ОКТОМВРИйче мъничко в коремчето расте, очакваме пола да се разбере 💓👶💙"

  • 30 140
  • 729
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 164
И аз имам да правя тест за диабет, обременяване с глюкоза ли се казваше точно? От влизането в 6ти месец, тоест от днес.
Та някой ден ще свърша и тази работа.
По принцип така си го изписват тук, без да има някакви съмнения.
До сега пък нито са ме мерили на килограми, нито обиколката на корема. Само кръвно всеки път.
И аз дори не помня колко килограма точно започнах, като не съм се сетила и да си запиша. От 10-13 дена обаче почти не мърдам на килограми. Но то и в топлото изобщо нямам кой знае какъв апетит. Вече съм на леки салатки, много плодове, сиренца.

Започнах и да ходя при една акушерка, имам 7 поети сеанса и е хубаво да се ходи. Трябва да включват подготовка за раждането и обсъждане на други въпроси като грижа за новороденото, какво да правим когато започне раждането, съвети и за таткото, който ще трябва да дойде на 2-3 от сеансите, кърменето и тн. И в болницата живи и здрави го изговарят това, но тогава с умората, емоцията кой знае какво ще разбера и запомня.
Сега първият сеанс ще ми е покупките за новородено - кое е абсолютно нужно и кое може да почака. На мен ще ми е от полза защото започнах да си правя списък вече и да разглеждам основно амазон. Там имат и опция за списък и добавяне на артикули директно към списъка.

Започнах и да добавям в гардероба летни дрехи, че всичко ми е отесняло, макар, че коремчето си стои мъничко. Общо взето като видях, че имам 5-6 неща за носене останали направих две поръчки в Шийн. По принцип ги избягвах и съм поръчвала само 2 пъти от тях, но за сега са ми най-бюджетни, не ми се дават много пари. Едни панталонки за бременни по специализираните магазини са ми по 30-40 евро. Няма нужда. Та попаднах на едни много удобни еластични рокли, във втората поръчка си добавих още 2 да си имам да си ги сменям, страшно удобни са.
Имаме и много удобно приложение за купуване на дрехи втора употреба и си напоръчах и разни роклета за по 4-5 евро бройката. Удобно ми е и всичко винаги е супер запазено.

Снощи направих и първото топване на краката на плажа. Отидохме късно към 7 часа и пак беше пълно. Не ми се стои лятото с навалиците от туристи, по принцип винаги бягаме нанякъде. Но ще си изкарам отпуската в къщи явно да приготвяме стая и документи. След 1 месец ще трябва да поддаваме и за ясла, така че има с какво да се занимаваме.

# 721
  • Мнения: 2 629
То и аз не съм качила много..Записах се 63 кг, сега съм 69 кг ..То само корема ми расте за сега 😃  Сладко попринцип рядко ми се хапва, но пък си хапвам тесто, но за сега всичко е в норма.Може би този месец на консултацията ще питам АГ дали да правя и аз обременяване..Тъкмо ще съм минала 24 г.с до тогава 🤭

Ми хайде казвайте какво да е заглавието за новата тема и да я пускам..То се е видяло, че още 1 месец може да стои тази, а следващата сигурно ще е до раждането 🤣🤣


Аз съм за тези, защото това, което има най-много гласове в темата, вече не е актуално, защото отдавна получаваме ритничета всички 😃

"Много мина, мъничко остана.
Скоро ОктомвриЙче ще гушка мама!"
 
"За моя изненада банския ми става,но корема ОктомриЙски вече натежава"

# 722
  • Мнения: 298
Аз май гласувам за това заглавие (по-в темата за лятото ми е), другото може да  е за последната тема 😄: "За моя изненада банския ми става, но корема ОктомриЙски вече натежава".  

При мен не беше предвидено обременяването с глюкоза, просто показателите го налагат. Поне АГ ме успокои, че на запад си е задължително по време на бременността.
 
La Foie, сеансите присъствени ли са? И в София ли си? Може ли малко инфо за акушерката?

На мен ми се иска август да запишем някой курс за родители, тогава вероятно ще направим и фотосесията с корема. Всичко съм оставила за тогава, когато вече планирам да се оттегля от работния фронт.

# 723
  • Мнения: 164
Да, обременяването с глюкоза си е практика освен ако нещо съвсем не се запънеш и не искаш да го правиш.

Не съм в България и тук сеансите с акушерка са поети от касата. Не че са задължителни, но  всички ги минават.
Присъствени са и на повечето съм сама без други участнички.
Ако е интересно мога да ви правя преразказ след сеансите. Най-вече за подготовката за раждане може би е най-важният сеанс с упражнения и техники за овладяване на стреса.
Предполагам, че и при вас има обяснения де, какво да се следи, как се засичат контракции и тн.
Имам и късмет, чу свекървата на сестра ми е бивша акушерка и с нея също ще ги изговоря тези неща за мое спокойствие и да не съм съвсем неподготвена.

