Нервно вечно ревящо дете

  • 2 042
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 764
По принцип питах за режима на авторката на темата.
Иначе за 7г детенце, знаете, че появата на бебето е усложнила нещата. Гимнастика, рисуване, английски, градина си е доста време без вас. Намалете натоварването, пробвайте да сте повече заедно, по възможност понякога и без бебето. Ей така да си говорите, да разпитате за извора на недоволство, дс правите нещо/нищо, което иска, а не е задължение. Все пак това е дете, което говори и може да споделя. На моята голяма дъщеря, появата на сестра й не повлия много добре. Доста време се справяхме с появата на новия човек у дома.

# 16
  • Мнения: 5 698
Проблемът със заспиването е, че не заспива сама.

# 17
  • Мнения: 5 144
Във форума има консултант по детски сън

# 18
# 19
  • Мнения: 581
Ако детето се наспива в детската градина на обяд, 9-9:30 е рано за лягане. Моето момиче като почна на 3 г. градина и започнах да я слагам към10-10:15 да ляга. Иначе не й се доспиваше в детската. Нашите лягаха 12:30 и госпожата ги будеше в 15:00, просто нямаше шанс толкова рано да й се доспи. Това при положение, че сутрин я будех 6:40.

# 20
  • Мнения: 266
Здравейте! Пиша ви, тъй като вече съм на ръба. Детето ми е на 1г и 11м, а не говори постоянно плаче и мрънка, не е болно, съмнява ме да не го болят зъбки останаха последни кътници. Вече съм изморена от постоянният рев, носене, тръшкане..... незнам какво да правя, към какъв лекар да се обърна? Казва само "ам ам" ,"тате", "вода", "топка", "чао". Събужда се посред нощ с рев, цял ден реве и се тръшка. Писна ми, чувствам се толкова виновна, че вече немога да го търпя, но е факт. Незнам какво да правя.

Според мен се консултирате с лекар. Да, нагоре писаха, че е от възрастта и моето е на толкова, но когато и да съм го водила на лекар за нещо, питат как му е спането. След като се събужда и през нощта с рев, значи не е от периода. Може да му е превъзбудена нервната система, да го боли нещо, може и от зъби да е, но се консултирайте.

# 21
  • Мнения: 12 790
Здравейте! Пиша ви, тъй като вече съм на ръба. Детето ми е на 1г и 11м, а не говори постоянно плаче и мрънка, не е болно, съмнява ме да не го болят зъбки останаха последни кътници. Вече съм изморена от постоянният рев, носене, тръшкане..... незнам какво да правя, към какъв лекар да се обърна? Казва само "ам ам" ,"тате", "вода", "топка", "чао". Събужда се посред нощ с рев, цял ден реве и се тръшка. Писна ми, чувствам се толкова виновна, че вече немога да го търпя, но е факт. Незнам какво да правя.
Това, че малко говори, не ми се струва да е проблем. Ще се отпуши и после ще мечтаете да млъкне за малко. Wink
Но иначе, сигурно ли е, че нещо не го боли това дете? На мен ми прилича на неспокойство от никнещи зъби...
Може би повече разходки и игра на открито през деня, за да се изтощава и после да спи по-дълбоко. А вече ако има болки заради зъбките, не знам педиатърът дали няма да изпише нещо безобидно... Знам, че има някакви такива капки.
Истината е, че като видя нервно дете, веднага го извеждам навън. За мен това е панацея за всички случаи на живота.

# 22
  • Мнения: 101
Аз бих предложила да се консултурате с консултант по сън и да четете по въпроса.  Според мен често проблемите с кисело настроение и плач при събуждане през нощта са свързани със съня. Много е трудно това със съня. Буквално 15 мин размиване може да объркат нещата.
Моят е на 1,5г. Боря се от както се е родил да му подобря съня. По-принцип колкото по-рано ляга толкова по-добре спи. Пробвали сме всякакви часове за лягане: от 19 до 21ч.
Като беше по-малък също имаше дни в ужасно кисело настроение, плаче, дразни се по цял ден без причина. Даже викахме педиатър вкъщи да го види защо се случва. Накрая се оказа проблем със съня.

Последна редакция: вт, 18 юли 2023, 13:48 от Ivona01

# 23
  • Мнения: 15 356
Ивона, от любопитство питам какво Ви каза педиатърът?

# 24
  • Мнения: 101
Ивона, от любопитство питам какво Ви каза педиатърът?
Той май беше на 4 месеца тогава. Прегледа го. Каза, че е рефлукс и колики. Изписа сироп и нещо за колики. Също, че го храня твърде на често и го боли корема. (Кърмех го на 2 часа). Ефект от лекарствата нямаше, даже забелязах, че ставаше по-зле. За кърмата не звучеше логично и не му обърнах много внимание.

Общи условия

Активация на акаунт