Октомврийски мами 2023-тема 2

  • 25 621
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Варна
  • Мнения: 2 754
В 13+5 бебето беше 80гр. Каза, че отговаряло на 13+6. Няма начин да е над 100грама. Матката ми е ниско долу, все още обърната, на нивото на предното ми секцио общо взето,далече от пъпа дори. Нормални са прерязвания, отдавна ставам през страни, кихам с повишено внимание и още куп неща. Аз имам нон стоп дискомфорт ниско долу и това се получава от обърната ми матка. При мен знам, че нещата няма да стават по-добре. Ей го един младеж.

# 691
  • Мнения: 65
Здравейте. Има ли и други като мен които вместо да качват, свалят килограми? От 57 видях че съм паднала на 55.6 и се същисах. Верно нямам особен апетит понеже имам всекидневно замайване, но не знам? Кажете мнение ако може, притеснително ли е
Също какво да хапвам за да качвам(за съжаление не обичам особено месо)

# 692
  • Мнения: 25
Здравейте, бъдещи мамчета! С вас съм и следя темата от самото начало, но не съм се включвала досега. Бременна съм в 15 г.с с последен цикъл 29.12. Минах първата ФМ и всичко изглежда добре, вече двама доктори предположиха пол момиче, ще вързвам панделки явно. Това, което ме притеснява обаче е резултата от БХС, който ми разчетоха вчера. Бихте ли споделили мнение, особено мамите, които са минали през това, дали има нещо притеснително или е просто статистика?
Лика бременност желая на всички и до пухкав финал!

# 693
  • Мнения: 2 656
Това са просто статистики.Но за синдром на Даун е 1:687, т.к висок риск.Но щом двама лекаря са гледали и са казали, че всичко е наред..

Тъкмо онзи ден като бях аз с доктора се заприказвахме, защото му споделихме цялата история покрай нас.Та покрай това, той спомена, че преди години при бхс за трите хромозомни аномалии са считали за риск, ако е по-малко от 1:10000, след няколко години на семинар им казали 1:5000, и сега последно 1:2500.Беше възмутен как отвсякъде гледат как да изкарват пари за сметка на психиката на бъдещите родители.

# 694
  • Мнения: 113
Ето и моята дребосъчка 🎀





Сега си давам сметка, че на БХС и на редовния преглед няколко дни след това е обърната на две различни страни 😆 Тя ли се върти, от ехографа ли е 🤷🏻‍♀️

Аз да ви се оплача - вече почти ни един панталон не ми става на корема. Качила съм 1.5 - 2 някъде, бременно коремче видимо нямам, само мазнинки и подуване. Или раста под мазнинките и не
го виждам, или съм се обзавела с още мазнинки. 😒

# 695
  • Мнения: 138
Здравейте, бъдещи мамчета! С вас съм и следя темата от самото начало, но не съм се включвала досега. Бременна съм в 15 г.с с последен цикъл 29.12. Минах първата ФМ и всичко изглежда добре, вече двама доктори предположиха пол момиче, ще вързвам панделки явно. Това, което ме притеснява обаче е резултата от БХС, който ми разчетоха вчера. Бихте ли споделили мнение, особено мамите, които са минали през това, дали има нещо притеснително или е просто статистика?
Лика бременност желая на всички и до пухкав финал!

Най-вероятно всичко е наред. При мен беше 1:517 и АГ ми каза да си направя пренатален тест, ако имам възможност, предимно за мое успокоение и че тя не вижда нищо притеснително. Направих си и всичко беше наред.
След това ходих при друг специалист по ФМ, в друга болница и там стойностите бяха други и рискът беше 1:7000.. та ако лекарите не виждат нищо притеснително, не го мисли и ти.

