Нервно вечно ревящо дете

  • 2 041
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте! Пиша ви, тъй като вече съм на ръба. Детето ми е на 1г и 11м, а не говори постоянно плаче и мрънка, не е болно, съмнява ме да не го болят зъбки останаха последни кътници. Вече съм изморена от постоянният рев, носене, тръшкане..... незнам какво да правя, към какъв лекар да се обърна? Казва само "ам ам" ,"тате", "вода", "топка", "чао". Събужда се посред нощ с рев, цял ден реве и се тръшка. Писна ми, чувствам се толкова виновна, че вече немога да го търпя, но е факт. Незнам какво да правя.

# 1
  • Мнения: 18 504
В периода на "ужасните две" сте, има доста материали в интернет. След това идват "ужасните три". И така.

# 2
  • Мнения: 170
Ние сме близо до "ужасните три", надявам се да няма "ужасните 4" след това ...

# 3
  • Мнения: 10 812
Ще мине и това. И моето до 2 години беше същия "сладур". Между другото като тръгна на ясла и спря да се тръшка така и да се буди с рев, не знам защо, но си отдъхнахме. И също в яслата проговори.

# 4
  • Мнения: 6 575
Здравеееей, добре дошла в периода на бебешки пубертет Hug ужасните две, ужасните три или както там искаш да го наречеш.. Всички минаваме през това. Да успокоя, че след 3,6-4 години се оправя положението, но тези две години ще трябва да се изтърпят.
Като съвет мога да дам да го пуснеш на ясла от есента, а ти да се върнеш на работа. Така поне през деня ще си почиваш от зверчето Joy и вечер ще имаш повече нерви да го изтърпиш, пък и ще е само час сутрин и няколко часа вечер заедно, не е като да е по цял ден. Аз бях изпаднала в някаква дупка последните месеци от майчинството и като се върнах на работа се освестих, че има и друг живот Stuck Out Tongue Winking Eye

# 5
  • Мнения: 777
Споделихте ли с педиатър? Може да са необходими по- задълбочени изследвания.

# 6
  • Мнения: 5 698
Само да кажа, че вече седем години е така: мрънкане, сърдене, плачене, и до сега не заспива сама, трябва някой да е с нея.
 Колкото се стремиш да й угаждаш, положението е такова, сигурно така ще е до абитуриентския бал...
Малката е на седем месеца и върви по същия път.
А, бе не случихме на деца. Laughing

# 7
  • Мнения: 777
Само да кажа, че вече седем години е така: мрънкане, сърдене, плачене, и до сега не заспива сама, трябва някой да е с нея.
 Колкото се стремиш да й угаждаш, положението е такова, сигурно така ще е до абитуриентския бал...
Малката е на седем месеца и върви по същия път.
А, бе не случихме на деца. Laughing

Седем години е прекалено дълго за такова поведение.  Маже би е свикнала твърде  много да й угаждате. Намерила е начин да ви манипулира с мрънкане, сърдене, плачене, за да бъде на нейното.
 Опитайте  се да бъдете по-строги. В началото ще се тръшка, но не се поддавайте, ако трябва- станете още по-строги и след време трябва да свикне.

Последна редакция: пн, 12 юни 2023, 14:11 от bgladybg

# 8
  • Мнения: 5 698
Пробва ли сме всичко: с добро, с лошо, с наказания, с поощрения, срещи с психолози, педиатри...
Свикахме, така ще е явно.

# 9
  • Мнения: 777
Пробва ли сме всичко: с добро, с лошо, с наказания, с поощрения, срещи с психолози, педиатри...
Свикахме, така ще е явно.

Не се предавайте - за нейно добро и за доброто на по-малкото ви детенце. Свикнала е да ви манипулира - покажете й, че това няма да го бъде повече.

# 10
  • Мнения: 1 033
Малее, аз се отчаях. Чаках "заветните" три години, ама ти ме тушира🤣🤣. Направо не случихме на деца, колкото и нелепо да звучи. Дано поне на 18-20г да са кротки 😅😅

# 11
  • Мнения: 15 356
 С риск да ви шокирам ще ви кажа едно-здраво ли е детето е възможно всичко относно съня. Нужни са постоянство, търпение и план за действие.

# 12
  • Мнения: 6 764
А какво му е ежедневието? Колко спи, къде, какво яде, как минава един обичаен ден, на телефон колко време прекарва? Кой го гледа, вие, ясла, друг близък, навън излиза ли? Няма как да дадем насока без някакъв ориентир.
Иначе моето след 2 седмици прави 2г. Реве и кислее ако изтърва сестра й да й набута телефон в ръцете, само след 2 клипчета е изтрещяла. Спи добре и по цяла нощ откакто й спрях нощното хранене (1г8м) и я преместих на легло в детската. Сутрин я будя в 8:30, яде, играе с конструктора (сега това е на мода), излизаме навън и се прибираме в 12:30. Спи от 13:30 до към 16, яде и пак сме навън поне за час. Вкъщи й давам да се занимава с вкякакви неща тип пастели, щипки, игри някакви, пералнята да пълби дрехи, легени разнася НО не и телефон. Така драмите са ограничени до моментни мънкания и чат пат някой рев за претенция. Тя също не говори много, но разбира абсолютно всичко.

# 13
  • Мнения: 5 698
Ходи на градина, ляга вечер към 9- 9.30, има самостоятелна стая, там някой трябва да й чете нещо, за да заспи, няма телефон, гледа ограничено детски по ТВ, има приятели с които си играе след градина и в почивните дни, ходи на гимнастика, английски и рисуване.
От септември ще е на училище. Храни се здравословно.

# 14
  • Мнения: 6 575
А какъв е проблемът с четенето на приказка преди сън, че не схващам?
Иначе 9-9:30 ми се вижда рано за лягане на 7-годишно. Може би просто не й се спи още. Моето ще стане на 4 скоро и заспива към 22ч става в 07ч и не спи на обяд като не е на градина. Ако е на градина и спи на обяд, вечер заспива към 23ч.

Общи условия

Активация на акаунт