Турски филми и сериали - Обща тема - Тема 14

  • 90 358
  • 739
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 7 902
Алексче, ☀ нещо се опитват да ти кажат май. 😉 😜

# 676
  • Кърджали
  • Мнения: 10 351
Оххх хубавичките ми те....
Да се завръщат вече, че ми липсват

# 677
  • Мнения: 7 902
Добрютру, девчонки (както казва Димето 😉 😜) !
Първо фрагмана на Сапфир
https://instagram.com/stories/burakberkayakgul/31874792899637286 … =MTc4MmM1YmI2Ng==

Яман кардеш го е сложил в сторито си, старае се момчето и има защо.
Интересно става - с любимата, която чака дете от него, но омъжена за брат му, в едно имение...
Трудна работа.

Второ-> снощи изгледах Камъкът .
Браво на Салих, но ние си го знаем! ❤️
Тежка драма, да, но някак има баланс с по-кратки сцени от затвора, редуващи се с тези от къщата, така че издържах.
Пък и от време навреме замижвах с едното око и малко ми се губят затворнически моменти.
И не разбрах споменаха ли за какво точно донорство става въпрос - на орган ли или костен мозък.
Не че това оправдава постъпката на тези богати изроди. 👿
И как няма един милостив и добър човек сред тях-баба, майка, баща, сестра, никой не се трогва нито от съдбата, нито за живота на това дете...
Само шИфьорчето засега ми е излишно в картинката, макар че е ясно накъде бие работата.
Чудя се Озан Д. защо не е в главна роля в друг сериал, нещо в немилост ли е изпаднал?! 🤔
Някой следи ли му развитието?

Хубав ден и да си починете добре, че гледането на сериали по нощите си е тежък труд, макар и ниско квалифициран (според непосветени 😂).

# 678
  • Мнения: 27 692
Пепелче 🌹 Озанчо ми е слабост. Heart Eyes
Следя му развитието и проектите. Голяма болка ми е че тъпия Фокс спря Мисафира. Там бяха великолепната тройка. Хазалче, Буура и Озан.
След като джаснаха проекта Ози не е снимал нищо или поне не помня.
Раздели се с Пеликана и добре му подейства.
Иначе Ози играе предимно в театъра и не си дава зор в тв. Мисля че тази роля му е харесала и затова е приел.
Пусна си и мустаци.
Чок смешен Joy
Той е играл и преди с двете колежки така че се познават и ще се сработят.
Зрителите ги харесват.
Женкарче значи ще е ,пасва му идеално:joy:

Кога стартираше ДЧ че забравих другата седмица ли?
Тоя сериал съм се навила да издържа заради Буракджъм.
Ще видим колко ще издържа Joy отвикнала съм три часа сериал. Моя ашкъм  ме разглези с тия платформи. Но ще свиквам ,защото и той се завръща.

# 679
  • Кърджали
  • Мнения: 10 351
Пепелче, не се спомена за каква трансплантация смятат да използват детето. Но мисля че ще е орган. Де да знам, това че все пак се намираха и хора от тях, които да се запитат все пак дали постъпват правилно ме води към тази мисъл.
Много жестоко е това. Да, човек ни направил всичко, за да спаси детето си, но все пак и това "всичко" трябва да си има граници.
Иначе да, и аз се зачудих защо Озан е приел такава второстепенна роля. Може би наистина е свързано с това,че играе в театъра и не иска телевизията да отнема много от времето му.

# 680
  • Мнения: 1 855
Друг човек започва в понеделник.

Чаала Демир се присъедини към новия сезон на “Присъда”.

# 681
  • Мнения: 27 692
Сетих се за Ози има сериал за Нетфликс ,който предстои да се излъчи. Екшън вероятно ще е. Не знам подробности.
Участват Окан Якабалък и Бюшра Дювели. Каста е добър. Ще си го изгледам табики.

