Избор на лаптоп – 2

  • 15 376
  • 158
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 583
Зависи за какво и къде ще се използва. За моите нужди 256ГБ ССД, както и 8ГБ РАМ са малко. От друга страна имам доста резерви към лъскавите екрани, пък били те и Retina. При определено осветление стават да си оправиш прическата Simple Smile

# 151
  • Мнения: 1 124
За работа, но нищо натоварващо, офис пакет, стандартните неща. Grinning

# 152
  • Мнения: 4 326
Аз съм с такъв, много е добър. Аз го взех с повече памет, да има. Купен е 2021, още е като нов. На подобен Самсунг купен горе-долу тогава му се счупи кутията и батерията държи наполовина.
За нормални приложения (офис, филми, дори малко видео обработка) е много бърз и въобще не загрява. Освен това е съвсем тих, няма вентилатор и твърд диск.
Ако ви е малък екрана може би е добре да си купите монитор да седи вкъщи. Портовете са само 2 usb-c, като един е и за захранване, ако ви трябват повече ще ви трябва хъб. Няма DVD, но може да се ползва външен от стар лаптоп със съответния кабел.

ПП букви на български няма, ама аз пиша на фонетична и не ми пречи. Дори да залепят някакви, няма да светят на тъмно например...

Последна редакция: нд, 17 мар 2024, 14:41 от neuromancer

# 153
  • Мнения: 6 299
Аз използвам такова силиконово покритие на клавиатурата на моя мак.
Дали няма да се намери и с българска клавиатура?
Една от причините да се продават е тъкмо за да си ползват хората друга клавиатура.
Аз лично го ползвам, понеже пиша с върха на пръстите и съответно ноктите и много бързо започват да се изтъкват клавишите, на някои направо се заформят дупки. Също така пази от проникване на прах и капки вода/кафе. 😇

# 154
  • Мнения: 155
Моля за  мнение за това https://www.konstant.bg/dell-latitude-3310-2-in-1-80010500.html, ще се ползва за интернет, социани мрежи, гледане на филми.

# 155
  • Мнения: 5 618
За буквите - някои фирми предлагат лазерно гравиране и така може да се използва подсветката.

# 156
  • Мнения: 1
Здравейте,
Предстои ми покупка на лаптоп.
Основно ще се използва за CRM системи, не особено тежки, youtube, и тн , но понеже от време на време ме хваща желанието за игри, бих желал да подкарва някои нови заглавия(не настоявам настройките им да са на "ultra" 😅).

Предложиха ми този вариант, според вас това добър лаптоп ли е и съотношението цена-качество как ви се струва.

https://laptop.bg/laptops-asus-TUF_Gaming_A15_2021-asus_tuf_gami … _a15_fa506nfhn009

В същия сайт забелязах на същата цена (с по-голямо намаление) този https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7_A715_76-acer_aspire_7_a7 … g_NHQMFEX006_16GB . Който ми се струва с по-силна видео карта.

Бях си определил бюджет от около 1000-1200лв, но не виждам как това би се случило.
Все пак отворен съм към предложения, благодаря ви.

Последна редакция: ср, 03 апр 2024, 23:49 от TheNick

# 157
  • Мнения: 1 511
Здравейте!
Предстои ми покупка на лаптоп и понеже последния трябваше да го купя екстремно бързо, естествено много неща не бях доогледала. Та да си дойда на думата - търся си лаптоп, който ще се ползва основно за Илюстратор и Фотошоп, като в повечето случаи работя само на една от програмите, но се случва и на двете едновременно. Важен ми е дисплеят - на сегашния Acer оставам без очи от взиране. Бюджетът е до към 2500 може би /без ОС/. Няма да го разнасям непрекъснато, та теглото не е чак такъв фактор.

# 158
  • Мнения: 2
Здравейте отново! В края на миналата година бях попитала за съвет, но бях забравила и не съм влизала във форума. Искам да благодаря на ЧревоУгодник и kati_v за включванията по въпроса ми.

В крайна сметка взехме лаптопа, чудесен е, но все още не е кирилизирана клавиатурата. Ако има някой доволен от услугите на фирма, която прави лазерно гравиране, ще се радвам да сподели.

Общи условия

Активация на акаунт