ДЕКЕМВРИ още е далече, а мама носи мъничко човече - ТЕМА 3 (2023)

  • 19 937
  • 739
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 377
Може би сте прави, че не ми трябва книга за бременността, а за след това. Но сякаш ми е още рано. Аз дори не си зная още термина, освен по изчисления на приложения - 28-29.12. В Интернет има много информация за бременността, но на мен ми се иска и да чета, да избегна т. н. "mom brain", а и да не стоя цял ден на телефона. Обещала съм си да оползотворя това време като си подобря английския, но за момента ту ми се гади, ту ми е добре и не мога нищо да планирам. Дори днес отмених часа ми за козметик, че ако ми се гади тогава... Положението при мен е, че не съм излизала от неделя. Дано това гадене премине по-скоро. Интересно ми е да чета как планирате следващите важни прегледи. Аз мисля, че тук нямам голям избор нито за изследванията, нито при кого бих раждала. Но трябва пак да питам гинеколога ми. Следващият ми преглед е на 16.05. Иначе се вдъхнових от една влогърка, която изглежда много красиво и стилно бременна. Така че си купих някои неща, които бих могла и след бременността да нося. 🙂

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Rossie94, аз съм от Бургас също. Ще се радвам да се запознаем.

# 47
  • Мнения: 43
Sunflower , аз, живот и здраве,  ще съм с породени. Имам син на 9м Simple Smile

Радвам се, предполагам ще имаме подобни вълнения и притеснения покрай малките и по-големите бебета живот и здраве 😊. Извинявай за въпроса, но кърмиш ли?
Rossie, извинявай, реших че е неволна грешка, наистина може да се окаже и декемврийско бебче 😊

# 48
  • София
  • Мнения: 1 718

Момичета, ето едно бременно коремче и от мен 😄

# 49
  • Мнения: 604
Моя корем прилича като подуто от ужилено или подкожна, голяма пъпка Grin Grin Приятеля ми вика, че просто трябвало да отида до тоалетна.. Joy

Скрит текст:

# 50
  • София
  • Мнения: 479
Момичета излезнаха моите резултати, вит. Д  ми е под нормата въпреки, че пия тройна доза, не знам какяо става

# 51
  • Мнения: 108
Sunflower , аз, живот и здраве,  ще съм с породени. Имам син на 9м Simple Smile

Радвам се, предполагам ще имаме подобни вълнения и притеснения покрай малките и по-големите бебета живот и здраве 😊. Извинявай за въпроса, но кърмиш ли?

Не, не съм кърмила изобщо. Нямаше с какво 😂

# 52
  • Мнения: 604
Теди, това че пиеш, не означава, че се усвоява. Какво приемаш и колко? Ако не си пробвала, виж спрейчетата на BetterYou - единия е в комбинация на K2, с цел по-добро усвояване.

# 53
  • София, България
  • Мнения: 3 590
Момичета излезнаха моите резултати, вит. Д  ми е под нормата въпреки, че пия тройна доза, не знам какяо става


Тези референтни стойности са доста високи. При мен е от 30 до 100, а при Анито даже бяха от 20 до 100. Thinking

# 54
  • София
  • Мнения: 11 766
Теди не е толкова зле, но както казва Валерита, трябва Вит Д с Вит К2, аз така го вдигнах

Мале моя корем не е за показване, целия е в синки😂

Абе то породени ще има, ама такива с голяма разлика ще има ли? Таничка май ти?

# 55
  • Мнения: 604
Маце, защо се мъчиш в корема? Аз опитах един път.. не повторих. Моя приятел ми ги поставя ниско на паласките (почти откъм дупето) и дори не ме боли толкова, няма синини и буци. Ако нямах целулит, съм готова за плажа Simple Smile

# 56
  • Мнения: 38
Моите живот и здраве ще са с 5г и 2мес. разлика, не е голяма много, но не е и малка разлика.
Теди не е толкова зле, но както казва Валерита, трябва Вит Д с Вит К2, аз така го вдигнах

Мале моя корем не е за показване, целия е в синки😂

Абе то породени ще има, ама такива с голяма разлика ще има ли? Таничка май ти?

# 57
  • Мнения: 326
Elface, нещо съм пропуснала назад, но ако си търсиш четиво, книгата на Олга Дукат- Раждане с любов е много хубаво и настройва позитивно за раждането.
Думи, за да се родиш на Долто също ми беше интересна, въпреки че аз да не споделям всичко, казано от авторката(макар тя да е фундаментална за детдката психология).
Друга хубава за по време на бременността е Защо любовта е важна, мисля че Сю Герхард беше авторката. Много интересна, за процесите в мозъка на бебето, за стреса и как любовта и грижата оформят мозъка. Съответно и как неглижирането и оставянето да плаче и да се самоуспокоява също оформят.
По време на бременността е доста важна и подготовката за кърмене, а тя се изразява най-вече в събиране на адекватна информация. Всичко за кърменето на Христина Янева е доста подробна и полезна. Аз имам любим автор- доктор Сиърс, той има една голяма тухла- Книга за бебето. В нея пише всичко и за хигиена, за кърмене, за хранене, за захранване. Той е много известен педиатър.
Аз имам опит вече, мързи ме да чета Sweat Smile Нищо не ми се прави...нямам и време от големите, та не знам какво толкова ще се подготвям.
Времето тотално ме скапва. То студ, то валежи...Ходя като привидение и все ми е студено, нищо не ми е вкусно. Вчера мъжът ми поръча някаква азиатска храна, едва ги изтраях да го изядат Sweat Smile После проветрявах. Общо взето съм киселяк и само искам да спя и да ме оставят на мира.

# 58
  • Мнения: 260
Моя корем прилича като подуто от ужилено или подкожна, голяма пъпка Grin Grin Приятеля ми вика, че просто трябвало да отида до тоалетна.. Joy

Скрит текст:


 В коя седмица си? Много сладко, леко започнало да се заформя коремче😍 Аз съм с доста плосък корем та се чудя кога ще ми проличи и на мен 😀 вече съм в 7ма седмица освен подути гърди и от време на време леки болки ниско долу в стомаха друго нищо не усещам 😀

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Абе то породени ще има, ама такива с голяма разлика ще има ли? Таничка май ти?
Да, моите ще имат 10г и няколко медеца разлика. А имаме и по-голяма кака на 15г на мъжът ми дете от първи брак.

Общи условия

Активация на акаунт