ДЕКЕМВРИ още е далече, а мама носи мъничко човече - ТЕМА 3 (2023)

  • 19 935
  • 739
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 70
Благодаря за новата темичка. На мен все още не ми личи, а съм вейка (мършава според мъжа ми), това дали е притснително. Симптоми освен жаждата за сън другите отшумяха. А вече съм в 10г.с. 😁

# 16
  • София
  • Мнения: 479
Mного благодаря за новата тема, изглежда чудесно Flowers Hibiscus

Аз също приемам протеин и преди си приемах един грахов, който е доста изчистен и сега сутрин си го бъркам с кисело мляко, плодове, чия, тахан и каквото още се сетя.
Откъм хранененето нямам проблем - ям си всичко което винаги съм си яла, като цяло се храня доста здравословно. Изобщо не ми се яде сладко или някакви вредни неща. Чета една книга за бременни и в нея е описано, че през бременността храненето на майката трябва да е възможно най-здравословно, стига да може да си го позволи.
От вчера нямам почти никакви симптоми, освен ужасната умора и почвам да се филмирам......

Днес отидох да дам кръв за да видя ТСХ, пуснах и вит. Д, Б12 и прогестерона. Вит. Д все ми е на долна граница и се надявам да съм го вдигнала- приемам тройна доза по съвет на АГ. Прогестерона си е моя идея, провокирана от разговора за и против приема му, аз съм на инжекции всеки ден и не са ми го изследвали. Ще видим, интересно ми е.

Исках да кажа добре дошли на всички нови момичета, радвам се за всяка чула сърчице и ви пожелавам един топъл и спокоен ден! Yellow Heart Purple HeartBlue HeartBlue HeartBlue Heart

# 17
  • Мнения: 134
Здравейте и от мен, благодаря за хубавата темичка🌞
 По темата за Протеина - аз не приемам, защото си го набавям чрез храната, но имам приятелка, която е вегетарианец и по време на бременността пиеше веган протеин(грахов) и съм за това. Simple Smile

# 18
  • Мнения: 34
Woman89
Purple_Peanut е отговорила в предната тема на въпроса за съставките в Пре мама дуо. И аз съм на това мнение , че в тези витамини си има всичко необходимо и ако пиеш нещо, което се повтаря, не е мн добра идеята да се пият и двете, за да не се предозира.

# 19
  • Мнения: 156
Ето ме и мен в новата тема, Purple_Peanut, благодаря Simple Smile

Аз днес съм на преглед и ми е леко притеснено, иначе няма с какво ново да се похваля/оплача. Все така - гадене, къде повече, къде по-малко, разни други спорадични неразположения и така.
А да питам - някоя мама от София да се е насочила към Токуда за следене и раждане?

Аз се следя в Токуда при доц.Нашар.

# 20
  • Мнения: 571
Purple_Peanut,благодаря за прекрасната къщичка ! 🤗
    Аз пия витамини за бременни с фолиева киселина и отделно фолиева киселина .Така ми каза АГ-то да правя до 12 седмица  - не можело да се предозира фолиевата киселина . И аз и вярвам . За момента пия колаген ,но протеин -не   . За сега нямам индикации - албумин ,общ протеин са ми в норма, храня се с месо и млечни .Смятам ,че е достатъчно. 🤗

# 21
  • Мнения: 377
Момичета, както вече споменах, ще се прибера за няколко дни в България. Много ми се иска да си купя някаква книга за бременността. Вие бихте ли ми препоръчали нещо? 🙂 Спокоен и усмихнат ден.

# 22
  • Мнения: 108
Привет и от мен в новата тема. И аз нямам какво ново да кажа, моят преглед е чак в неделя (нали съм назад с късна ову). Симптомите са зле - спи ми се, повръщам, мързи ме амаа бебе номер 1 ми спира тока. Протеин не приемам, пия пре мама дуо изписани от АГ. Честито на всички, чули сърчица. Дано в неделя се похваля и аз Simple Smile

# 23
  • София, България
  • Мнения: 3 589
tedysworld, и аз днес бях на изследвания и вит Д ми е много ниско, Б12 ми е добре, а ТСХ ми е 0.75 при долна граница 0.38. Нищо не ми каза за останалите две, само за вит.Д-то започвам прием на Вигантол.

