Дайте ми мотивация да не се отказвам...

  • 3 454
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 902
Безсънието е заради проблеми с червата, много силно подуване, което явно не мога да понасям като усещане. И при гастроентеролозите същата история, там отдавна съм се отказала да ходя, освен ако не са свързани двата проблема (чревния възникна преди хормоналния).

# 61
  • Мнения: 339
Изследвала ли сте се за хеликобактер пилори? При мен това се оказа причината за подуване на корема. Само един лекар се сети да ми назначи дихателен тест за тази бактерия, а последните години обиколих много лекари и ми бяха направени много изследвания, вкл. колоноскопия, всичко беше наред и причина уж нямаше. Възможно е да е и някаква непоносимост - към глутен, лактоза и т.н.

# 62
  • Мнения: 1 073
Разбира се, че всички проблеми в тялото са свързани. То е една непрекъсната система.

# 63
  • Мнения: 902
Morning Sun, и за хеликобактер ми е отрицателно изследването, но и подуването е в най-долната част на корема, не стомаха.
За глутена след много експерименти установих, че повечето симптоми са от него, не са от лактози, захари и т. н. Правила съм си ето тези изследвания:
Скрит текст:

Мисля да ги повторя след месец-два, не знам обаче има ли смисъл... Ако има други за глутен - по-добре тях, питала съм много за това в темите тук, както и запознати по въпроса, но досега никой не е могъл да отговори. Проблемите с червата започнаха 5-6 месеца преди това с цикъла.
YSt, знам, просто трябва да се открие конкретна причина. Именно кой точно проблем е първоначален. За лекарите нямам друг проблем (те дори гинекологичен не са диагностицирали). Да не съм изключвала нищо, защото ми нямало нищо и това щяло още да обърка хормоните. Аз преди да се объркат, бях спряла само тестени, но тогава целта изобщо не е била глутена, защото тогава и през ум не ми е минавало такова нещо. Случайно го установих, съвсем случайно. Въпроса е, че не знам тази непоносимост как се "открива".

# 64
  • Мнения: 339
Първо да кажа, че нищо не разбирам от глутенова непоносимост, но в интернет прочетох, че при цьолиакията (глутенова ентеропатия) се наблюдава нарушен менструален цикъл - https://femicare.eu/%D1%86%D1%8C%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D0%B0%D0%BA%D … 0%B8%D0%BA%D1%8A/
Изследванията, с които може да се хване са:
Общ имуноглобулин А (IgA)
IgA антитяло от тъканна трансглутаминаза(съкратено до tTG).
Може да се хване и с биопсия на червата.

Доколкото виждам, второто е изследвано и е отрицателно, но прочетох, че за да бъде точен кръвният тест, изследващ антитела за скрининг на целиакия, човекът, който се изследва, трябва да яде глутен по време на теста. На друго място прочетох, че ако премахнете или намалите количеството глутен във вашата диета преди тестване, това ще повлияе на резултата. Тоест, ако преди изследването сте намалили глутена, е възможно резултатът да е фалшиво отрицателен?!

Аз бих намерила добър гастроентеролог и бих казала и за двата проблема.  Много голяма е вероятността да са свързани, дори причината да е различна от глутенова непоносимост.

Пожелавам Ви откриете причината за проблемите възможно най-скоро!

# 65
  • Мнения: 902
Да, знаех го това, че трябва да съм яла глутен няколко седмици преди изследването.
Гастроентеролозите и всички останали лекари като видят изследвания в норма, просто този човек не ги интересува повече. Директно и категорично са ме отрязвали с "нищо повече не мога да направя за Вас, съжалявам".

# 66
  • Мнения: 9
Те са навьрзани нещата.Стомаха и червата се влияят от хормоните.Скоро ще се нареди всичко.Пиши като стане,та да ни зарадваш:)

# 67
  • Мнения: 902
О, как няма да пиша... Ако имам късмет да нацеля точното изследване/изследвания, защото лекарите колкото повече време минава, без да се установява конкретен проблем, толкова по-незаинтересовани стават.

# 68
  • Мнения: 1 035
И аз бях така, нямах цикъл по 2,3 месеца, а като дойдеше беше за 2, 3дни оскъдно. Първият ден беше ок, на вторият и третият почти нямаше. Забременях трудно, отне ми почти 4г, когато родих нещата се нормализираха. Сега няма месец, в който да ме пропуска, но си е нередовен, идва на която дата си пожелае. Нямам време за лекари от детето, а и ми е писнало. Не се отказвай, търси докато намериш.

# 69
  • Мнения: 238
Здравей! Аз съм в същото положение ,от както имам цикъл никога не е идвал за повече от 2 ,3 пъти за година или ,ако не го предизвикам с хапчета. В моя град направих хормонални изследвания "перфектни" , гледаха ме на ехограф - ,,всичко е точно" , нямало причина да се притеснявам и без цикъл съм щяла да забременея и няма никакви проблеми ,това било от стрес или нямало причина... Загубих много време в това "спокойствие,че всичко ми е наред" , а сега просто се обвинявам ,че не потърсих специалист навреме. Откриха ми куп неща,които тепърва ще лекувам ,като едно от тях е в лошо състояние вече и нямам гаранцията ,че ще се оправи... Писах ти и на лично ,за да ти разкажа малко повече,ако би ти било полезно😊

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт