ОКТОМВРИйче мъничко в коремчето расте, очакваме пола да се разбере 💓👶💙"

  • 30 138
  • 729
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 629
Божеее, аз до сега сигурно съм изяла половин килограм сушени боровинки 😂
Преди си взимах от аптека и си запарвах на чай.Сега понеже си намерих такива си взимам и направо си ги ям така 😃

# 46
  • Мнения: 322
Момичета,
Мога ли да пия червена боровинка?
Сагата с моята урина продължава Grinning
Имам урати и от там постоянното чувство, че ми се пишка.
АГ каза, че всичко е наред и ще се видим на 3 май, ама аз патката пак не питах дали мога да пия нещо освен вода.

Мисля, че може. Уточнявам, че и аз не съм питала АГ, но намерих листовките на някои препарати с червена боровинка и пишеше, че може да се приемат от бременни. Имам Уринал от преди и пия от два дни, че и аз не мога да изляза от тоалетната...
Аз имах малко количество бактерии и ми изписаха Монурал 2 прахчета през 7 дни, снощи изпих второто и днес сякаш е малко по-добре.

Благодаря!
Аз бактерии нямам, но мисля, че с прекаляването с водата заради ацетона се докарах до тук... миналата сряда урати нямах - имах ацетон. Увеличих водата... и сега имам урати... абе луда работа Grinning Ще взема да пробвам с червена боровинка първо, ако не стане ще купя Уринал.

# 47
  • Мнения: 351
А какво мислите за копривена супа,дали има нещо противопоказно  в нея ☺
Относно секса, гледаме да не се  лишаване, е не е като преди, трябва да внимаваме,но все е нещо 🙂И аз съм на мнение като няма забрана да не влизаме във филми какво може да стане, а да се разсейваме с хубави емоции и мисли 🙂

# 48
  • Мнения: 2 629
Коприва, лапад, спанак сега баш им е времето.Има и фолиева киселина и желязо в тях.Който обича няма нищо лошо да си хапва.Аз коприва не обичам, ама другото го ям 😃
Даже си готвя в голяма тенджера и си затварям (вакуумирам) поне 2 буркана после.И така понякога не ми се и налага да готвя отново.Като си правя такива супи си пека и 1 тава крутони и само някой да ми гледа сеира 😁
Вчера си сготвих тиквички с ориз-днес си ги доизядох с голям кеф 🥰

# 49
  • Мнения: 200
Аз с това ядене незнам вече какво да ам....месото определено не ми е но почит сега и само се мъча да мисля какво здравословно и полезно да хапвам. Дайте идеи?

# 50
  • Мнения: 62
За коприва съветвам да не консумирате. На няколко места четох че може да предизвика спонтанен аборт.

# 51
  • Мнения: 2 629
Тинктура/отвара от коприва е противопоказна в първия триместър.НО! Тук става въпрос за супа/манджа, която съдържа една шепа коприва и абсолютно не може да навреди.А сещаш ли се тинктура от какво количество се прави 😁
Та единствено пише, че предизвиква контракции и може да доведе до аборт, но не една купичка супа 🙂


Идеи за Янчето Зеленчукова мусака/супа, крем супа, тиквички/гъби/домати/маслини/спанак/лапад с ориз, картофи на фурна, сирене по шопски, доматена(лятна) манджа, чушки бюрек, яйца под всякаква форма, огретен, картофени/тиквени кюфтета и за сега приключвам 😁

# 52
  • Мнения: 62
Всеки си решава, аз просто давам съвет, не карам никой да го спазва. Аз не бих рискувала.

# 53
  • Мнения: 747
Имате ли вече коремчета? Моят освен, че тежи, и си личи. Ще ми трябва време да свикна и с това.
Гаденето ми все още не е изчезнало , има дни в които няма, в други пък повръщам по няколко пъти. Най-мразя, когато е сутрин на гладно.

# 54
  • Мнения: 117
Коприва, лапад, спанак сега баш им е времето.Има и фолиева киселина и желязо в тях.Който обича няма нищо лошо да си хапва.Аз коприва не обичам, ама другото го ям 😃
Даже си готвя в голяма тенджера и си затварям (вакуумирам) поне 2 буркана после.И така понякога не ми се и налага да готвя отново.Като си правя такива супи си пека и 1 тава крутони и само някой да ми гледа сеира 😁
Вчера си сготвих тиквички с ориз-днес си ги доизядох с голям кеф 🥰

И аз вчера сготвих тиквички с ориз😃 Отдавна не бях,но започвам и аз с пролетните супички,че трудно намирам нещо,което да ми се яде

Аз също вече си имам коремче,леко си личи и гаденето също не е минало тотално,когато трябваше да му е пика не беше нищо особено,а след 12 седмица повърнах 2 пъти,като последния път беше оня ден… луда работа

# 55
  • Мнения: 1 859
Корем си имам и то доста. Гаденето ми продължава, все още повръщам, а утре съм 14 г.с.

Някой има ли неприятен вкус в устата? На мен това ми е най-дразнещия симптом защото е постоянно и просто ме побърква. Появи се когато започна да ми се гади и не изчезва.

# 56
  • Мнения: 22
Здравейте,днес ходих при моята АГ,да поискам болнични и ми каза ,че може да даде макс 80 дни ,преди 45 дни в които се излиза по майчинство .Има ли и друга от вас в тази ситуация?

# 57
  • Мнения: 62
Хм, доколкото знам имате право на 180 дни болничен преди тези 45 дни

# 58
  • Мнения: 117
Аз с първата ми бременност бях от 4 месец в болничен чак до раждането,та не мисля,че е вярно това,което ти е казала

# 59
  • Мнения: 22
Въпроса е принципен ,работя свободна професия и майка ми от скоро ме осигурява на 8 часа,но лекарката ми обясни или от сега да ме пуска и после ,да се водя на работа или от юни и на 23-24 август се пада 45 дни преди термин и се чудя какво да правя?

Общи условия

Активация на акаунт