Пациенти на Д-р Александър Калчев

  • 20 192
  • 426
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 538
Леле това е хомеопатия и имуностимулант. Аз си представях някакви тежки антибиотици, кортикостероиди и т.н. Приятно изненадана съм, че лекува с хомеопатия. Blush

Ванила, да спукахме ги. Терапия с Гуна интралевкин и МОНОЛАУРИН за 2м, ако не се получи контролни изследвания на НК клетки. И вече по - сериозна терапия със следене на овулацията.

# 16
  • Мнения: 2 631
Ванила изобщо не знаех, че са такива лекарства. 😃Тежката артилерия ще е ако не се получават нещата. Божа работа...

# 17
  • Мнения: 538
Дано проработи и да няма нужда от по-тежка терапия. Simple Smile

Ванила изобщо не знаех, че са такива лекарства. 😃Тежката артилерия ще е ако не се получават нещата. Божа работа...

# 18
  • Столицата на "Второто българско царство"
  • Мнения: 249
И аз се бях настроила, че заедно с микробиом ще направим имунологична.... но явно тя ще е преди евентуален ЗЕТ(дай Боже да имаме здрави ембриони).
Не съм питала дали хистероскопия с имунологична биопсия може заедно 🤔

# 19
  • Мнения: 2 631
Bebebe, може но това го преценява док Калчев.

# 20
  • Мнения: 217
Много хубава тема, миналата година и аз бях 2 пъти при д-р Калчев-един първоначален преглед, а на втория ми взе материал за микробиологична биопсия. Там нищо не излезе и ми предложи имунологична биопсия, но така и не я направих. Момичета, на някой помогнало ли му е да забременее благодарение на тази имун.биопсия и лечение от доц. Михайлова?

# 21
  • Мнения: 538
Здравейте,

Минавам да се отчета след втория преглед при д-р Калчев и взимането на проба за микробиологична ендометриална биопсия.

Самата процедура не беше толкова неприятна. Изпитах болка като при менструация и то не като най-болезнената, която съм имала.

При мен преди имаше полип (махнат с хистероскопия) и сега на ехографа се видя още един малък. Теорията е, че нещо дразни матката, за да прави тези образувания, и от биопсията трябва да стане ясно какво е то.

Много хубава тема, миналата година и аз бях 2 пъти при д-р Калчев-един първоначален преглед, а на втория ми взе материал за микробиологична биопсия. Там нищо не излезе и ми предложи имунологична биопсия, но така и не я направих. Момичета, на някой помогнало ли му е да забременее благодарение на тази имун.биопсия и лечение от доц. Михайлова?



PiSaNkAtA123,  аз попитах дали има смисъл да ми се направи и имунологична биопсия и отговорът беше, че се прави при неуспехи след имплантация. При мен няма нужда за момента, защото изобщо не съм стигала до имплантация. При теб предполагам, че ситуацията е различна щом ти е предложил имунологична.

Последна редакция: нд, 28 май 2023, 22:08 от ВаНиЛа

# 22
  • Мнения: 611
Ендометриална биопсия е изследване за Микробиом, нали?

# 23
  • Мнения: 538
При мен е микробиологична за изследване на микробиом. Но може да бъде и други видове - имунологична или за изследване на имплатацонен прозорец. Ще се коригирам отгоре да е по-ясно. Мерси. Simple Smile

Ендометриална биопсия е изследване за Микробиом, нали?

Последна редакция: пн, 29 май 2023, 08:27 от ВаНиЛа

# 24
  • Мнения: 217
Здравей, Ванила,
т.е ти не правиш опити за бременност?
А защо ти правят микробиологична биопсия?

# 25
  • Мнения: 538
Правя опити. Имам предвид, че никога не съм забременявала.

Това което разбрах е, че в случаите на забременяване и загуба на плода, причината може да е имунната система. Следователно тогава има смисъл да се прави имунологична биопсия. Тоест, проблеми с имунната система не пречат на имплантацията, а на задържането на плода.

Здравей, Ванила,
т.е ти не правиш опити за бременност?
А защо ти правят микробиологична биопсия?

# 26
  • Мнения: 217
При мен проблема е липса на имплантация също, дори биохимична нямам. Но пък ми я препоръча след като при микробиологичната не излезе нищо.

# 27
  • Мнения: 538
Ами явно има разминаване.... Sad Така като стане, лесно се губи доверието на пациентите. На мен ми каза, че ако не излезе нещо на микробиологичната, ще таймираме овулацията, защото ми е малко късна и другото съмнение е, че се разминават с ендометриума...




При мен проблема е липса на имплантация също, дори биохимична нямам. Но пък ми я препоръча след като при микробиологичната не излезе нищо.

Последна редакция: пн, 29 май 2023, 08:28 от ВаНиЛа

# 28
  • Мнения: 611
Да, значи моята е била микробиологична-микробиом. Някой от вас прави ли обливки с лактобацили?

# 29
  • Мнения: 55
Да, значи моята е била микробиологична-микробиом. Някой от вас прави ли обливки с лактобацили?
Здравейте, аз правих предния месец две обливки и сега тази седмица ни предстои ЗЕТ и след това ще имам резултат дали има ефект от тях.

Общи условия

Активация на акаунт