# 682
  • Мнения: 28 135
Зависи какви главни роли са предложили на Озан. Ако не харесва сценариите защо да не е във втората главна в сериал, който със сигурност ще е успешен. В "Линията, която ни разделя" се представи отлично.
Не съм гледала "Misafir", но мисля, че Кенан нататък ще играе важна роля в сюжета. Това сближаване със Севда говори само за едно - решил е да влезе в богатото семейство Рона не като съпруг на домашната помощница. Отсега няма как да знаем дали ще успее и как ще се развие историята с флирта.

Турските зрители са обърнали внимание на героя Йълмаз аби и покрай тази статия разбрах кого имат предвид - Йълмаз Гюней.

https://haberiskelesi.com/2023/09/09/dilek-tasinda-buyuk-heyecan … i-yilmaz-guney-mi

Йълмаз /Путюн/ Гюней, кюрдски филмов режисьор, сценарист, романист и актьор /1937-1984/ е първият съпруг на Небахат Чехре. Носител на Златна палма на фестивала в Кан за сценария на филма "По пътя" /1982/. Роден е в Йенидже, провинция Адана. Родителите му мигрират в Адана, за да работят на памуковите полета, а младият Йълмаз израства сред кюрдската работническа класа. През 1957 г. Гюней започва да учи право в Истанбулския университет, но бързо е привлечен от филмовата индустрия, в която вече има връзки от времето си в Адана. Лежал е два пъти в затвор, а през 1974 г. е арестуван отново и обвинен в убийство, което не е извършил. Осъден е на 19 г. През 1981 г. бяга от затвора и през Швейцария се установява във Франция. Междувременно правителството на Турция отнема гражданството му и съдът го осъжда задочно на още 22 г. затвор. Починал е на днешната дата във Франция през 1984 г.
Гробът му в парижкото гробище Пер Лашез.



Това накратко, подробно в линка

https://en.wikipedia.org/wiki/Y%C4%B1lmaz_G%C3%BCney

Не намерих информация да е реабилитиран посмъртно от сегашната ердоганова власт. Но ето че има творци, които успяват да почетат паметта му  по този начин.
Aнадолската агенция днес е публикувала статия, посветена на живота му и политкоректно изчистена от скалъпените обвинения и присъди, защото самият Гюней е бил убеден, че те са заради политическата му дейност.

https://www.aa.com.tr/tr/kultur/turk-sinemasinin-usta-ismi-yilmaz-guney/2986598







Салих на червения килим на фестивала във Венеция пред Lexus LBX, фирмата е сред основните спонсори.



Снощи нa концерт на Кенан Доолу. Шюкрю преди години беше в приятелската компания на Берг.

Последна редакция: сб, 09 сеп 2023, 19:34 от LU4IQ

# 683
  • Мнения: 27 692

Ново от ИГ на Буракджъм двамата с Ози.
Те са много добри приятели в реала и в момента играят заедно и в постановка в театъра за 100 годишнината на Ататюрк. 

Още Красота и класааааа
това е най новото зад кадър от Терзи



Тук думите не стигат  за тоя Умопомрачителен секси талантлив Шивач и котарак Sleeping от ревюто за финала. Както винаги е под напрежение🥵🥵🤍🤍🤎

Капитана Heart Eyes




Да налеем узо и вино за летните горещи спомени. Наздраве!

Последна редакция: сб, 09 сеп 2023, 19:31 от femmi2

# 684
  • Мнения: 28 135

Ново от ИГ на Буракджъм двамата с Ози . Сладурииии Heart Eyes те са много добри приятели в реала и в момента играят заедно и в постановкав театъра .

От Бирсен - "Отбелязвайки 100-годишнината на републиката със събития под надслов "Век на демокрацията“, Голяма община Истанбул се готви да увенчае тази година с великолепно шоу, наречено "100“. В него се разказва 100-годишното епично пътуване на републиката, вдъхновено от 2 хиляди години легендарна анадолска и турска история. Днес и утре ще завърши честването от 21 ч. на сцената на Летен театър "Харбийе Джемил Топузлу".

