Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 23

  • 27 821
  • 760
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 568
Фраксипаринът е в предварително напълнени спринцовки. Най-добре е да се поставя в коремната област на два пръста разстояние от пъпа. Въздухът не се вади от спринцовката и трябва да е горе при буталото.

# 706
  • Мнения: 302
Момичета какво представлява фраксипарина?
Има ли си въте спринцовка или трябва да си купя отделно и изобщо как се процедира?
Боли ли много? Къде е най-добре да го бия?
Да си кажа веднага питала съм тези неща лекарите - ама казаха където искаш, на меки места.
Има ли го навсякъде или не е във всяка аптека?
Не знам какво друго исках да питам, така ми е тревожно
НМХ е фраксито или разреждало кръвта,спринцовките са готови за употебра,колкото до това дали боли дамите които са го ползвали да кажат аз само Клексан съм ползвала и ако вкараш по-бързо лекарството има дискомфорт и се получават леки бучици,но като цяло не е болезнено ,най-често в корема се слагат,на мен тъй като ми е лилав вече от всички игли,една дама ми каза,че може и в паласките,би трябвало да го има по аптеките

# 707
  • София
  • Мнения: 324
Аз вчера имах консултация с хематолог, относно терапията ми и ми обясниха, че трбвало въздуха да е в предната част на иглата. Понеже аз, като пълен дебил, си отварям инжекциите държейки ги надолу и голяма част от течността изтича под фомата на 5-6-7 капки, та ми обясниха, че въздуха трябва да е в началото на спиринцовката, тоест до иглата, като идеята била въздуха да направи място в мастната тъкан, след което да влезе течността. Да, ама аз като обърна иглата да я забождам въздуха пак някой път отива в задната част при буталото, но едва ли е чак толкова съществено дали е в предната или задната част въздуха. Просто споделям, какво ми обясниха.

# 708
  • София
  • Мнения: 5 498
Никога не съм ги слагала така,да не говорим че и в болницата всеки си слагаше различно,един изкарваше въздуха,друг не,но последен влизаше при всички положения.
Не съм се и замисляла,добра информация даваш и повод за размисъл.

# 709
  • Мнения: 900
Дада той винаги отива някъде отзад после, но идеята да се избута отпред преди отваряне е точно да не излезе част от лекарството. Иначе да идеята е да не се маха въздуха - то го пише и в кратната листовка на фраксипарина

# 710
  • Варна
  • Мнения: 2 751
На фраксито , ако оставя въздуха до иглата буквално прави джоб подкожен и там се пълни лекарството и на  другия ден е вече честито буца.
Тази вече при клексана стана нещо странно и като започнах бавно да натискам буталото и виждах как се образува бяло подкожно джобче и адски болезнено стана, та дори изкарах по-рано иглата от корема … Бях по-далече от пъпа може би за това, ама той корема ми е син и на буци, а по ръцете така да ми щипе, че ги избягвам още .

# 711
  • Мнения: 622
Хм, това за въздуха е интересно. Аз пък забелязах, че ако не е в края (тоест далече от иглата) сякаш така пък остава една неизтискана част от лекарството в частта до иглата. Колкото и да натисна докрай все има някаква течност, която не излиза така. Та затова го слагам точно на обратния принцип…
Не мисля, че е толкова фатално и в двата случая, защото поне при мен не съм видяла да има проблем за дозата като съм си пускала изследвания.

# 712
  • Мнения: 2 568
Въздухът трябва да е от страната на буталото, по този начин се избутва цялото съдържание на спринцовката. Не съм имала бучки.

# 713
  • София
  • Мнения: 64
Здравейте! На Фраксипарин 0.4 съм, 28 гс, вчера пуснах Анти Ха и чакам консултация с хематолог. Резултатът ми е 0.2 (реф. стойности при профилактика 0.3-0.6). За какво говори ниската стойност?

# 714
  • Мнения: 604
Valka, говори за недостатъчна доза (ако е спазено условието за 4 часа отстояние от инжекцията)

# 715
  • Мнения: 894
Момичета, знаете ли цената на фракси 0.4 в Турция ?

# 716
  • София
  • Мнения: 7 506
Проф. Паскалева гледа АМХ да е между 2 и 4, така че не е кой знае колко ниско. Ако кръвотокът към бебето е добре, няма изоставане, и д-димер и фибриноген са в нормите за триместъра, можеш да останеш и на същата доза.

При мен беше точно така, не съм вдигала дозата НМХ в 3 триместър, при антиХа 2,1.

Здравейте! На Фраксипарин 0.4 съм, 28 гс, вчера пуснах Анти Ха и чакам консултация с хематолог. Резултатът ми е 0.2 (реф. стойности при профилактика 0.3-0.6). За какво говори ниската стойност?

# 717
  • София
  • Мнения: 64
Проф. Паскалева гледа АМХ да е между 2 и 4, така че не е кой знае колко ниско. Ако кръвотокът към бебето е добре, няма изоставане, и д-димер и фибриноген са в нормите за триместъра, можеш да останеш и на същата доза.

При мен беше точно така, не съм вдигала дозата НМХ в 3 триместър, при антиХа 2,1.

Здравейте! На Фраксипарин 0.4 съм, 28 гс, вчера пуснах Анти Ха и чакам консултация с хематолог. Резултатът ми е 0.2 (реф. стойности при профилактика 0.3-0.6). За какво говори ниската стойност?

Кръвотокът и изследванията са ОК. Консултирах се с д-р Минкова от Токуда, вдигна ми дозата на 0.6, и след 10 дни пак ще изследвам Анти Ха. Според нея трябва да стигна 0.3.
Явно всеки лекар има собствени виждания и подход. Аз лично съм много притеснена дали всичко ще е ОК до края...

# 718
  • Мнения: 900
Според моята следяща хематоложка също трябва да се качи до минимум 0,3 ниво на анти Х а активност

# 719
  • Мнения: 604
Любопитно е защо ли са различни референтните стойности в Токуда/НКБ. Има ли някоя дама да е пускала и на двете места, и има ли разлика в резултатите при една и съща доза?

Аз имам въпрос относно Прееклампсията, НМХ въздейства ли положително при висок риск или само Акард действа там?

Общи условия

Активация на акаунт