Петокласници - 2023/2024

  • 27 459
  • 854
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 470
До 4-ти беше в кварталното (в Д-во). В Савата е паралелка с инф.технологии/математика. Но то това е някакъв много базов профил, тъй като имат само по един час повече по тези предмети спрямо стандартната програма.

# 841
  • shumen
  • Мнения: 18 077
Ясата,аз доколкото разбрах след 7 клас са паралелките със засилено изучаване на каквото и да е.
Моя за утре си приготви раницата и се оказа,че тежи почти колкото него.

# 842
  • Варна
  • Мнения: 472
Здравейте,
Дали е възможно тези Спортни дейности да се откажат? В смисъл да не се попълват в декларацията?
Идеята е да се спестят два часа в програмата.

# 843
  • Мнения: 479
Здравейте,
Дали е възможно тези Спортни дейности да се откажат? В смисъл да не се попълват в декларацията?
Идеята е да се спестят два часа в програмата.

И аз се интересувах от този въпрос и ми се отговори, че нямало как. Дори и детето да бъде освободено от физическо пак присъствието е задължително.. Това е информацията лично от нашата директорка.
Иначе за мен е супер неудобно, особено в извънучебно време, защото дъщеря ми ходи и на английски, който в зависимост от смяната е непосредствено преди или след часовете.

# 844
  • София
  • Мнения: 414
Днес 8ми час спортни дейности господина се смилил и ги пуснал 20мин по-рано,нашия решил да не чака баща си още 15 мин защото искал да тича до вкъщи,толкова бил изморен и гладен. Хванал си тролея и се прибрал успешно. Викнахме неволята по спешност 😀

# 845
  • Мнения: 41
Ясата,до 4 клас в кое училище беше?С какъв профил сте сега в Савата?Моя беше в Хуманитарната и там си остана и сега.
По Български днес направи един тест за входно и обърка само пълен и кратък член.По Математика също направи и обърка само една задача,но там ги започва вярно и накрая в бакалските сметки вземе,че обърка.Е казвам Ви тогава откачам направо.
Яни,пробвахме и през Теамс,но не се получи.Ще видим утре класната какво е издействала.
Може ли споделите входните нива, които давате?

# 846
  • shumen
  • Мнения: 18 077
Яни,аз дадох тестове от гугъл извадени входни за 5 клас.Само по Български намерих в книга за учителя на Клет и ку дадох него.
Моя днес се прибра също много изморен и гладен.Докато се преместят и да си извадят нещата и са минали 20 минути и е нямал време да яде.
По Български и Математика още днес са ги започнали с уроците и са им дали домашно.

# 847
  • Мнения: 6 734
Вчера беше нашата РС. Представиха се учителите по география и ЧП (една и съща ще е), история, математика. Класната е по БЕЛ. Всички искат тетрадки голям формат. Хубавото е, че можело да ползваме същите тетрадки, ако не са изписани и догодина. След срещата една майка коментира "каква е тази мания по тетрадки голям формат?".Учителката по английски не дойде. Добро впечатление ми направиха учителите. Детето също ги е харесало (имаха география, математика, английски и БЕЛ). За учителката по английски каза, че я харесва долу-горе (и аз чух не особено добро отзиви в смисъл, че неглижира работата си). Казала, че ще правят входно на 22.09 (казах на щерката, че не е чула и записала правилно. Звъня на две приятелки да пита, но не отговориха, та днес ще разбере в кого е грешката).
За атласи, сборник по математика (ще го ползваме до 7 клас) и помагало по БЕЛ дадохме 46 лв.
Сутрин започват в 8ч, часовете са до 14ч (всеки ден имат по 7 часа, в петък 6) и от 14.30 ч са на занималня, в 17.30 трябва да приключат.
Имат стая за занималня, където ще оставят учебниците си в класьори.
За лични и здравни карти нищо не казаха, но прегледахме списък, за да сравним данните за имена, адрес, ЛЛ. Може би пак сестрата ще  вземе здравните карти от ЛЛ.
Учителката от занималнята каза, че сами решават задачите, после тя проверява и преписват в тетрадката за домашно. По разказвателните предмети всеки сядал на стол до нея и разказва урока. Засега ще ходи на занималня (целият клас ходи), ще видим как ще е подготовката.