# 696
  • Мнения: 2 656
Кашмир въртят се ами, те сега имат достатъчно място 😁..Нашето като бях на ФМ беше с гръб в началото, после доктора с накрайника ми мърдаше корема, а аз понеже ми беше смешно и целия ми корем се тресеше и се обърна 😃.После позира малко и накрая се ядоса, че не го оставяме намира и се превъртя 😂
Та това се случи за 30-40 мин някъде, но поне доктора успя да го огледа 😃

# 697
  • Мнения: 166
Аз съм с розово слузесто течение тази сутрин Persevere
Почти в 14 седмица съм, не знам какво е решило да ме плаши човечето, но чакам да отвори кабинетът и да звънкам на доктора. Хич не ми се мислят лоши неща на този етап. Оставам си да си лежа докато не ми каже какво да правя, колкото и леко да изглежда.
А и ниско коремът ме преболява.

# 698
  • Мнения: 2 656
Дано не е нищо сериозно ! 🤞🍀
Чакаме после да кажеш какво е казал доктора 🤗

# 699
  • Варна
  • Мнения: 2 754
Здравейте. Има ли и други като мен които вместо да качват, свалят килограми? От 57 видях че съм паднала на 55.6 и се същисах. Верно нямам особен апетит понеже имам всекидневно замайване, но не знам? Кажете мнение ако може, притеснително ли е
Също какво да хапвам за да качвам(за съжаление не обичам особено месо)

Аз с първата си бременност свалих 3 кг първите месеци. Нищо притеснително нямаше, просто не ядох месо.
Сега по същия начин, но по скоро кг ми не мърдат или тук таме лека надолу, но няма цял кг .
И за мен БХС е една статистика, но и самите лекари понякога не успяват да видят притеснителните белези. Все пак се раждат доста деца със синдром на Даун и не са на майки не минавали ФМ все пак.

# 700
  • Мнения: 260
Аз нямам друга снимка в телефона на бебчо, освен тази

И пиша това, за да ви пожелая едни светли празници, изпълнени само с положителни емоции. И нещо важно - сега сме с коремчета, а другата година на Великден, живот и здраве ще сме с бебе в ръце🌞🌸

# 701
  • Мнения: 2 656
Здравейте. Има ли и други като мен които вместо да качват, свалят килограми? От 57 видях че съм паднала на 55.6 и се същисах. Верно нямам особен апетит понеже имам всекидневно замайване, но не знам? Кажете мнение ако може, притеснително ли е
Също какво да хапвам за да качвам(за съжаление не обичам особено месо)

Аз с първата си бременност свалих 3 кг първите месеци. Нищо притеснително нямаше, просто не ядох месо.
Сега по същия начин, но по скоро кг ми не мърдат или тук таме лека надолу, но няма цял кг .
И за мен БХС е една статистика, но и самите лекари понякога не успяват да видят притеснителните белези. Все пак се раждат доста деца със синдром на Даун и не са на майки не минавали ФМ все пак.
Точно.Една позната миналата година роди момиченце със синдром на Даун, въпреки, че си мина всички прегледи.Но в крайна сметка каквото е дал Господ!
Да сме живи и здрави 🍀

# 702
  • Мнения: 119
La foie,чакаме те да кажеш какво става и ти стискаме палци да е безобидно🙏🏻🍀

# 703
  • Мнения: 166
Благодаря, момичета.
Тъкмо минах при един доктор от екипа на АГ-то, който беше в болницата.
Не видя нищо притеснително. Бебчо си е на мястото и си шава, няма отлепяне. Огледа, но ми се стори набързо.
Каза почивка основно и ако продължи да ходя пак.
Иначе 2-3 пъти сутринта си имаше по хартията розов секрет, към светло червено. Но вече спря.
Знам, че може да има причини колкото щеш, но при липса на скорошен секс или преглед, ми е стресиращо.
Доверявам се на мнението на докторите, но сега ми дойде малко лежерно като не търси по-сериозна причина.
Следващият преглед иначе по разписание е на 4ти май.
Почивните дни го обявяваме вече, а и на сестра ми свекърва ѝ е акушерка, ще ми е добре някой под ръка да имам за такива случаи.



Тук от ФМ преди 10 дена и през цялото време реши да стои с кръстосани крака.

Последна редакция: пт, 14 апр 2023, 16:39 от La foie

# 704
  • Мнения: 119
Супер,много се радвам,че всичко е наред!

Общи условия

Активация на акаунт