Озан ще е в ролята на Ататюрк, Бурак Дениз - Фатих Султан Мехмет, Зюбейде Ханъм - Вахиде Перчин, Мевляна - Дениз Тансел Йонгел, Халиде Едип Адъваp - Сезин Акбашооулларъ, Алпарслан - Тимур Аджар, Юнус Емре - Гювен Кърач.

# 685
  • Мнения: 27 692
Много ми се иска да се наследя на тази постановка ,но няма как. Сега разбирам че и други колеги участват.


Бирсен пише че Баръш Ардуч се е отказал в последният момент от сериала Обсесия на ОГМ Пикчърс.
Ще се търси нов главен. Явно не е подписал или ако е подписал Борко ще плаща неустойки.

# 686
  • Кърджали
  • Мнения: 10 351
В серията излъчена тази вечер Онур Сейит Яран се сбогува със сериала Братята. Актьорът публикува сбогуането си в много трогателен пост в Инстаграм.
"Мисля, че за първи път в живота си пиша Инстаграм пост с треперещи устни.
Най-напред, с много любов към всички, които допринесоха за проекта, в който съм част от 3 години.
Моите скъпи батковци, каки и приятели - сет работници;
Вие бяхте до мен от първите ми стъпки. Тази история беше дълъг път за нас, но съм сигурен, че ще се срещам с вас, приятели зад камерата, през цялата си кариера. Когато се срещнем в бъдеще, обещавам, че както и в първия път, ще съм на страната на истината и справедливостта, там където съм сложил името и подписа си. Ще имате брат си Онур, който ще е готов да направи всичко за вас. Винаги.
Скъпи мои поддръжници;
Винаги сте били до мен, огрявали сте ме, да заслужа любовта ви е едно от нещата, които определям като късмет в живота ми. Привилегия ще е да се срещаме в нови истории, нови вълненияи слънчеви утрешни дни.Аз съм Ви благодарен, благословете ме и Вие. Благодаря ви.
Скъпа моя красива красива вода, съдба моя, вълнението ми /моя бележка, това идва от имената на актрисата Су - Вода, Бурджу -зодия, Язгъ - Съдба, Джошку - Вълнение/. Както знам, че второто ми име е Сейит, така знам, че това не е краят за нас. Бих искал да ти благодаря, че не ме остави дори за миг сам, че беше до мен, в добри и лоши дни, и че не засрами дори миг пред приятели и врагове. С теб бяхме заедно на най-големите церемонии по награждаване, в най-големите рекламни проекти и в най-важните вестници списания. Заедно с чест и достойнство. За мен беше чест да съм част от това приключение с теб, да запалим заедно огъня, който ще ни озарява през целия ни живот в кариерата. Сигурен съм, че винаги ще си сме достойни един за друг. Нека прашиците от нашата приказна приказка винаги ни намират верния път.
Сега ще го кажа тихо, та дано отлети, да не се чуе...
Дорук Атакул е офлайн."

Честно казано, лично аз не изгледах и една серия от този сериал, но написаното от него много ме трогна и затова реших да го споделя.

# 687
  • Мнения: 5 703
Алекс, много благодаря, че преведе и сподели това послание на Онур! Hug Flowers Rose
Голям чаровник бе героят му Дорук Атакул  в Братчетата. Аз изгледах досегашните сезони, не знам дали ще продължа. Не само защото един от водещите герои си отива, а с това се променя драстично историята.
Не остана много от първоначалния заряд на сериала. Но така е, с толкова сезони- така става.

# 688
  • Мнения: 27 692






Представлението  е минало успешно и отзивите са добри . На Озанов му отива визията на Ататюрк .
Бурак е величествен с тази чалма и образ .

Баръш Ардуч и Гюпсе са опразнували първият рожден ден на дъщеричката си Birthday


# 689
  • Мнения: 5 703
Екин Коч ще има нов проект през този сезон. Надявам се, че става въпрос за сериал.
Да видим кой ще е проектът. За някакъв, който се разказва за турски Робин Худ прочетох, че още не е известен главният герой. Екин има това излъчване, ако питат мен. Blush
Очаквам с интерес къде ще може да го гледаме. Много го харесвам.

Общи условия

Активация на акаунт