ДЕКЕМВРИйки в кабинети ще нахлуят, силни сърчица да чуят - ТЕМА 2 (2023)

  • 21 140
  • 741
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 134
ЛейдиРоуз за 3-7 работни дни излиза, аз петък ще го правя, този Vision all

Мацето, като най-запозната би ли казала, защо всички правят пренатални тестове, които за мен са доста скъпи?
Изследванията, които са БХС и ФМ не дават ли такива резултати? Извинявай, за глупавия въпрос, просто не съм запозната изобщо..

# 691
  • София
  • Мнения: 11 779
Карена не мога да ти отговоря за другите, всеки си има своите причини.Аз лично го правя защото съм на 38г и имам няколко загуби и не искам да стигам до амниоцинтеза. Скъп, не скъп, всеки си решава за себе си. Когато бях на 29г бременнна спокойно го пропуснах и направих ФМ и бхс.

# 692
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
ЛейдиРоуз за 3-7 работни дни излиза, аз петък ще го правя, този Vision all

Мацето, като най-запозната би ли казала, защо всички правят пренатални тестове, които за мен са доста скъпи?
Изследванията, които са БХС и ФМ не дават ли такива резултати? Извинявай, за глупавия въпрос, просто не съм запозната изобщо..
Не съм Мацето, но ако позволиш да ти отговоря. БХС е статистически резултат и може да изкара акъла на някой без причина. Пренаталните тестове са с точност 99,9%, те са скринингови тестове. Изследват кръвта на бебето отделена от кръвта на майката.

# 693
  • Мнения: 604
За съжаление, БХС и Фетална морфология не гарантират липса на хромозомна аномалия.

# 694
  • Мнения: 134
Благодаря Ви 😘

# 695
  • Мнения: 59
Резултатите от пренаталните са точни - положителен/отрицателен (има/няма синдром или друга изследвана аномалия). БХС доколкото ми е известно дава вероятност/шанс плодът да има определена аномалия - 1 на 50, 1 на 1000 и т.н.
И на мен ми е за първи път всичко, та аз така си го обяснявам най-просто.

# 696
  • Мнения: 166
Момичета, най сетне дишам с пълни дробове ! Днес видяхме сърциче 6г.с.+4 дни !!!!! Толкова се бях притеснила и сдухала.... от седмица съм си със зацапване след едно прокървяване и само лежане и лекарства. Вчера цял ден бях с болки в матката, викам си то е нормално тя се разширява.... да ама тая сутрин в 4.30 и пак изкървих .... едвам изкарахме до 6 часа да пишем на докторката. Жената взе ни по спешност а имах иначе час за четвъртък. Няма отлепяне, развива се . Кървенето не успя да види от къде е. Каза да спра аспирина прати ме на изследвания за съсирването да види клексана ще го прави през ден или ще го оставя всеки ден . Важното е, че бебето е добре и има пулс !!!

# 697
  • София
  • Мнения: 11 779
Р.М. 689167 ооо от аспирина е, пусни хематология и консултация с хематолог.

Останалите момичета, не се шашкайте когато четете за разните неща дето обсъждаме , особено ако ви е първа бременност, знам че обърква като почнем лекарства, изследвания, тестове, ама сме гърмени зайци, за това.

# 698
  • Мнения: 166
Р.М. 689167 ооо от аспирина е, пусни хематология и консултация с хематолог.

Тези изследвания ме пратиха да направя. Сега ще търся хемотолог във Варна

Останалите момичета, не се шашкайте когато четете за разните неща дето обсъждаме , особено ако ви е първа бременност, знам че обърква като почнем лекарства, изследвания, тестове, ама сме гърмени зайци, за това.

# 699
  • София
  • Мнения: 11 779
Р.М. 689167 ако не намериш, виж апликацията Healee, там има много хематолози, можеш да пуснеш онлайн консултация, понеже за хематолог не е нужен преглед, а само разглеждане на изследвания, примерно д-р Галя Кондева във Вита, много момичета на терапии са доволни от онлайн консултациите с нея. И в супердок има опция за онлайн консултация https://superdoc.bg/lekar/d-r-galya-kondeva-6332

# 700
  • Мнения: 166
Р.М. 689167 ако не намериш, виж апликацията Healee, там има много хематолози, можеш да пуснеш онлайн консултация, понеже за хематолог не е нужен преглед, а само разглеждане на изследвания, примерно д-р Галя Кондева във Вита, много момичета на терапии са доволни от онлайн консултациите с нея. И в супердок има опция за онлайн консултация https://superdoc.bg/lekar/d-r-galya-kondeva-6332

много ти благодаря !

# 701
  • София, България
  • Мнения: 3 611
Резултатите от пренаталните са точни - положителен/отрицателен (има/няма синдром или друга изследвана аномалия). БХС доколкото ми е известно дава вероятност/шанс плодът да има определена аномалия - 1 на 50, 1 на 1000 и т.н.
И на мен ми е за първи път всичко, та аз така си го обяснявам най-просто.

Не е точно така. Всъщност резултатите са “Low risk” “Medium Risk” “High risk” което пак си е тип статистическо на база кръвта на плода. Simple Smile

# 702
  • Мнения: 753
Момичета, сега си видях микробиологичните резултати и ми излезе някаква бактерия - enterococcus faecalis някой има ли идея какво е това нещо 🙁🙁🙁 много се притесних

# 703
  • София, България
  • Мнения: 3 611
Връщам се след прегледа с тупкащо сърчице(не го чухме, само го видяхме) и абсолютно точни мерки, отговарящи на 7г.с.+4 дни, колкото съм и по календар. Камък ми падна от сърцето. Беше ми се свило цял ден. Relaxed

Взеха ми цитонамазка и микробиология, утре сутринта на кръв, урина, ТСХ. Трябва и консултация с ендокринолог да направя и така...

# 704
  • Мнения: 496
Purple peanut, супер много се радвам ❤️ защо ще правиш консултация с ендокринолог ?

Tinydevil, не знам аз , не мога да помогна. Не е много добра идея , но в интернет провери ли какво пише ? Обади се на аг ,ако те притеснява много.

Общи условия

Активация на акаунт