Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 23

  • 27 803
  • 760
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 1 056
Valerita, според новите проучвания НМХ също въздейства положително при риск от прееклампсия, при мен включиха 0.3 в 20 г.с. Точно затова въпреки добрия доплер, изследвания и т.н. А на акард си бях от 13г.с. Когато се видя първата ФМ че имам такъв риск. После вече увеличавахме дозата на нмх, спрямо кръвните изследванията, че с напредването на бременноста явно кръвта наистина се сгъстява и в момента съм на 0.6 нмх в 35 г.с. Simple Smile

# 721
  • Мнения: 604
Благодаря ти, Marsala. Аз имам висок PI на маточните артерии, с изчислен риск 1:20. В момента съм на 0.6 Клексан заради мутации  + Акард и имам чувството, че ми идва в повече. Вчера, три часа след поставянето на НМХ, видях огромно петно кръв на дрехата ми и съответно като погледнах какво се случва.. продължаваше на сълзи кръв. Това леко ме притесни, абсурдно е три часа да не спре теч от убождане..дори и да съм нацелили вена.

# 722
  • София
  • Мнения: 5 497
На скринига за прееклампсия какви са параметрите,по които изчисляват риска?

# 723
  • Мнения: 558
Valerita, според новите проучвания НМХ също въздейства положително при риск от прееклампсия, при мен включиха 0.3 в 20 г.с. Точно затова въпреки добрия доплер, изследвания и т.н. А на акард си бях от 13г.с. Когато се видя първата ФМ че имам такъв риск. После вече увеличавахме дозата на нмх, спрямо кръвните изследванията, че с напредването на бременноста явно кръвта наистина се сгъстява и в момента съм на 0.6 нмх в 35 г.с. Simple Smile
А продължавате ли да пиете акард успоредно с инжекциите?

# 724
  • София
  • Мнения: 1 718
Здравейте момичета, при висок риск от прееклампсия и предшестваща хипертония, освен акард 150 мг, магнерот и лекарства за кръвното, нещо друго да са ви изписвали?
За мамите с високо кръвно, как се повлиявате от терапията и на какво сте?

# 725
  • Мнения: 604
Bubbles, прикачвам от моя документ обяснението. Освен стандартните неща - тип “пушене, диабет, ръст,тегло” се гледа среден PI от доплера на артериите и още нещо, което не разбирам.


# 726
  • Мнения: 1 747
Аз бях на Фраксипарин 0,6, Магнекардин, Допегит 3х2, редовно следене на тонове, кръвно у дома по 5-6 пъти, но 36-37 г. с. Допегитът спря да действа и ме приеха за спешно секцио с диагноза - умерена прееклампсия. Бях на системи с Кормагнезин.

Здравейте момичета, при висок риск от прееклампсия и предшестваща хипертония, освен акард 150 мг, магнерот и лекарства за кръвното, нещо друго да са ви изписвали?
За мамите с високо кръвно, как се повлиявате от терапията и на какво сте?

# 727
  • София
  • Мнения: 1 718
Благодаря за отговора, Bubastet.
Аз съм на изоптин 120 мг (верапамил) първоначално само вечер, сега сутрин и вечер. Допегит а не ми действаше особено в доза 3х1, често измервах 140/90. Изписаха ми и магнерот 2х1. Имам мн висок риск за прееклампсия, за което приемам акард 150. В края на 4-ти месец съм.

# 728
  • София
  • Мнения: 1 056
Аз спрях Акарда по препоръка на хематолога и АГ още в 34та седмица, защото ще ми правят секциото в 36+2, поне 2 седмици преди раждането трябва да се спре аспирина задължително. Сега съм само на Фракси 0.6 и моя риск от прееклампсия беше 1:20 в началото още, вдигам кръвно 130/90, онзи ден на тонове измериха 137/92 и АГ ми предписа допегит 3х1 ако засега вкъщи стойности над 140/90 но за сега вкъщи нямам такива, при мен и от притеснение се вдига и ми предписа мента глог валериана или валидол при нужда, защото ще умра и от притеснение до секциото… на 06.07 ми е датата и на 4ти влизам в болницата, много се надявам до тогава да нямам някакви ядове 🙏

# 729
  • Мнения: 320
Аз спрях Акарда по препоръка на хематолога и АГ още в 34та седмица, защото ще ми правят секциото в 36+2, поне 2 седмици преди раждането трябва да се спре аспирина задължително. Сега съм само на Фракси 0.6 и моя риск от прееклампсия беше 1:20 в началото още, вдигам кръвно 130/90, онзи ден на тонове измериха 137/92 и АГ ми предписа допегит 3х1 ако засега вкъщи стойности над 140/90 но за сега вкъщи нямам такива, при мен и от притеснение се вдига и ми предписа мента глог валериана или валидол при нужда, защото ще умра и от притеснение до секциото… на 06.07 ми е датата и на 4ти влизам в болницата, много се надявам до тогава да нямам някакви ядове 🙏

Извинявайте много за въпроса ,а защо секцио в 36+2 ?
Спокойно всичко ще бъде наред и повече от прекрасно 🌹

# 730
  • София
  • Мнения: 1 718
Марсала, и аз имам същият риск, 1/20 и при мен акарда е до 34-та седмица. При по-нисък риск го изписват до 32-ра. След 34-та се спирал заради развитието на дробчетата на бебчо.
Не се притеснявай, всичко ще е наред! Къде ще правиш секциото?

# 731
  • София
  • Мнения: 1 056
Момичета, при мен историята е дълга, но в общи линии секциото ще е по-рано защото имам заболяване на костите и съм мъничка, 1.30, ходя с две канадки и имам перфорация на матка и тънки черва преди 2 год когато се наложи да прекъснем бременност поради мед причини. Сега тази бременност рискът от руптура на матката е голям, защото вече е рязана и без това е по-малка заради моите си размери… та е цяло чудо, че избутахме до тук, бебка я мериха преди 10 дни 2400гр. И много се надявам да е наддала още и да отърве кувиоза, иначе за сега всичко на ехограф с нея е ок, напълно нормално бебче си изглежда. Секциото ще бъде в Токуда, последната стъпка от първото ниво на Джуманджи 😀после следват другите нива с отглеждането… но важното е да сме живи и здрави, всичко друго момичета се получава Simple Smile

# 732
  • София
  • Мнения: 5 497
Marsala , герой си ти!Всичко ще е наред!
Идеална е бебката,в Токуда неонатологията е на добро ниво,но според мен изобщо няма да имате нужда от нея,моето момче се роди 2 кг и си беше едно абсолютно развито и оформено бебе ,сега е голямо шест годишно момче.

# 733
  • София
  • Мнения: 1 056
Marsala , герой си ти!Всичко ще е наред!
Идеална е бебката,в Токуда неонатологията е на добро ниво,но според мен изобщо няма да имате нужда от нея,моето момче се роди 2 кг и си беше едно абсолютно развито и оформено бебе ,сега е голямо шест годишно момче.
Бабъл, благодаря ❤ всички дано да стигнем да щастлив пухкав и здрав финал! Всички сме герои тука с тези безброй инжекции, изследвания, лекари, само който не е минал по този път той не знае какво е! 🍀🍀

# 734
  • София
  • Мнения: 1 718
Марсала, ще се правите с бебка! Кураж на финалната права, всичко ще мине добре, сигурна съм.
Досега четох за секциото по метода Щарк с множество предимства като по-щадящ метод. В Токуда прилагат ли го?

Общи условия

Активация на акаунт