Петокласници - 2023/2024

  • 27 517
  • 854
  •   1
Отговори
# 825
  • София
  • Мнения: 415
В момента програмата е до четвъртък ,виждам 2 часа иуч-1 по български и 1 по математика,но не са преди/след часовете и не знам какво значение има къде са след като са в програмата така или иначе. До утре ще има финална програма ,още я работят. Влизам в ДР , някои учебници се четат, за английския и за други помагала иска парола . Дали са ни отново МОН регистрациите,същите са като от ковид.

# 826
  • Мнения: 10 593
Ама петък е неучебен ден няма как да има програма.
Вижте следващата седмица. Нашите всички са нанесени.
4 дни с по 7 часа, в сряда след това имат блок спорт (ако се брои за 8ми и 9ти час). И петък 6 часа.
Понеже е с математика, 2 дни имат по 1 час, 3 дни по 2 часа на ден.

Последна редакция: сб, 16 сеп 2023, 19:55 от duhi_puhi

# 827
  • Мнения: 491
Нашите имат 5 дни по 7 часа + допълнителните часове по спортни дейности ще ги взимат в извънучебно време два пъти в месеца. Отделно и школите, на които ще се записват - моята иска математика и се чуди за информатиката.
На едни наши познати детето в понеделник има 9 часа.. Е това е вече прекалено за мен.

# 828
  • Мнения: 10 593
Ако 9 броят със спортни дейности 2 часа, са си 7
И на нашите пише 9, ама реално е само за този спорт два часа.
Същото пишеш и ти.
Въпрос на възприятие.

# 829
  • София
  • Мнения: 2 446
Опаа, първото контролно е насрочено - другия понеделник по история, първи час (от 7.30). Много ударно го подкарват...

# 830
  • Мнения: 491
Ако 9 броят със спортни дейности 2 часа, са си 7
И на нашите пише 9, ама реално е само за този спорт два часа.
Същото пишеш и ти.
Въпрос на възприятие.

Не е със спортни дейности, някакви часове български език имат допълнителни, не знам как се водят. А спортните дейности не са ли по 1 час на седмица? Т.е. ако се карат всяка седмица , а не се взимат на блок трябва да е един час отгоре, а не 2.

# 831
  • София
  • Мнения: 415
Звучи направо страшно,не знам как ще се оправят децата. При нас стола затваря в 14 т.е ще остава и без обяд . Какво решение ще предложите?

# 832
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Редно е от училището да предложат решение. Иначе за стол не знам защо ще се ползва изобщо, моят син откакто е на полудневна смяна си обядва вкъщи. Но с часове до 2 следобед трябва да се намесят компетентните служби и да осигурят време за обяд на децата.

# 833
  • Мнения: 10 593
Моите обядват вкъщи след училище. Ако не им допада наличното си готвят (дребната бая задобря по темата 😁)
За междинна закуска пращам кутия. От 1 клас така (не са ходили на занималня)

# 834
  • Мнения: 235
Два пъти по 8, два пъти по 7 и веднъж 6 часа седмично - това е при нас. Стартира с желание, прегледа почти всички учебници. Математиката + сборника били фасулска работа, историята, географията и музиката - трудни. Забравил е само символите на полезните изкопаеми, които са учили досега, омота органите на властта - президента го вмъкна навсякъде, където го питах... лъжа да е? Общо взето - завидна памет, но трудното отсега нататък започва.

# 835
  • shumen
  • Мнения: 18 139
Честит първи учебен ден на патерици.Ето го и моя петокласник с класната им.

Нашите имат 4 дни по 7 часа и един ден 6 часа.
Учебниците ги прегледа и не му се видяха трудни.За утре е решил днес да преговори по Български и Математика,но ще видим.По Английски започна пак с уроците и госпожата ми написа,че е забравил доста неща и го натиснах и аз и набързо си ги припомни.
Моя до 4 клас беше по цял ден и храна като не харесваше в стола слагах от вкъщи.Сега ще са до обяд до 13,15 и ще слагам пак междинна закуска,че е все гладен.
Шкафчета имат,но ще започнат да ги използват по нататък,но там ще оставят Физическо,Технологии,Изобразително и Музика.Останалите учебници ще носят.
Нашите са на Админ плюс,но аз не мога да го отворя,че ми дава грешно потребителско и парола от 2 клас.Класната им обеща уж,че ще издейства нови,че се оказа,че не само аз имам този проблем.

Последна редакция: нд, 17 сеп 2023, 02:45 от danaeka

# 836
  • Мнения: 43
Честит първи учебен ден на патерици.Ето го и моя петокласник с класната им.

Нашите имат 4 дни по 7 часа и един ден 6 часа.
Учебниците ги прегледа и не му се видяха трудни.За утре е решил днес да преговори по Български и Математика,но ще видим.По Английски започна пак с уроците и госпожата ми написа,че е забравил доста неща и го натиснах и аз и набързо си ги припомни.
Моя до 4 клас беше по цял ден и храна като не харесваше в стола слагах от вкъщи.Сега ще са до обяд до 13,15 и ще слагам пак междинна закуска,че е все гладен.
Шкафчета имат,но ще започнат да ги използват по нататък,но там ще оставят Физическо,Технологии,Изобразително и Музика.Останалите учебници ще носят.
Нашите са на Админ плюс,но аз не мога да го отворя,че ми дава грешно потребителско и парола от 2 клас.Класната им обеща уж,че ще издейства нови,че се оказа,че не само аз имам този проблем.

Пробвали ли сте да влезете през teams.microsoft.com?

# 837
  • София
  • Мнения: 2 446
Хвърлих и аз сега едно око на дигиталната раница с ученическия профил, напосоки отворих урок по история - препраща към електронен учебник на Клет, но иска да се направи регистрация в тяхната платформа. Направих, но пак не ми отвори урока, защото трябвал и код. На всичко отгоре, кодът май е активен само за определен период от време. Не ми се струва практично това.

# 838
  • Мнения: 475
Danaeka, по снимката познах кое е училището ви Simple Smile . Ние сме в съседство (Сава), ново е за нас.
Аз този уикенд му поставих задача да  направи примерен тест за входно ниво по всеки предмет. Досега направи по математика, български език, литература, история и човекът и природата. Остават му по география и компютърно моделиране. Справи се по всички. Целта ми беше да влезе в ритъм преди да им сервират входните в училище.

# 839
  • shumen
  • Мнения: 18 139
Ясата,до 4 клас в кое училище беше?С какъв профил сте сега в Савата?Моя беше в Хуманитарната и там си остана и сега.
По Български днес направи един тест за входно и обърка само пълен и кратък член.По Математика също направи и обърка само една задача,но там ги започва вярно и накрая в бакалските сметки вземе,че обърка.Е казвам Ви тогава откачам направо.
Яни,пробвахме и през Теамс,но не се получи.Ще видим утре класната какво е издействала.

Общи условия

Активация на акаунт