Да преправим старите мебели с любов - тема 39

  • 55 892
  • 918
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 352
Ето как една боя може да направи чудеса. Много добре е станло.

# 16
  • Мнения: 286
Рави благодаря! Не сме шкурили и грундирали.Добре почистих и 5 ръце тебеширена боя Макси декор и две ръце лак.

# 17
  • Мнения: 10 606
Браво, момичета! Страхотно сте се справили!

# 18
  • Мнения: 39 351
Много хубав коридор. Вратите в два цвята ли са? Касите ми се виждат друг цвят.

# 19
  • Мнения: 286
Един цвят е каси и врати.Камерата те улавя добре цвета.Вечер стоят по кремави ,през деня една идея по светли.

# 20
  • Мнения: 46 518
Tonito_, чудесна се е получила кухнята!

Rosalinda77, невероятна промяна! Много светло и съвременно!

Аз също правя вратите в момента. 19 г. отлагам тази задача, защото все исках да ми се съберат 2 седмици свободни за работа, но това, разбира се, никога не се осъществи Trollface Затова реших, започвам и когато стане. В някои дни въобще не работя, в други по 30 мин., понякога по 2 ч. Колкото-толкова.
Ние сме в панел, с метални каси. Като го взехме направихме основен ремонт, но майсторите казаха, че вратите са здрави и ако бързаме, може да останат. А бързахме, защото бях бременна и не ми се искаше да родя и после да се пренасяме. Успяхме да влезем 3 седмици преди термина Bowtie
После планирах да поръчаме от тези, които се обличат, защото не ми се режеха металните каси, но пък не исках да стесняваме отвора. Разглеждах и вариант за смяна само на вратите, обаче не открих дизайна, който искам. В крайна сметка сложих дървени первази отстрани и такива от екструдирана полистиролна пяна в/у самите врати, за да не натоварвам пантите. Почистих, надрах с шкурка (основата е стабилна, нямах намерение да си играя да свалям всичко) и остана само да боядисам тази седмица. Ето го резултатът дотук:
Скрит текст:

Скрит текст:
Края на ноември ги започнах и се надявам до средата на този месец да режа лентата. Много се проточи, но известно време не пипнах нищо, защото в рамките на 2 м. загубих и двете си баби и бях в тотална дупка...

# 21
  • Мнения: 286
Не се сърди,човече супер са вратите.И ние не искахме да сменяме здрави дървени врати,но този цвят махагон много ми дразнеше окото и с няколко ръце боя стана свежичко.

# 22
  • Мнения: 16 871
Аз съм много доволна от форумните съвети за пребоядисване на пдч. Получи се почти както исках и ми спести доста средства. Освен всичко друго старите мебели нямат нищо общо с новите евтини, та вярвам силно в преправянето.
Горе долу може ли ориентир н коя тема да ги търся тези съвети?

Излизаме от един тежък ремонт, останаха ми някои козметични неща. Искам да освежа 2 врати, просто нямам нерви да ги къртя и да слагам нови, да се шкури и цапа. Не знам обаче от какъв материал са. Не са дървени според мен. Бели са, искам просто да им върна оригиналния цвят.
Та бих се радвала да прочета повече.

# 23
  • Мнения: 777
Здравейте, момичета! Някоя от вас да е боядисала вградения 4-крилен гардероб в коридора на панелка? Ще се  радвам на снимки и указания.  Предварително благодаря!

# 24
  • Мнения: 54 430
Човече, страхотни са станали вратите! Поздравления! Flowers Hibiscus
А това ламперия ли е на стената? Че много ми хареса идеята, имаме домашни любимци и ако може да има в долната част нещо такова?

# 25
  • Мнения: 2 352
Здравейте, момичета! Някоя от вас да е боядисала вградения 4-крилен гардероб в коридора на панелка? Ще се  радвам на снимки и указания.  Предварително благодаря!
Аз лятото. Пусках снимки. За мен не е перфектно, но е по-добре от това, което беше. Вратичките са сваляни, боядисани, пантите сменени. Пускала съм снимка, потърсете назад.

# 26
  • Мнения: 777
Благодаря!

# 27
  • Мнения: 2 352
Не написах, че шлайфах преди боядисване. Не става в апартамента, трябва си двор за шлайфането.

# 28
  • Мнения: 5 275
На мен толкова ми харесват, че искам да боядисам целите гардероб и шкаф
 Горкият ми мъж, само сваля и качва мебели



Ползвах грунд и боя от Практикер, мазах със спирт преди грунда. Не съм шкурила нищо.

# 29
  • Мнения: 46 518
А това ламперия ли е на стената? Че много ми хареса идеята, имаме домашни любимци и ако може да има в долната част нещо такова?
Това са тапети Flushed бях направила една акцентна стена в спалнята, но после я махнах и те се оказаха от тези, които се отлепят без да се късат. Дожаля ми да ги хвърля, затова ги налепих в част от коридора, включително зад етажерката за обувки. Само един фриз добавих отгоре. Много добра работа вършат, точно, за да пазят бялата стена от цапане.
Но за домашни любимци трябва нещо по-стабилно. Меки са и пакостниците ще ги надерат.

Общи условия

Активация на акаунт