В момента чета ... 85

  • 44 536
  • 747
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 199
Пленена съм в магическия свят на Джоан Роулинг и не мога да се върна към планувания ми списък с книги. Въпреки че знам сюжета на последните две книги, историята в шестата е написана достатъчно увлекателно, за да не мога да се откъсна от нея, а подозирам че след седмата ще започна и “Приказките на барда Бийдъл”. Намеренията ми какво да чета станаха на пух и прах, след като заради желанието на детето да им чета вечер първата книга, подхванах цялата поредица, но вече за себе си - да запълвам пропуски, които не смятах преди време за такива.

# 16
  • Мнения: 1 726
Ох толкова много са ми в лист "чакащи", а така се изкушавам с този Хари! Любим ми е и като казахте пропуски, със сигурност имам и аз такива отпреди 12+ години, когато го четох!

# 17
  • София
  • Мнения: 22 989
Приключих "Облакът Кукуландия. Много странна книга, не ми хареса. Особено в началото ми беше много объркано. Част от историите ми бяха интересни, но всичко свързано с "Облакът Кукуландия", който е и свързващата част между отделните истории ми беше доста скучна и безинтересна. Оценка 2.5/5.
Продължавам с "Олив Китридж".

# 18
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Благодаря за новата тема, Mijjj! 🌹

 Аз голям възторг изказах за Играчка - Плачка, но може би трябваше да си я оставя за предстоящата отпуска (след десет дни). Но така или иначе я подкарах, дотогава всякак ще я опаткам.
И сега моля за съвети, коя от изброените книги да си взема за отпуската:

Олив Китридж
Симон
Град на момичета
Пазителката на истории
Остани с мен
Другата ръка
Живи рани
А как прекрасни бяхме


Коя е най-подходяща според вас за отпускарския сезон? Не обичам да чета анотации, умишлено ги избягвам, но спомняйки си вашите отзиви за гореспоменатите книги (защото всички съм ги взела въз основа на вашите коментари 😁), май нито една не е разтоварващо четиво. Или бъркам? 🤗

# 19
  • София
  • Мнения: 2 007
Аз се разтоварвам с трилъри, пасват на кръвожадната ми натура Smiling Imp В момента съм на поредната за Робърт Хънтър - "Генезис" на Крис Картър. Голям майстор на страхотиите е.
Благодаря за новата тема!

# 20
  • Мнения: 10 698
Белла, ето моето мнение:

Олив Китридж - според мен е по-подходяща за есенния сезон, когато сме по-меланхолични и по-склонни към самовглъбяване и размишления за смисъла на нещата . Затова и отлагам втората част за ноември например Simple Smile
Симон - не съм я чела
Град на момичета - да, супер е за отпуска!
Пазителката на истории - не ме намери в подходящ момент..
Остани с мен - О, да, става за отпуска
Другата ръка - не съм я чела
Живи рани - страхотен трилър, става
А как прекрасни бяхме - не съм я чела

За отпуска от горните бих взела "Град на момичета" и "Остани с мен" Simple Smile

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
И аз с кървища разтоварвам Simple Smile Колкото по- брутални, толкова по- добре. Неведнъж съм споменавала, че съм абсолютен фен на Крис Картър. Тъкмо привърших Скулптора. Само заради развръзката и леко разхлабената там логика няма да дам 5*. Иначе всичко останало- на ниво.
Сега съм към края на Променлива реалност на Блейк Крауч. Въпреки че не съм почитател на жанра, много харесах Пайнс. Тази също ме грабна бързо в началото, но пък после леко ми досади.

