Отговори
# 45
  • Мнения: 364
Записвам се и аз в темата.

НИА много съжалявам за случилото се. Пожелавам ти бързо възстановяване  дно следващия път всичко приключи със щаслив край. С теб сме ❤️

# 46
  • Мнения: 59
Ниа, ще има лоши и добри дни. Нека тези са най-лошите, отминат и ги забравиш, изместени от добрите! Животът е пред вас, много скоро опитът ще бъде успешен! Бъди ведра, силна и борбена!

# 47
  • Мнения: 186
ниа пожелавам ти много сила ,кураж и от все сърце сбъдване на вашата пухкава мечта 🍀❤️
   
 За цената на ФМ в Марковс аз платих 160 лв като прегледа ми беше при д-р Павлова.Беше много отзивчива,подробно и ми се скара ,че съм голям филм 🙍.И аз  доста ги мисля нещата ,като повечето от вас 😁 Но на мен притесненията ми идват главно от това дали докторите са адекватни ,дали нещо не пропускат,дали не ме претупват...това е едно постоянно съмнение във всичко което ми казват не зависимо дали е добро или лошо. Честно да ви кажа мисля ,че АГ малко отгоре отгоре гледа нещата.Досега не ми е пуснала нито едно изследване освен кръв и урина ,кръвното не ми го е мерила.Факт е ,че на феталната казаха ,че всичко е супер точно както тя казва ,ама нещо не гложди,ама може и да е филма ми 😁Вие как мислите?

# 48
  • Мнения: 402
Аз мисля, че бременните жени ни тресат хормони и се филмираме малко в повече от нормалното 😅 аз съм също и доста по-разсеяна от обикновено и полагам допълнителни усилия и в тази посока 😂

# 49
  • София
  • Мнения: 479
Аз пък мисля, че е нормално лекарят да ти назначи кръв и урина и да се види дали нямаш дефицит на някой Витанин, Тсх как е, микробиология и т.н. все неща които с правилно лечение могат да се коригират. Превенцията е винаги за предпочитане. Извинете, но много лично приемам някои неща и някак да разчита човек на късмет вече не е моята тактика в живота след миналата година.....

И го казавам, само с идеята ако мога да съм полезна на някой Heart

# 50
  • Мнения: 402
Е, кръв и урина + микробиология не са ли от задължителните изследвания, надали някой лекар ще ги пропусне 🤔

# 51
  • София, България
  • Мнения: 3 590
Някои лекари не назначават допълнителни изследвания, защото те се заплащат. Тези, които покрива ЗК са кръв, урина, микробиология и цитонамазка. Витамини, ТСХ ФТ4 се заплащат и понякога лекарите дори не питат дали искаш. По принцип и голяма част от лекарите смятат, че ако до момента не си имал проблемни бременности няма нужда от изследвания. Колкото и странно да ни е на нас, те наистина не смятат бременността до 12-13-14 седмица за бременност. Чакат да видят как ще се развие. Иначе има много изследвания, които биха могли да бъдат пуснати и отклоненията да доведат до неприятен край. Та така… ако имате някакви притеснения говорете директно с лекарите си. Поискайте си да ви напишат кое още може да се пусне и отидете да си ги пуснете Simple Smile аз примерно много се радвам, че ме заведе още в 8 г.с. за женска консултация, защото така ме приеха директно в болницата и 1 лев не съм платила, тъй като си влиза в здравната пътека. На диагноза пише “заплашващ аборт”.