И аз съм за заглавието с банския Blush Дано изпишем следващата поне до края на септември. Като се напускаме в отпуска и майчинство ще имаме повече време да списваме.

# 724
  • Мнения: 782
Привет и от мен! 😊
Вчера се върнахме от Родопите. Ехх, една седмица чист планински въздух... Хич не ми се връщаше във Варна... Много добра ваканция се получи. С изключение на това, че леко се контузих по едни стръмни стълби и сега съм с голяма гадна рана на коляното. Малкият много се притесни за мен, като ме видя да падам. Добре, че не ударих коремчето. Свекървата също се контузи в последния ден на почивката на една детска площадка.
Аз съм също за заглавието с банския, по-тематична е.🌞
За покупки освен обичайните неща, препоръчвам да се загледате за слинг. Бебеносенето изключително улеснява ежедневието на майката + гушкането помага за лесно преминаване на коликите. Аз много често носих детето, баща му също. По-нататък взехме ергораница, която все още използваме (е аз спрях в 4-ти месец).
Килограмите са 66. Тоест, качила съм 5 кг. Общо взето се движа подобно на предната бременност. Бях качила 10 кг.

# 725
  • Варна
  • Мнения: 2 748
И аз съм за заглавието с банския Simple Smile
Вашите кореми и бебета качиха ли се нагоре ? Оххх все е ниско, все имам чувството, че в слабините ме рита или направо в пикочния мехур Sad((( Притеснява ме това…
И аз вървя, като предния път с некачването на кг, но пък много хубаво ми се оформи коремчето според мен. Според другите съм преяла 🙄😀
Нещото , което трябва да взема тези дни е възглавница за бременни/кърмене. Предния път по това време имах, а сега се мотам . Препоръки от каква сте доволни ?

Аз със слинга не се научих предния път да се навивам, но пък мъжа ми се научи от раз и той носеше. Аз повече започнах, когато минахме на раница. Даже от Индия си поръчахме раницата, защото пробвах от библиотеката ни и ми хареса и Айде поръчвай от Индия 😂😂

# 726
  • Мнения: 2 629
Нашата мома плува 😂
Един ден е нагоре, два е долу..нямам думи.Добре, че е мъничка още и не боли толкова 😃
Ла фойе аз съм за споделяне на информация.Така, че ако не те затруднява да пишеш и обясняваш-действай 🫣🥰

# 727
  • Мнения: 322
Ла фойе и аз бих искала преразказ! Звучи супер интересно!
Моето бебе, като на Мери е ти долу, ти горе. За сега не ми създава голям дискомфорт.
Честно казано, нямам търпение другата седмица да отида на преглед, не знам защо този път толкова дълго ми се стори. Нещо се преуморих доста последните седмици и взех да се притеснявам, но до следващия понеделник има още седмица.
Килограми не съм качила много - 3. Иначе вече имам корем и то никак не малък. Започнаха да ме затрудняват неща, които до сега не са ми били проблем да правя. Клякането, навеждането, завъртането в леглото ми създава дискомфорт. Вече взе да опъва, да придърпва по-стабилно. Но така ще е от тук нататък. Опитвам се да се успокоявам, че всичко е нормално.
Аз също съм за заглавието с банския, пък ще се постараем по-бързичкомда я изпишем темата, за да има време и за другото Grinning

# 728
  • Мнения: 298
Моята девойка е главично разположена от 4-тия месец насам, всеки път, като съм на преглед, имам чувството, че е заела нисък старт за излизане 😄 , но физиологично не я усещам ниско. Повечето й движения и ритничета са вляво и леко надолу в зоната на пъпа, рядко и по-леко - вдясно. Вчера АГ, като ме гледа, усетих, че там, където оглежда плацентата, е доста по-нависоко от обичайното, така че явно постепенно си се качват.

И моето коремче се оформя приятно, още удържам да не свалям пиърсинга на пъпа (само по прегледи го махам, че все ми се карат), който ми подпира пъпчето, иначе имам чувството, че ще изхвърчи. ☺

La foie, направо слагай скрита камера и пращай видеоматериали. 😄 Ти къде живееш? Това е изключително полезна сесия, по линия на тази тема се разрових снощи и стигнах до информация за Зебрите (доста полярна), които от вчера имат 3-дневен курс за подготовка за раждането, разглеждах и за Олга Дукат и Св Лазар, както и за Надежда Стаменова и нейните курсове в Надежда. Разни познати са си договаряли и акушерка на частно. Като разгледах на Надежда Плана за раждане и анкетата, която е качена в сайта им какви са ти предпочитанията при стъпките по раждане, и ми настръхна косата, че нищо не знам, даже за упойките едва снощи се зачетох. 🙈

# 729
  • Мнения: 2 629
Заповядайте в новата тема ❤️ https://m.bg-mamma.com/?topic=1568918.msg46625210#msg46625210

Общи условия

Активация на акаунт