Турски филми и сериали - Обща тема - Тема 14

  • 90 054
  • 739
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 5 683
Диме, благодаря за разясненията за Сапфира и другите! Hug
Обаче ти ме хвърли в оркестъра! Open Mouth Не бях чувала, че комшиите са правили адаптация на "Гордост от предразсъдъци"! Open Mouth
Как се казва този сериал?
Едва ли ще го гледам- не харесвам и двамата актьори, но поне да знам и някой откъс да видя.
Направо изненада!

# 661
  • Мнения: 880
Онче не знам как е на турски. Нашите нали ги променят.Скоро го въртяха по Дизи канала на моята кабеларка.Ще потърся в Гугъл.

Скрит текст:
Какво ще кажете за тази снимка на Йозге.
Не съм консервативна и приемам различните , ама тя е полугола е тук.Направо тези парцаляци ѝ пречат

Не би ми било приятно дъщеря ми да се появи така, та дори и във Венеция. Да не говорим за снахата   Жива ще я одера и ще насъскам внуците
Допълвам си поста
Онче
Скрит текст:
Любов и гордост” (Aşk ve Gurur)
Историята:
Зейнеп (Дамла Сьонмез) е едно от петте деца /четири моми и един младеж/на семейство Есен, които живеят в един от най-старите квартали на Истанбул.
Мурат (Алпер Салдъран) е влюбен в Зейнеп от дете, докато Кенан (Мерт Фърат) е наследник на най-една от най-богатите фамилии в града.
Мурат моли Зейнеп да се омъжи за него, а веднага след предложението Зейнеп среща Кенан, който я поставя на кръстопът да избира.
От една страна е Мурат – млад мъж, който е лудо влюбен в нея, но тя в него не…,  а от друга Кенан, от когото опитва да стои настрана, но не може да устои на привличането му.
Враждебността между Мурат и Кенан постепенно нараства и Зейнеп остава по средата между двамата мъже.
Всъщност се оказва ,че те са братя с една майка, но различни бащи. Не знаят това и го научават по много болезнен начин.
https://www.showtv.com.tr/dizi/tum_bolumler/ask-ve-gurur-sezon-1 … olum-6-izle/33447

Последна редакция: пт, 08 сеп 2023, 00:05 от Dimeto_M

# 662
  • Мнения: 5 683
Диме, много благодаря! Потрудила си се, че и съдържание си ми написала! Flowers Rose
Обаче, честно казано, на "Гордост и предразсъдъци" май прилича само по това, че са 5 деца. Grinning И, да кажем, ако живеят в стар квартал, можем да намерим далечна прилика с бедните аристократи семейство Бенет. Grinning
При Джейн Остин обаче няма такива от един баща, една майка, различни бащи, две майки и т.н. Grinning
Много ме развесели с тези турски "Гордост и предразсъдъци". Hug Grinning

# 663
  • Кърджали
  • Мнения: 10 322
Изгледах "Камък на желанието". Значи, ако този сериал сутринта няма добър рейтинг лично ще разпарчетосам машинките на комшиите.
Салих Бадемджи на няколко пъти казваше "Ако сърцето Ви издържи, ще е добра история за гледане." Някак си ми издържа сърцето... А историята е невероятна.
Може ли нещо да попречи на един баща и неговата обич към дъщеря му? И ако си богато и известно семействой, до къде може да стигнат границите на безчовечието ти, за да спасиш живота на болното ти дете? Като например  да вземеш от сиропиталище едно малко дете, за да го използваш като донор на орган с който да спасиш собственото си дете? И всичко това във време на преврат, опасно време.
Накратко... Съпругата на Мустафа /Салих Бадемджи/ е тежко болна. За да намери пари за операцията, той решава да поиска парите, които му дължи неговия шеф - собственика на фабриката, обявява фалит, уволнява всички работници и не им плаща заплатите. Но става там каквото става и Мустафа се оказва заподозрян за убийството на шефа. Жена му пък умира и дъщеричката е пратена в сиропиталище. А Мустафа преминава през 999-те кръга на Ада в затвора, където само мисълта за дъщеря му му дава сили.
Семейство Рона са богато семейство, но има проблем. Най-малкото дете е болно. Много болно. Семейството осиновяват дъщерята на Мустафа - Джемре. Не се казва в прав текст, но  няма и нужда - искат да я ползват като донор, за да спасят живота на сина им.
Фиген/Хазал Субашъ/ работи в дома на семейство Рона. Устато, нахакано девойче, сгодено за магаре Кенан/ ако не бъркам името на героя, изигран от Озан Долунай/. Този и женски комар да се завърти наоколо и него ще опита да свали. Фиген се трогва от малката Джемре и се привързва. Отива в затвора и съобщава на Мустафа, че дъщеря му е добре.
Някои намират първата серия за малко мудна, но смятам че добре ни вкара в историята. Добре ни разби сърцата. Салих играе нечовешки добре, този е роден за да играе. И изобщо не се пести, от началото до края на серията всяка негова поява на екрана ти държи вниманието, разбивайки сърцето ти.  Никаква милост.
С Хазал Субашъ сцените им се получиха много добре. 
Малката принцеса е голям бонбон. Но и добре си е влезнала в ролята.
С две думи - сериалът е драматичен, тежък, но качествено тежък. Четвъртъците ми са резервирани за него безусловно. Надявам се и да върви по същия начин.


