Да преправим старите мебели с любов - тема 39

  • 55 894
  • 918
  •   1
Отговори
# 30
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
Здравейте, момичета! Някоя от вас да е боядисала вградения 4-крилен гардероб в коридора на панелка? Ще се  радвам на снимки и указания.  Предварително благодаря!

# 31
  • Мнения: 68 649
Много работни моми тук..мятали смело четките Joy..бравос....Hug

В пинтерест гледам едни бели ниски ламперии в коридора..много ми харесват как изглеждат, нагоре напр.сив латекс....искам и аз..но ме мързи Joy
Дев, за теб ще са перфектни..не знам продават ли се тук, май имам спомен да се е писало нещо по темите из мамата сякаш...

# 32
  • Мнения: 54 435
Може ли линк, Тете?

# 33
  • Мнения: 68 649



От този род бяха, на телефона ми изскачат понякога, не съм запазила картинки за жалост...ще поровя после ако намеря, ще допълня...но то се сещаш за какво говоря вероятно.........
Не ме питай за материал и др.подробности, не съм разучавала още Stuck Out Tongue Closed Eyes



Скрит текст:
 

Последна редакция: вт, 04 апр 2023, 10:45 от teta75

# 34
  • Мнения: 54 435
Супер! Много ти благодаря, Тет! Hug

# 35
  • Мнения: 5 698

Аз също правя вратите в момента. 19 г. отлагам тази задача, защото все исках да ми се съберат 2 седмици свободни за работа, но това, разбира се, никога не се осъществи Trollface Затова реших, започвам и когато стане. В някои дни въобще не работя, в други по 30 мин., понякога по 2 ч. Колкото-толкова.
Ние сме в панел, с метални каси. Като го взехме направихме основен ремонт, но майсторите казаха, че вратите са здрави и ако бързаме, може да останат. А бързахме, защото бях бременна и не ми се искаше да родя и после да се пренасяме. Успяхме да влезем 3 седмици преди термина Bowtie
После планирах да поръчаме от тези, които се обличат, защото не ми се режеха металните каси, но пък не исках да стесняваме отвора. Разглеждах и вариант за смяна само на вратите, обаче не открих дизайна, който искам. В крайна сметка сложих дървени первази отстрани и такива от екструдирана полистиролна пяна в/у самите врати, за да не натоварвам пантите. Почистих, надрах с шкурка (основата е стабилна, нямах намерение да си играя да свалям всичко) и остана само да боядисам тази седмица. Ето го резултатът дотук:
Скрит текст:

Скрит текст:
Края на ноември ги започнах и се надявам до средата на този месец да режа лентата. Много се проточи, но известно време не пипнах нищо, защото в рамките на 2 м. загубих и двете си баби и бях в тотална дупка...

Човече, страхотно са станали вратите!
Аз също искам да ги оправя нашите, в стар панелен блок, че са здрави, но касите са ни дървени.
Но ние няма да може да се справим сами, ще извикам майстор и ще му покажа твоите снимки.
Само холната врата ни е с матирано стъкло, та за нея се чудя как да декорирам.

Последна редакция: вт, 04 апр 2023, 14:58 от monii

# 36
  • Мнения: 732



От този род бяха, на телефона ми изскачат понякога, не съм запазила картинки за жалост...ще поровя после ако намеря, ще допълня...но то се сещаш за какво говоря вероятно.........
Не ме питай за материал и др.подробности, не съм разучавала още Stuck Out Tongue Closed Eyes



Скрит текст:
 
И аз искам линк

# 37
  • Мнения: 68 649
И аз искам....Grinning
Нямам линк. За жалост не пазя, гледам в пинтерест и затварям и то се губи...Blush

# 38
  • Мнения: 12 775
Търсене на конкретно изображение от тези тук дето чак и на мен ми харесаха дали няма да свърши работа? Все ще даде отнякъде да се тръгне и да се видят и подобни.

# 39
# 40
  • София
  • Мнения: 1 175
На нас ни останаха само вратите в коридора и мисля тези дни да ги започвам. Не са пребоядисвани от над 15 години. Може ли съвет с какво да оправя това, има го само на две от вратите.
Скрит текст:


Само кит дали ще е достатъчен?
Имам и колебание дали да променя радикално цвета или пак да са розови, но някакъв друг нюанс. От една страна не е обичаен цвят, но сме свикнали и освежава тъмния коридор. Плочките ни са мраморни
Скрит текст:

Мазилката е такава, също има розови частички
Скрит текст:


Мебели, первази, контакти и ключове са бели, дръжките и лампите златисти.

# 41
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 283
С кит и шкурене за изравняване ще се оправи показаната пукнатина. И аз това имам да оправям вкъщи - дървени врати, които ми е жал да изхвърля. Няма как да ги свалям и да шкуря навън, на място ще ги обновявам. Почнах вече работа, но е много изморително и не знам до къде ще я докарам.

# 42
  • Мнения: 3 302
С кит и шкурене за изравняване ще се оправи показаната пукнатина. И аз това имам да оправям вкъщи - дървени врати, които ми е жал да изхвърля. Няма как да ги свалям и да шкуря навън, на място ще ги обновявам. Почнах вече работа, но е много изморително и не знам до къде ще я докарам.
И аз благодаря за насоките!
Имам такива две врати, пренесени в сегашната ми къща от старата, която не помня - съборена е преди да се родя, преди повече от 56 години. Каквито и промени да предприема, искам да запазя тези врати на всяка цена - те са паметта, приемствеността, напомнянето, че не всичко започва от нас...
Надявам се да помагате, когато реша да ги поправям, нямам никакъв опит.
Мога засега само да боядисвам дървена дограма и врати, да свалям стари мазилки, циментови смеси, дървена ламперия - въобще, повече мога да руша, отколкото да поправям Simple Smile

# 43
  • Мнения: 10 379
Колко нещо за боядисване имаше преди. В нас бяхме с два балкона, с по две врати всеки. Прозорците също бяха двойни с по половин метър маси. Радиатори, тръби, какво ли не. Сега са ми останали четири врати.

# 44
  • Мнения: 3 302
Колко нещо за боядисване имаше преди. В нас бяхме с два балкона, с по две врати всеки. Прозорците също бяха двойни с по половин метър маси. Радиатори, тръби, какво ли не. Сега са ми останали четири врати.
В градското жилище няма какво да се боядисва наистина, но в къщите на село е рай за бояджиите Simple Smile
Навремето боядисвах врати и прозорци по време на отпуск. Към края на отпуска свърших боята и отидох в магазина за нова. Продавачката ме пита: "Не ти ли свърши отпускът?" Казвам: "Отпускът свърши, боята свърши, вратите и прозорците - не, давай още!" Simple Smile
Поне в моята къща всички дограми и врати са дървени, запазени са и не смятам да ги сменям поне през моя живот. Поддържам ги засега само с боядисване. Само двете стари врати искат по-сериозна реставрация, но нямам и теоретична, и практическа готовност. Тук има големи майстори /чета от доста време темата/ и се надявам, че ще "прихвана" достатъчно, за да се справя.

Общи условия

Активация на акаунт