# 22
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Благодаря Момичета!💖

Ще тегля жребий между Град на момичета, Остани с мен и Живи рани, защото и на мен ми действат разтоварващо трилърите. 🤗

# 23
  • Мнения: 397
Благодаря за новата тема, Миж Flowers Bouquet
Тъй като с тези проливни дъждове книгата, която четях пострада малко и трябваше да я оставя да се изсуши, започнах друга - "Утешението на ангела" на Фредерик Льоноар. Взех си я от коша с петолевките на Колибри. На средата съм и ми харесва. Отново кратки глави, като едните ни връщат през 1945 г. когато нашата прекрасна главна героиня Бланшет е изживяла терора на Аушвиц. Тя е прекрасна, възрастна дама, която обожава живота, театъра, киното, Виктор Юго и още много неща.
Другият ни главен герой е Юго-20 годишно момче, което е направило опит за самоубийство, тъй като не вижда смисъла на живота и не иска да го живее. Разговорите между тези толкова различни герои са чудесни, Бланшет ми е много любима с оптимизма си, с това че вижда доброто и хубавото!
Леко се вмъкват и засягат теми освен за смисъла на живота, също така за добрината, за медиите, за околната среда..
Дотук книгата ми допада. Ще си дам крайното мнение като я завърша.

# 24
  • Мнения: 778
Не са посочени автори, но ако "Остани с мен" е тази, за която си мисля, не бих я нарекла разтоварваща. Има драматични елементи. За мен не беше голямо попадение. Очаквах да ме впечатли като "Момичето с гръмовния глас", но не успя да ме завладее.

Аз също се развличам с трилъри на почивки или нещо, за което съм сигурна, че ще ми хареса независимо от жанра.

"Симон" ме чака и мен.

# 25
  • София
  • Мнения: 14 728
Как ги четете тези кървища? Крис Картър го пробвах точно със Скулптура и дотам бях с него. 😃 Чисти криминалета обичам, без скандинавски, твърде откачени са ченгетата там. 😃
Осемте преведени книги за комисар Монталбано са ми топ, всички на Луиз Пени, на Жан-Люк Баналек, въобще добре е полицаят да се наслаждава и апетитно да описва хубава храна, освен да разследва.😂

# 26
  • София
  • Мнения: 22 989
"Симон"
"Хиляди сияйни слънца"
"Корабът"
"Вода за цветята"
"Четвъртата картина"
"Загадката на Оливър"
"Случаят Аляска Сандърс"
" Наемателката"
са книгите, които съм подготвила за нашето 18 дневно пътуване. 😃 Миналата година за същия период прочетох 7 книги, да видим сега ще успея ли и 8-те да прочета. 😃

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Как ги четете тези кървища? Крис Картър го пробвах точно със Скулптура и дотам бях с него. 😃 Чисти криминалета обичам, без скандинавски, твърде откачени са ченгетата там. 😃
Осемте преведени книги за комисар Монталбано са ми топ, всички на Луиз Пени, на Жан-Люк Баналек, въобще добре е полицаят да се наслаждава и апетитно да описва хубава храна, освен да разследва.😂

Крис Картър го харесвам и заради самия него. Има интересна биография, която определено му помага много в писането, личи му професионалния подход и опит.
А скандинавските криминалета са ненадминати, те са отделна вселена. Както казва ММ, родена си за изследовател на човешките извращения, не може да се начуди защо толкова много харесвам този жанр Simple Smile

# 28
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511

А скандинавските криминалета са ненадминати, те са отделна вселена.

И според мен!!! ❤️

# 29
  • Мнения: 10 199
Наистина сме толкова различни читателите, “Облакът Кукуландия” много ми хареса, обичам да чета книги, в които се говори и за книгите и смисълът от тях. Съжалявам, Sea.sea, че при теб е оставила книгата неприятни впечатления, дано не съм подвела теб или някого другиго с моите възторжени за нея отзиви.
За лятото смятам да взема “Вечен град” на Богдан Русев и евентуално книжката с трите му новели, както и позабавената “Ловецът на цветя”. Първоначално от последната четох на английски и ми се стори интересна, след това я взех в превод (заради ботаническото разнообразие, което би ме карало да ровя из речници), но като четох малко от началото нещо в превода не ми допадна. Ще видя като ѝ дойде времето как е, първо обаче имам да допревземам започнатите други седем книги, но предполагам, че дотогава ще съм приключила с тях.

Общи условия

Активация на акаунт