасно отегчителна и нереална. Не си само ти 🙃.

# 731
  • Мнения: 13 202
След като за втори път се насладих на "Сладкото на дъното на пая" от Алън Брадли, видях накрая благодарности от автора към Луиз Пени. Веднага си намерих нейна книга - "Убийството на художника". Наистина ли е толкова четена тази авторка? Отдавна не бях попадала на толкова кухо четиво.

# 732
  • Мнения: 3 635
Почнах Тихи години и не мога да я оставя. Прекрасна книга. Имаме гости, но най-неучтиво и невъзмутимо планирам да продължа да си я чета. Алена Морнщайнова се нарежда сред любимците ми.

# 733
  • Мнения: 456
Погледнах "Сладкото на дъното на пая" и от сърце се посмях на заглавието на книгата на различни езици. Има от всичко - пай, таланти, краставици, отровни бисквити... Joy. Само заради това ще взема да я прочета.

# 734
  • Мнения: 13 202
Много хубаво пише авторът. С лек хумор, без никакво насилие над читателя.

Общи условия

Активация на акаунт