Причини за висок естрадиол

  • 989
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте!
Обръщам се към вас, защото не случвам на лекар, който да обърне внимание на проблема и да коментира какво го причинява. Правих изследвания на 4ти и на 21ви ден при 27/28-дневен цикъл. И при двете изследвания естрадиолът е завишен.

При гинекологичен преглед не се видяха проблеми на УЗ или задържан фоликул. Същевременно лекарката ми не вижда притеснение относно естрадиола, по-скоро твърди, че съм с ПКЯ, въпреки че не се видяха кисти на УЗ и че никога досега не съм имала подобни проблеми.

В момента продължавам да издирвам причината за този висок Е2 и се надявам да може да ми дадете посока къде да търся. Какви други може да са причините?
Доколко е затруднено забременяването с висок Е2?

Контекст:
Жена на 31 години съм с редовен цикъл, с особеността, че през последните 3 години продължителността на менструацията от 5 стана 2 дни.
Имам съмнения, че имам ранна овулация, това може ли да се отразява?

Изследвания от 4ти ден:


Изследвания от 21ви ден:

# 1
  • Мнения: 6
Здравейте аз имам същият проблем но още никой не отговаря

# 2
  • Мнения: 31
Не съм намерила отговор все още. Надявам се някой с познние са обърне внимание, тъй като срещам този проблем на доста места из форума и никъде няма конкретни препоръки или описани причини.

# 3
  • Мнения: 1 140
Здравейте, имате ли развитие по случая и лечение? Аз също като вас не мога да случа на специалист, който да ми обясни защо ми е четворно по-висок естрадиола и какво мога да направя за да го намаля.

# 4
  • Мнения: 211
Здравейте, открихте ли тук причината?
Моя естроген е в пъти над горната граница и съм много притеснена.

# 5
  • Мнения: 1 140
Здравейте, открихте ли тук причината?
Моя естроген е в пъти над горната граница и съм много притеснена.
Открих причината в грешни лабораторни изследвания. Повторени след месец в друга лаборатория нямам нищо извън граници включително и Естрадиола. Преди да се притеснявате излишно и да се впускате в ненужни лечения може да повторите изследванията особено ако са значително извън норма. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 211
Здравейте, открихте ли тук причината?
Моя естроген е в пъти над горната граница и съм много притеснена.
Открих причината в грешни лабораторни изследвания. Повторени след месец в друга лаборатория нямам нищо извън граници включително и Естрадиола. Преди да се притеснявате излишно и да се впускате в ненужни лечения може да повторите изследванията особено ако са значително извън норма. Simple Smile

Благодаря! Мислих още утре да се изследвам тъй като е 21 ден от МЦ и все още имам възможност. Ами вижте ги стойностите... аз си знам че имам доминантност, но чак такава? Днес цял ден съм в шок.

# 7
  • Мнения: 250
Здравейте, открихте ли тук причината?
Моя естроген е в пъти над горната граница и съм много притеснена.
Открих причината в грешни лабораторни изследвания. Повторени след месец в друга лаборатория нямам нищо извън граници включително и Естрадиола. Преди да се притеснявате излишно и да се впускате в ненужни лечения може да повторите изследванията особено ако са значително извън норма. Simple Smile

Благодаря! Мислих още утре да се изследвам тъй като е 21 ден от МЦ и все още имам възможност. Ами вижте ги стойностите... аз си знам че имам доминантност, но чак такава? Днес цял ден съм в шок.

Щом изследвате около 20ти ден, се предполага, че е след минала овулация. Тогава високият естрадиол може да значи, че имате 2 спукани фоликули.
Отделно, явно границите на различните лаборатории, са различни. Сега погледнах, че при моите изследвания горната граница е 1460.

Понеже аз правя стимулации и инсеминации, целта ни е висок естрадиол (според броя фоликули), защото ниският би значел лошо качество.
За 1 узряла яйцеклетка се счита стойност около 700/800pmol/L, че е нормална, за 2: 1400/1600pmol/L и т.н. (при стимулация често има повече от 1 фоликул и по-ниски от очакваното стойности на естрадиол могат да доведат до отмяна на опита).

Ако се изследва на 3ти ден (фоликулярна фаза) и тогава е висок, съм съгласна да има притеснения. Макар, че аз имах стойност 1000 и докторката не обърна особено внимание и каза, че може да е нещо моментно или да съм имала предходния месец задържан фоликул.

Това е интерпретация от моя опит. Успех! 🤞

# 8
  • Мнения: 211
Това ми е много, много полезно. Благодаря!

На 3-ти ден резултатът ми е 184 ( референти 114-332)

Общи условия

Активация на акаунт