# 848
  • Варна
  • Мнения: 25 255
За три часа ще напишат всички домашни, ще научат уроците по разказвателните и ще ги изпитат всички? Нещо не ми се вярва, как ще стане това, Колкото и да са експедитивни. Ако се получи - ашколсун, ще натискам и моя да не се прави, че няма време 😂
Утре ще правят входно по история, преговорът, който са правили вчера е върху материала от 3 клас. Ми аз не виждам как може това нещо да си го припомни човек за един час, щото повече време надали ще остане. И песен по музика наизуст имат да учат, пак за утре. На тренировки ходи вечер, повече от 4 часа време за учене просто няма. Вчера писа домашно по математика в 21 часа, защото масово не бяха разбрали кои точно задачи имат и решавали други. Абе цирк пълен.

# 849
  • shumen
  • Мнения: 18 077
Фортуна,и аз не виждам как ще напишат и научат по разказвателните за 3 часа.Моя вчера от 14 часа е седнал да пише по Български и Математика и до 17 още пишеше аз като се обадих.Днес е на Английски от 15.30 и не виждам кога ще научи и напише за утре като докато се прибере и обядва и то станало 14 часа.
Нашата класна им е казала вчера,че другата седмица по всичко ще правят входни нива.

# 850
  • София
  • Мнения: 3 710
И моят човек е до 14 на училище; вчера успешно се прибра в 14:40 сам с метрото. Раницата е брутално тежка, като разни там по рисуване, гуменки и пр. сме оставили в училище. Ще седна да им направя списък с линкове към електронно четими за у дома, за да не ги разнася, щото няма начин иначе.
Прибра се доволен и надъхан вечра. Записал си е някакви подробности, че и си запомнил домашните. До миналата година съвсем спокойно би тръгнал сутрин по гащи без да забележи- толкова е разсеян, та отчитам гига-мега напредък. По литература в час писали съчинение, представяйки себе си. Реши си домашното по математика следобед,  направи си проектчето по история и айде на френски. Да, времето не е кой знае колко много, ама и ние сме били така. Просто минават годинките и се забравя.

# 851
  • София
  • Мнения: 1 398
Еха, как са ги засилили децата още от първият ден, ужас! При моят син програмата е като при Fortuna, но няма занималня. Вчера във всички часове учителите само са се представяли и са се опознавали с децата. Казали са, че учебната година е дълга и достатъчна, да не се стряскат и притесняват, всичко ще научат! 😀 Много му харесали г-жите по БЕЛ и МАТ, по география не толкова, а по Природата имали свободен час. Голямо тичане било цял ден между първи етаж за Технологии, втори и трети за другите предмети, шкафчетата и физкултурния салон. 😀
Ще свикнат.

# 852
  • Мнения: 7 161
Момичета, време е за нова тема.

# 853
  • Мнения: 470
Може ли споделите входните нива, които давате?
тези дадох: https://www.prosveta.bg/testove-za-vhodno-nivo-5-7-klas

Моето се прибра без суитчър, забравил го в училище... Sweat /донякъде предполагах какво ще се случи/.
Имаха домашни по математика, български и английски. По физическо са играли футбол /любимото му/.
Общото му впечатление от първия ден е много хубаво, учителите били много готини, само за един изрази резерви, но мисля, че с времето ще отпаднат.

# 854
  • shumen
  • Мнения: 18 077
Пуснах нова тема: https://www.bg-mamma.com/?topic=1589952

Последна редакция: вт, 19 сеп 2023, 11:59 от Не се сърди, човече

Общи условия

Активация на акаунт