# 24
  • София
  • Мнения: 479
Purple_Peanut  ще пиша като излезнат моите резултати. Аз приемам и Елтироксин заради малко по-високото ТСХ и сега го проследявам.

След малко отивам на фризьор момичета, такъв корен съм пуснала че не е истина. Малко ме е страх защото съм руса, но питах други блондинки които имат деца и ми казаха, че не са спирали с бодисването. Боядисват ме с безамонячна боя.

И това тъпо време (поне в София), толкова искам малко слънце да изгрее Nature Sunny

# 25
  • Мнения: 496
Не приемам и аз протеин. Задължително ще изследвам и аз витамин Д ,че и с предната бременност беше критично ниски ниво.
Изобщо не е притеснително ,ако нямате корем или не ви личи. Имам приятелка чак в 7мия месец и пролича , а роди бебе 4 кг и нещо . Явно зависи от мускулатурата на корема , от позата на бебчето и как и къде се е разположило.
Elface, за какво ти е книга за бременността ? В Интернет има всякаква информация по седмици дори , много по-подробно. По-скоро си вземи нещо за кърменето (ако мислиш да кърмиш) или за отглеждането. Аз с първата ми бременност бях чела " Най-щасливото бебе в квартала" много я хвалеха ама на мен не ми се стори нещо уау . За кърменето препоръчват на Хедра книгата , нея не съм я чела.

# 26
  • София
  • Мнения: 11 766
Аз предобрих Вит Д , 120 ми беше станал сус спрея на Бетър ю. Сега трябва да почна Б комплекс, пак на Бетър ю ще взема. В почивка съм от Вит Д.

Elface да, по скоро си вземи нещо за кърмене и отглеждане, захранване, макар че аз нищо не съм чела със сина ми, карах го на интуицията ми 😁

# 27
  • Мнения: 8 886
Ходих на преглед при друг лекар. Каза ми, че щом нямам зацапвания и оплаквания от този сорт, няма смисъл да взимам утрогестан - нито орално, нито вагинално. Голям майтап с тия лекари.

Иначе утре ще пусна кръв, урина, вит Б12, вит Д, тироидни хормони и мисля да поискам и един прогестерон, че да знам каква е ситуацията с този утрогестан, който стана като ябълката на раздора.

Книги на този етап няма да чета никакви. Също избягвам да чета в интернет - информацията е много разнопосочна, а аз не съм медицинско лице и шансът да се объркам тотално е огромен. За момента си слушам тялото.

За фризьор също имам записан час и съм руса, няма да си променям навиците. И на козметик ще продължа да ходя за разни леки терапии като почистване и хидратация.

# 28
  • Мнения: 236
Ето ме и мен в новата тема, Purple_Peanut, благодаря Simple Smile

Аз днес съм на преглед и ми е леко притеснено, иначе няма с какво ново да се похваля/оплача. Все така - гадене, къде повече, къде по-малко, разни други спорадични неразположения и така.
А да питам - някоя мама от София да се е насочила към Токуда за следене и раждане?

Аз се следя в Токуда при доц.Нашар.

Лесно ли успя да се запишеш при нея?

Иначе аз взимах Елевит от самото начало до преди 2 седмици, когато преминах само на метилирана фолиева киселина, тъй като от гаденето и повръщането ми беше трудно да ги приемам тези огромни капсули. Гинеколожката вчера пак ми каза, че до 12 седмица не са необходими витамини, само ФК било достатъчно.

Последна редакция: ср, 10 май 2023, 14:00 от PPPPPPPP

# 29
  • Мнения: 379
Мен засега само ме кара на  фрешове и то главно от лимон. Сутрин ми се хапва кисело мляко. Ако са верни суеверията по тези вкусове трябва да бъде момче Simple Smile Преди 12години с дъщеря ми все ми се хапваше нещо сладичко 😁 Термина ми е 21.12.2023

Последна редакция: ср, 10 май 2023, 14:11 от Woman89

Общи условия

Активация на акаунт