ДЕКЕМВРИ още е далече, а мама носи мъничко човече - ТЕМА 3 (2023)

  • 20 339
  • 739
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 212
Моя корем прилича като подуто от ужилено или подкожна, голяма пъпка Grin Grin Приятеля ми вика, че просто трябвало да отида до тоалетна.. Joy

Скрит текст:


 В коя седмица си? Много сладко, леко започнало да се заформя коремче😍 Аз съм с доста плосък корем та се чудя кога ще ми проличи и на мен 😀 вече съм в 7ма седмица освен подути гърди и от време на време леки болки ниско долу в стомаха друго нищо не усещам 😀


И аз съм същата , не се притеснявай 😅

# 61
  • София
  • Мнения: 480
Благодаря за съветите за вит. Д момичета, пия едни на Солгар-уж били много хубави. Ще потърся спрейчето в което е комбинирано с вит.К2, дано се вдигне. Поне ТСХ е добре, явно хормона ми действа добре.

Книгата, която аз имам и чета е


интересна е, доста е обемна и не съжалявам че си я взех.
Извинявам се ако ми е глупав въпроса, но кога се записвате за женска консултация и какво представлява.

# 62
  • Мнения: 326
Точно за Уилям Сиърс говоря. Марта е жена му. Мисля, че имаха 8 деца...или някаква подобна бройка. Някои осиновени, едно от децата им е с Даун. Големи са де, някои лекари и мисля, че имаше книга с един от синовете си.
Доста известен педиатър, привърженик на привързаното родителство.

# 63
  • Мнения: 59
И при нас ще има голяма разлика. Първото дете ще е на 9г, а второто на 4г при раждането на третото Relieved

Теди не е толкова зле, но както казва Валерита, трябва Вит Д с Вит К2, аз така го вдигнах

Мале моя корем не е за показване, целия е в синки😂

Абе то породени ще има, ама такива с голяма разлика ще има ли? Таничка май ти?

# 64
  • София
  • Мнения: 11 778
Валерита пазя си бедрата за по-нататък 😁, аз вече изкарах една бременност на боцки, та съм гърмян заек.

При нас живот и здраве ще е почти 9г разлика.

# 65
  • Мнения: 377
# Благодаря ти, #Belle! Ще ги потърся. Звучи доста вълнуващо🤩

# 66
  • Мнения: 496
Tedysworld, Всеки доктор записва по различно време на женска консултация. Моята например след 9 седмица записва. Женската консултация е прегледа на който ходиш всеки месец при доктора ,който ти следи бременността. Преглежда те с ехограф , следи теглото ти , мери обиколка на корема , пускат се изследвания на определен период.

Кефя се аз на коремчето много, и с предната бременност нямах търпение да се покаже и сега също , ама така да се покаже ,че да не може някой да се зачуди сега бременна ли е , дебела ли е , преяла ли е . Сещам се за един случай с първата ми бременност, вече бях в 6 тия месец и си беше абсолютно видим корема и едно момиченце каза на майка си " Мамо, виж тази жена е бременна" като минах покрай тях ....Ами много хубаво ми стана , прозвуча ми като най-хубавия комплимент. Винаги съм смятала ,че бременността е много красив период , въпреки всичките неудобства,които създава , просто уникално е и не може да се сравни с никое друго изживяване и усещане , както и раждането ❤️☺️

# 67
  • Мнения: 4
Теди не е толкова зле, но както казва Валерита, трябва Вит Д с Вит К2, аз така го вдигнах


Мале моя корем не е за показване, целия е в синки😂

Абе то породени ще има, ама такива с голяма разлика ще има ли? Таничка май ти?


Ако всичко е наред, разликата ще е 10 години и 9 месеца.

# 68
  • Мнения: 185
Момичета излезнаха моите резултати, вит. Д  ми е под нормата въпреки, че пия тройна доза, не знам какяо става


Тези референтни стойности са доста високи. При мен е от 30 до 100, а при Анито даже бяха от 20 до 100. Thinking

Доколкото прочетох референтните стойности зависят от лабораторията,на като е  извън тях си е ясно,че трябва да пием нещо,аз утре ще се чуя с Аг да видим какво ще ми препише

# 69
  • Мнения: 379
Теди не е толкова зле, но както казва Валерита, трябва Вит Д с Вит К2, аз така го вдигнах


Мале моя корем не е за показване, целия е в синки😂

Абе то породени ще има, ама такива с голяма разлика ще има ли? Таничка май ти?


Ако всичко е наред, разликата ще е 10 години и 9 месеца.
Дано всичко е наред, разликата ще им бъде 12години. Дъщеря ми я родих на 22години, живи и здрави второто на 34. С първата бременност забременях 47кг и качих 20кг. За половин година ги свалих. Сега стартирах 49кг и ще видиме как ще бъде.

# 70
  • Мнения: 604
Н.И.А Purple Heart, благодаря ти! Днес по календар съм 9 гс, на предния ехограф замерихме + 2 дена, тоест горе долу +- 9гс+2. Още не съм напълно убедена, че се показва коремче, но вече и сутрин на гладно го има, та има някаква истина там. Hug
Маце, ти си страшна машина!

Следващия ми преглед е на 19.05 (10+2) и вече ще е ЖК. Понеделника след прегледа, май май ще ходя за Veragene теста, доста отзиви открих по фейсбук групите и май се навих най-накрая.  Таничка, ти успя ли да се добереш до примерен резултат от някоя мама, дето го е пускала?

За книги, преди 2 седмиици направих спонтанно голяма поръчка от Сиела, с тези книги:
- Как спят бебетата
- Всичко за кърменето - или почти всичко, но практично
- Най-щастливото бебе
- Вашето бебе седмица по седмица
- Доктор Спок - Грижи за бебето и детето

На таблета си изтеглих "What to expect, when your are expecting", но нещо май книгите за бременност, не са ми толкова интересни и съм ги зарязала. Имам яки притеснения за след това Grin

# 71
  • Мнения: 259
Мен пък чак в 12гс ме записват. И предната бременност беше така.

Иначе ДА: бременността е един от най- хубавите периоди. Раждането също. ❤🙏

Аз от предната бременност имам малък корем и сега не мога да преценя дали е от бебето или си е от преди 😁

# 72
  • Мнения: 24
Леле, като гледам вашите коремчета, чак се чудя моето къде се е скрило😆 Но до колкото знам тези, на които им е 2ра бременност по-раничко им проличава.
Иначе аз си взех един "дневник на бременността ", за да мога да си записвам всички неща и да си прикачвам всички снимки 😊.Мисля,че ще е един много готин спомен.

# 73
  • Мнения: 74
Леле, като гледам вашите коремчета, чак се чудя моето къде се е скрило😆 Но до колкото знам тези, на които им е 2ра бременност по-раничко им проличава.
Иначе аз си взех един "дневник на бременността ", за да мога да си записвам всички неща и да си прикачвам всички снимки 😊.Мисля,че ще е един много готин спомен.

Аз също си взех такъв дневник. Страхотен е! С удоволствие си попълвам разни неща и си залепям снимките от ехографските прегледи.

# 74
  • София
  • Мнения: 11 778
Знаете ли, най-хубав спомен остават постовете тук в бг мама. Аз понякога си връщам стари коментари, да си чета с бременноста със сина ми и ми е много забавно да си чета как съм мислила тогава, какво ме е вълнувало. За това я предпочитам мамата по време на бременноста пред фейсбук групите, остава спомен.

Общи условия

Активация на акаунт