# 664
  • Мнения: 5 683
Александра, много благодаря за това емоционално и подробно обяснение! Hug
Не знам кога ще успея, но и твоя разказ, и друга дружка от БГМама с отношението си към този проект все повече ме убеждавате да го гледам.
Само ако може да увеличим малко денонощието, поне с 2-3 часа. Grinning

# 665
  • Кърджали
  • Мнения: 10 322
Заслужава си. Всяка минута. Общо взето, като при всеки друг проект, мненията са разнородни - някои го намират за слабо представяне, очаквали повече политическата обстановка, ала бала. Но за мен всяка минута, всяка секунда си заслужава. Салих е звяр. Нечовешки играе. Как му е издържало сърцето на тези сцени не знам, но шапка му свалям.
На мен ми стана интересно какво е това Камък на желанието. Та падна малко ровене и събрах информацията.

# 666
  • Мнения: 7 119
"Камакът на желанието" си струва да се гледа. Историята е много силна, а играта на Салих е невероятна. Не знам колко хора ще го гледат и коментират, но направих тема за сериала.

https://www.bg-mamma.com/?topic=1587306

Надявам се, че ще има желаещи да го гледаме и коментираме заедно.

# 667
  • Мнения: 1 850
Джейхун Менгироулу и Илкер Къзмаз се присъединиха към новия сезон на Разузнаване.

# 668
  • Мнения: 7 895
Алексче, ☀ благодаря! ❤️
Още снощи те прочетох във фейса и съм в бойна готовност за Камъкът (надявам се на руски субки довечера).

А такъв камък се подмяташе дълго време вкъщи (от някаква планинска рекичка беше) и като се чудех какво да го правя, го занесох на село.
Сега ще трябва да прекопая "английската" ливада, за да го намеря. 😂 😀 😀
Имам толкова много желания за изпълняване в последно (дано не ми е последно😂) време.

А аз гледам с нарастващ интерес Не плачи, мамо.

# 669
  • Кърджали
  • Мнения: 10 322
Пепелче, мернах във фейса че го има вече с руски субтитри. Но не запазих линка, нали не ми трябва
Но пък се захванах и правя превод на някои сцени.
Едва се удържам да не почна цялата серия, едва...
Ама знам,че Присъда ме изтощава прекалено много, няма къде да сбутам и този сериал. Но едва се удържам
А, така, намери си камъчето сега вече като му знаеш силата

# 670
  • Мнения: 2 437

 (надявам се на руски субки довечера).

Тук го има с руски субтитри
https://turkru.tv/kamen-zhelaniy-1-seriya-4.html

# 671
  • Мнения: 27 594



От гала вечерта . Канал Д направи супер реклама .
Smile

Добър старт като за начало . Hands Clap

''Камък на Желанието''  - 3.91%🆕
АВ: - 4.09%🆕



Тенкс за линка на руски . Засега се въздържам много е емоционален . Салих по това което виждам от фрагове и снимки е невероятен .

Питане към по запознатите  На Озан каква му е точно ролята шофьор на камион, който се влюбва в богаташка ли?  От главните актьори ли е в каста или ?


 От Нетфликс Клуб - Сезон 2

Последна редакция: пт, 08 сеп 2023, 14:52 от femmi2

# 672
  • Кърджали
  • Мнения: 10 322
Да, ролята на Озан е шофьор на автобус, годеник на Фиген, женкар. И май ще се завърти интрига между него и една от богаташките.

# 673
  • Мнения: 7 895
Блага, ☀ благодаря за субките (точно там гледам сериалите)!❤️

Нещо приятно и леко зад кадър на Шербетчето - подготовка за снимките на новия сезон.

https://www.instagram.com/reel/Cw5dN-stLhr/?igshid=MzRlODBiNWFlZA==

# 674
  • Кърджали
  • Мнения: 10 322


Камък на желанието, еп 2, фр 1
Във ВК: https://vk.com/wall609002571_1042
Във Видеа: https://videa.hu/videok/film-animacio/2-1-4g2bbn5AelmYZmeG
В новосформираната тема пуснах и няколко кратки превода

Общи условия

Активация на акаунт