Избор на лаптоп – 2

  • 15 820
  • 158
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 22 457
Здравейте,
бих искала малко помощ и насоки за закупуването на лаптоп за дъщерята.
Ще се използва основно за работа, офис пакет, интернет и за свободното време - гледане на филми.
Не ми е спешно изобщо, така че мога да следя за намаления.
Нямам никаква идея на какво да се спра,не съм купувала лап топ от 7-8г.
Бих искала нещо добро като качество, параметри и т.н., което да изкара без проблем 3-4години.
Бюджет до към 1500лв.

# 136
  • Мнения: X
Здравейте,
бих искала малко помощ и насоки за закупуването на лаптоп за дъщерята.
Ще се използва основно за работа, офис пакет, интернет и за свободното време - гледане на филми.
Не ми е спешно изобщо, така че мога да следя за намаления.
Нямам никаква идея на какво да се спра,не съм купувала лап топ от 7-8г.
Бих искала нещо добро като качество, параметри и т.н., което да изкара без проблем 3-4години.
Бюджет до към 1500лв.

Имате ли някакви предпочитания относно размер на екрана, тегло на лаптопа, наличие на операционна система?

Отговора на тези въпроси би помогнал доста на тези, които ще ви дадат конкретни предложения.

Бюджета е добър и определено ще се намери нещо, което да издържи доста повече от споменатите 3-4 години.

# 137
  • Мнения: 22 457
Размер на екрана, от 15инча нагоре, даже мисля че 15 е малко и не е удобно.
Да не е прекалено тежък, не мисля че за ежедневно носене ще е удобен, а ще и се налага след 2г да ходи с него на лекции.

# 138
  • Мнения: X
Размер на екрана, от 15инча нагоре, даже мисля че 15 е малко и не е удобно.
Да не е прекалено тежък, не мисля че за ежедневно носене ще е удобен, а ще и се налага след 2г да ходи с него на лекции.

Ето и две предложения от мен:

https://laptop.bg/laptops-dell-Vostro_3530-dell_vostro_3530_N180 … o#characteristics
Прилични параметри, 15 инча, тегло - почти 2 кг.

https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_3_A315_59-acer_aspire_3_a31559_NXK6TEX00Q
По-добър процесор, малко по-лек, като тегло. При този липсва usb type-c, за разлика от другия.

Размер на екрана от 15 инча и нагоре в комбинация с не прекалено тежко тегло е оксиморон.

# 139
  • Мнения: 585
Размер на екрана, от 15инча нагоре, даже мисля че 15 е малко и не е удобно.
Да не е прекалено тежък, не мисля че за ежедневно носене ще е удобен, а ще и се налага след 2г да ходи с него на лекции.
Екранът е най-големият консуматор в лаптопа и респективно харчи много ток от батерията. Колкото е по-голям, толкова по-голяма ламя е. Ако става въпрос за носене на лекции, тогава 14-13.3 инча е по-удачно с оглед по-дъла работа на батерия. За в къщи може да се върже с голям външен монитор, за да си го гледа като бял човек.

# 140
  • Мнения: 22 457
Smulan, много благодаря за инфото, наистина полезно.
Тъй като аз работя само на настолни и мразя преносими, хич и не съм запозната какво трябва да гледам.

# 141
  • Мнения: 5 651
Аз на моите трите взех 14 инчови, визуално с 15ките нямаха съществена разлика, но са много по-компактни.

# 142
  • Мнения: 585
Smulan, много благодаря за инфото, наистина полезно.
Тъй като аз работя само на настолни и мразя преносими, хич и не съм запозната какво трябва да гледам.

От собствен опит говоря. Налага ми се да разнасям доста често един 14 инчов лаптоп и работата на батерия ми е важна. В офиса съм си го вързала на един 24 инчов монитор с външна клавиатура и ми е безкрайно удобно така. За да не ми се пречка на бюрото, лаптопа го мятам върху един контейнер. Сутрин идвам, закачам му кабела на монитора(него съм го подбрала да е с USB хъб, че днешните лаптопи са с малко USB-та) и съм на конете Simple Smile

# 143
  • Мнения: 341
С риск да ме нападнат ама мислили ли сте за някой MacBook?

# 144
  • Мнения: 22 457
С риск да ме нападнат ама мислили ли сте за някой MacBook?

Абсолютно, даже за тях мога да ползвам солидна отстъпка.

# 145
  • Мнения: 341
С риск да ме нападнат ама мислили ли сте за някой MacBook?

Абсолютно, даже за тях мога да ползвам солидна отстъпка.
Ами ще кажа само че моя е от 2015 и още работи перфектно с изключение на една смяна на клавиатура (за което съм си виновен аз). Редовно имам по 20 прозореца отворени в браузъра и тн - нито забива нито нищо, а новите от 2020 нататък са в пъти по-добри. Дори и някой с M1 да е пак ще е супер избор.

# 146
  • Мнения: 4 372
Не знам за "дори", но според мен и доколкото съм чел тези с процесори М1 и нататък са дори по-добри от интелските.
В ОС има вграден емулатор и старите приложения вървят.
Моя е на повече от 2 години и батерията държи изключително много все още.

# 147
  • Мнения: 22 457
Тогава определено ще заложа на Мас и ще изчакам с покупката за догодина, защото в момента реално не е необходим, тъй като вкъщи има 2 компютъра.

# 148
  • Мнения: 475
Mac е супер опция, но си държат по-висока цена и разбира се ако не ви е нужно да ползвате неща специфични за Windows - проверете си програми и неща, които искате да ползвате дали вървят на Mac-а

# 149
  • Мнения: 1 261
MacBook Air 13" 2020, Space Grey, 13.3", WQXGA, Apple M1 8C (3.2GHz, 16M), 7 ядра GPU Apple M1, 8 GB, 256 GB SSD - MGN63ZE/A

Какви са ви мненията? Изцяло съм в екосистемата на Apple, изключение прави лаптопа и се замислям да поправя това. По принцип имам Acer Aspire и нямам никакви забалежки, нооо много тежки, мъка ми е като си помисля, че трябва да го разнасям. И един малко глупав въпрос - българска клавиатура, тоест букмечки врху физическата, има ли и къде? От различни мнения останах с впечатлението, че никой не зарежда такива, явно всички пишат на фонетика, но на мен ми е мъка. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт