Отговори
# 30
  • Мнения: 1 845
Момичетаааа,
Току-що ми се появиха отново светло кафяви нишки при забързване с хартия 😰😰😰 вече незнам какво става-в сряда всичко беше прекрасно на прегледа(всеки път ме гледат с фетален апарат - и коремен и вагинален). Плацентата била почти приключила с образуването-тогава от къде са тези нишки 😭

# 31
  • София, България
  • Мнения: 3 590
Може би има за доизчистване? Случва се, доколкото знам. Стига да не е чиста си кръв Rolling Eyes много са стресиращи тия моменти Sad много ми се иска вече да преминават. И аз само лежа и ходя със страх до тоалетната…. Позволих си да отида днес до Хиполенд за подарък и после се съсипах от притеснение.

# 32
  • Мнения: 212
Момичета, точно това щях да пиша. Как се справяте с това силно притреснение постоянно. Отврътителни мисли има в главата ми,гледам да се изключвам. Лягам нощем и сънувам само лоши неща. Буквално продължавам да не мога да се израдвам и да съм щастлива от страх.
Така като Ви чета и Вас какви неща Ви се случват и още по-тъжно ми става. Защо трябва да се преживява всичко това,как не може нещо да си върви спокойно.
Има ли някой, който чете някаква литература или прави нещо,което му помага на емоционалното състояние 🥺

# 33
  • Мнения: 108
Моят съвет е да сте заети с нещо постоянно. С бебе 1 като бях бременна изгледах всички филми и сериали, които си бях набелязала, четох доста. Все весели де, нищо депресарско. Сега съм заета с бебе 1 и след това съм толкова уморена, че лягам и припадам. Честно казано, въобще не мисля за лоши неща. Сега ще сме кръстници на тризнаци, после бебе 1 ще има рожден ден и кръщене. Задачи много, енергия малко.

# 34
  • София, България
  • Мнения: 3 590
Да, щеше да е хубаво да съм заета ако лекарката ми позволяваше Grinning аз съм много благодарна, че има кой да ми помага с първото дете, иначе щеше да е буквално на тото дали ще се задържи второто Simple Smile така че да, звучи добре човек да е зает, но когато трябва предимно да лежиш нямаш много избор.

# 35
  • Мнения: 750
Аз не се справям, постоянно съм напрегната, всяко леко неразположение ме вкарва във филма след отлепването и ядовете :/ АГ ми даде номера на психотерапевт, но за жалост не успявам да се свържа с нея

# 36
  • Мнения: 34
И аз съм така, все изпитвам някакви притеснения не знайно от какво и защо. Още преди да забременея си имах доста стрес в работата и обкръжаващата ми среда, опитвам се да се абстрахирам. Аз също гледам да не гледам новини и да чета лоши неща, но понякога е неизбежно... Гледам сериали и предавания с куизове по тв, общо взето неща които да ме разтоварват. Колкото до бременността, опитвам се да не се филмирам и да мисля глупости, а просто вярвам и си повтарям, че всичко ще е наред иначе така с този стрес , все се притеснявам да не влияят на бебето. Та така му вредим... Може би четене на книги и медитация, биха били много полезни, в момента не ги правя, но обмислям.

# 37
  • София
  • Мнения: 479
Благодаря за прекрасната тема фъстъче!

Искам да кажа на Ния, че съжалявам много, миналата година и на мен ми се случи.....

Колкото до стреса момичета, моя начин е йогата за бременни, чувствам че се разтоварвам там, зареждам, издишам лошото и вдишвам любов и радост. Знам, че не е за всеки, но това е моя спасителен пояс, както и естествено подкрепата на две семейства Heart

Изпращам ви цялата си положителна енергия от прекрасното Велико Търново. Тук сме за уикенда и е приказно.

# 38
  • Мнения: 108
За тези от вас, които трябва да лежат, мога да препоръчам сериали и още сериали, както и книги.  🤣 Предния път също усетих, че като не работя леко затъпявам, та решавах кръстословици и судоку. Правих преговори по испански. Гледах най-интересните епизоди на стани богат на бг и оригиналът. Също аз обичам да рисувам, не съм супер добра, но намерих канал в ютуб с уроци по рисуване и голямо мацане падна. Наредих 3 пъзела по 1000 части. Намерете нещо или много неща и се занимавайте. Сега малко ми липсва тази свободия 😂

# 39
  • Мнения: 379
Момичета, за съжаление аз напускам вашата прекрасна групичка. Днес на прегледа видяхме, че плода няма сърдечна дейност, спрял е да се развива и утре ме приемат за аборт.
Силно вярвам във всички вас и знам, че всичко ще е наред с всяка една. Декември да гушкате много пухкави бебета. Успех на всички и леко бременеене. ❤
Много съжалявам 😔 Бъди силна 🤗

# 40
  • Мнения: 258
Благодаря за новата тема! ❤

НИА, съжалявам много! Бъди силна! И на мен ми се случи за съжаление преди 3 години…

Аз съм под постоянен стрес след първата ФМ, чакам си вече втората ФМ. Дано всичко да е наред🙏

# 41
  • Мнения: 16
НИА, много съжалявам за загубата ти…най-ужасното чувство е, но вината не е твоя. Пожелавам ти много скоро да превъзмогнеш болката и да опитате пак, защото съм сигурна, че едно бебче чака да избере точно теб за своя майка 🩷

Някой беше питал за цена на ФМ в Марковс в предишната тема. Миналото лято беше 150лв…най-ужасният преглед в живота ми…Всички ФМ са на една цена доколкото знам.
Във вторник ми предстои първа ФМ при д-р Павлова и ще потвърдя цената. Проф. Марков прави само втора и трета.

Виждам, че повечето от вас не са качили почти никакви килограми и затова ви давам ей този линк с домашен сладолед. Тестван и одобрен от 5-годишен експерт - https://inthebeniskitchen.com/2019/09/15/бананов-сладолед/

# 42
  • Мнения: 496
НИА , нямам думи... Много съжалявам 💔 подкрепяйте се с мъжа ти , бъдете един до друг и съм сигурна,че съвсем скоро вашето бебче ще е при вас 🙏

# 43
  • Мнения: 223
Здравейте , в 11 седмица и 3 дни съм . Днес бях на преглед да видим бебето . Отговаря си на седмицата и всичко е нормално , обаче ми се стори че е запълнило цялото пространство и му е много тясно . Питах лекаря , а той каза , че трябвало да лежа повече . Прилагам снимка , моля ви за мнение какво мислите ?

# 44
  • Мнения: 496
Щом лекаря не е казал , че има проблем, значи всичко е ок. Ако се притесняваш отиди на второ мнение. Аз лично не мисля,че съм компетентна да "разчета" тази снимка , но с просто око се вижда , че си има още място около самото бебче в сака. Едва ли някой тук ще види нещо повече. Както казах , ако наистина много те притеснява нещо- отиваш на второ мнение.

Общи условия

Активация на акаунт