# 52
  • Мнения: 750
Аз понеже съм на частно от самото начало още в 10 седмица пуснах каквото се сетите, въпреки че не съм имала проблеми - коагулация, витамини, чудесии, после в 11 като ме приеха с отлепването пак ми пуснаха всякакви, освен ТСХ, тя смятам и аз че не е лошо да се пуснат

# 53
  • Мнения: 1 845
Колко често трябва да се пуска тсх?

# 54
  • Мнения: 750
Според мен ако нямаш проблеми и 1 път стига, аз всяка година съм пускала и нямам проблеми, само в 10 седмица пуснах, резултата беше -2.0 та не смятам освен ако лекар не каже да пускам пак

# 55
  • София, България
  • Мнения: 3 590
Колко често трябва да се пуска тсх?

На мен ендокриноложката ми каза, че няма нужда повече, но моето беше ниско - 0.7. Но пък контролно вит. Д и Б12 през Юли Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 845
Моето април беше 1.1 и се чудя дали да го пускам.
А витамините на колко месеца ги следите?

# 57
  • София
  • Мнения: 11 766
Тсх, Вит Б12 и Вит Д е хубаво да се пуснат преди забременяване и да се коригират. След това вече е малко гонене и наваксване.

Девилче ти ако не приемаш нищо не виждам смисъл да го пускаш нон стоп.

# 58
  • Мнения: 212
Моята АГ, при която вече НЯМА да съм, не ми е пуснала НИТО едно изследване. Днес влизам в 11гс.
Всичко което до момента съм пускала аз, а било по моя инициатива и сто въпроса"ама поне нещо не трябва ли да изследваме"?
Та първия път каза като толкова искаш си пусни пълна кръвна,урина и си виж кръвната група. Направих го, после пак от моя страна ама нещоооо ?!?!! И тя еми пусни си ТСХ ФТ4 и витамини.
Пускам ги аз и се оказва,че съм доста над нормата на ТСХ , а витамин Д го няма никакъв.
Показвам й го и тя ми казва " еми ако искаш иди на ендокринолог , ама изчакай до 12та седмица.
Да не говорим за цитомнамаска и микробиология,че попринцио знае че последно преди година съм правила и пак нищо.
Еми няма да чакам , понеделник съм на ендокринолог.
За една бременна е много важно да знае , че всичко е ок с детето и , и по-важно от това няма. При положение,че може да се открие някъде приблем - рано , защо да не се изследва и да се вземат мерки.По нейната логика аз трябва до 4-5 месец да не съм изследвала нищо , да си седя с висок хормон , ниски витамини и бактерия в урината и всичко е точно !
За това малко доверие на доктор или поне на моя нямам и ще се смени.
Може филма в моята глава да е по-голям , но ми е по-добре да се изследван за елемнтарни показатели и това да ми носи спокойствие.

# 59
  • Мнения: 134
Моята АГ, при която вече НЯМА да съм, не ми е пуснала НИТО едно изследване. Днес влизам в 11гс.
Всичко което до момента съм пускала аз, а било по моя инициатива и сто въпроса"ама поне нещо не трябва ли да изследваме"?
Та първия път каза като толкова искаш си пусни пълна кръвна,урина и си виж кръвната група. Направих го, после пак от моя страна ама нещоооо ?!?!! И тя еми пусни си ТСХ ФТ4 и витамини.
Пускам ги аз и се оказва,че съм доста над нормата на ТСХ , а витамин Д го няма никакъв.
Показвам й го и тя ми казва " еми ако искаш иди на ендокринолог , ама изчакай до 12та седмица.
Да не говорим за цитомнамаска и микробиология,че попринцио знае че последно преди година съм правила и пак нищо.
Еми няма да чакам , понеделник съм на ендокринолог.
За една бременна е много важно да знае , че всичко е ок с детето и , и по-важно от това няма. При положение,че може да се открие някъде приблем - рано , защо да не се изследва и да се вземат мерки.По нейната логика аз трябва до 4-5 месец да не съм изследвала нищо , да си седя с висок хормон , ниски витамини и бактерия в урината и всичко е точно !
За това малко доверие на доктор или поне на моя нямам и ще се смени.
Може филма в моята глава да е по-голям , но ми е по-добре да се изследван за елемнтарни показатели и това да ми носи спокойствие.

Още в 8-9 седмица ми пусна всички изследвания и цитонамазка и микробиология...

Общи условия

Активация на акаунт