ДЕКЕМВРИйското коремче расте, мама иска вече пол да разбере - ТЕМА 5 (2023)

  • 22 035
  • 730
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 753
Те я поглеждат, но до колкото аз знам регистрират напускането на страната а системата на гранична полиция е вързана с НОИ, нямам идея дали след това се възстановява

# 61
  • Мнения: 371
Tedyswelt според мен Витамин Д ти е нормално. Пак казвам това е от моята гледна точка. Аз бих била щаслива със такава стойност. Аз имам много ниски стойности. Във лабораторията където пускам кръвен тест долната граница за витамин Д е 12, а пък при мен е 6.5 много много ниско. Утре имам пак час за кръвна снимка ще видим дали се е покачил малко поне. Доктора ми преписа Витамин Д хапчета от 5000 I.E дневно. Много са силни че чак и повръщам от тях.

По темата дрехи и аз не знам какво ще правя. Все още не ми се познава корема, но аз имам доста голям корем, а тънки крака и чак и преди бременността ми беше трудно да намирам панталони а пък сега хич не ми се мисли. Аз искам да ми е комфортно и да не ме стяга на корема. Роклите са добро решение, но пък сутрин ми е винаги студено като ходя на работа. Така че все още не знам какво ще правя.

# 62
  • София
  • Мнения: 11 778
Те я поглеждат, но до колкото аз знам регистрират напускането на страната а системата на гранична полиция е вързана с НОИ, нямам идея дали след това се възстановява

Има различни видове болничен и си пише на тях дали може/не може да се напуска страната

# 63
  • София
  • Мнения: 480
Пия Витамин D3 + K2 - орален спрей, BetterYou, преди приемах някакви други, но явно не усвоявам  Витамин D3 в чист вид.
Малко съм го вдигнала, ще започна да пръскам по 3-4 пъти на ден.

Благодаря за мненията момичета!

От снощи имам пронизваща болка ниско доло в ляво, през няколко минути, като не е нетърпимо или суперболезнено.
Мисля си, че явно се разширява матката и ми се разбутват органите, пия Ношпа и се надявам да мине.

# 64
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
За болничните не съм виждала такъв, който да разрешава напускане на държавата. И понеже системите им са свързани, знам че като ходиш и имат инфо, просто ще ти изгори конкретния болничен.
Най-свободния режим от описаните в болничните е с пътуване в рамките на страната.

# 65
  • София
  • Мнения: 11 778
Наскоро някъде го дъвчахме, имаше пътуващи в болничен никой нищо не е уведомил както и бяха изплатени. Аз лично ако съм в болничен не бих пускала снимки в социалните мрежи, защото тогава работодател може да го оспори ако се заяде, ама и там е почти невъзможно да постигне нещо.

# 66
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Маце, аз бях питала, затова давам това инфо.

# 67
  • София
  • Мнения: 1 718
Ако режимът е домашно - амбулаторен, би станало проблем ако разберат, че си напуснала страната.
Наистина, в рамките на ЕС и с ЛК, трябва да ти пуснат специална проверка или сама да се похвалиш във ФБ, че си на почивка, че да разберат. Но ако смяташ, че може да те хванат, по-добре недей.
Аз пазарувах от Waikiki (там има страхотни попадения за бременни). Zara и един Бг магазин за рокли, където взех по-широки, размер 46-48. До края на лятото трябва да са ок. Сутиен, нормален без банели, но оформящ, 95D, от bra studio в Парадайз мола.
За момента за първо тримесечие излизам с 2,5 кг в +, което ми се струва допустимо при положение, че веднъж не съм повърнала храна и си ям напълно нормално.

# 68
  • Мнения: 496
Ооо много тъпо ми стана с този болничен сега. Така ми се искаше октомври да отидем до Турция на пазар 😭 болничния за цял месец ли може да не го признаят ?

# 69
  • София
  • Мнения: 1 718
Да ти пуснат болничен свободен режим и с право на напускане на страната. Но на твое място не бих рискувала в толкова късна бременност от др гледна точка, особено автобусна екскурзия. Направо може да родиш по пътя!

# 70
  • Мнения: 496
Оо с автобус абсурд, с колата ще сме с мъжът ми. Може и по-рано да отидем, ако имаме възможност. За сина ми като ходихме бях в 8мия месец , пътят е лек , тръгнахме сутринта и се прибрахме следобед , не сме обикаляли много и всичко си беше точно.

# 71
  • Мнения: 935
Против комари и насекоми плепоръчвам Занзи спрей. Ползвах го с предната бременност и след това за сина ми-идеален е, макар и една идея по-скъп. Сега мисля пак на него да заложа. Болничният трябва да е с опция за напускане на страната, за да сте сигурни, че няма да има проблем. Иначе е 50 на 50 дали ще Ви хванат. Дори и да го изплатят, ако в последствие открият нарушението, може да поискат връщане на сумата, която Ви е изплатена.

# 72
  • Мнения: 87
Здравейте момичета,

мина днес моя преглед, който чакам месец, беше почнало да ме обзема известно притеснение, но днес прегледа мина добре. Ще спирам дуфастон и утрогестран, мисля да  взема мултивитамини, трябва да си избера, мисля че имаше в предни теми коментирани, ще разгледам. Уж питах всичко от списъка, но не каза нищо док за феталната, само за БХС-то. Аз все пак ще попитам, като му пиша за резултатите от кръвните.
Иначе се видя днес хубаво, тупкаше сърцето, гръбнака се видя, цялото човече.... Поолекна ми малко, сега изследванията, които ще пускам утре, че днес изпуснах лабораторията.

# 73
  • Мнения: 571
Аз ползвам цитронела или лимонена  трева етерично масло . Някой път разреждане с вода и пръскам , друг път слагам директно на 4-5 места по тялото   и има ефект . Единственият недостатък е силната миризма .

# 74
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Момичета, пак ви казвам, няма такъв болничен със свободен режим с право да напускаме страната. Моля ви погледнете снимката която съм качила по-горе. Изрично съм питала дали мога да изляза в чужбина, за да си купя лекарства, казаха ми че са вързани системите и се анулира болничния, ако случайно е платен, трябва да се върне. Питайте и вие за всеки случай, но на мен това казаха.

Общи условия

Активация на акаунт