🌴 Survivor US/UK/AU 🌴

  • 27 736
  • 582
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: X
Traitors US
Скрит текст:
Същото впечатление имам от епизода - нивото на геймплей е много високо, със стратегия. След предишната кръгла маса и изгонването на Парв, Фейдра, всъщност, беше в много изгодна позиция, тъй като доста играчи се усъмниха в Пийтър заради непостоянната му, прикрита игра и разговорите с предателите, и като нищо щеше да бъде поредният заточен. Фейдра, за съжаление, направи грешка, таргетирайки Тришел, с което сама се простреля в крайника. Жалко. На мен ми е интересен персонаж, който разбира от стратегия и аргументация, но и прави забавно тв. Много готини реплики има в кулата на предателите. Точно окачестви Дан като кроасанче без мармалад, без масло Smile - той, вярно, си пада леко сухар, поне от видяното.

Тришел се оказа най-адекватната и най-мислещата сред верните, повече от Пийтър, който допуска грешки. След като правилно усети Фейдра, я таргетира и измисли стратегия да набавят нужните им гласове. Добре разсея Фейдра, за да представи подозренията си пред останалите и да ги настрои леко предварително. Според мен има шанс МДжей да флипне и да гласува срещу Фейдра, но и да не го направи Фейдра е следващата прокудена. Така, като гледам и аз съм за победа на Тришел, стискам палци.

# 526
  • Мнения: 60
Някоя да следи Австралийския сезон? Чудя се къде мога да го гледам..

# 527
  • Мнения: X
По-назад в темата има много линкове на сайтове и канали в Youtube, където може да се гледа актуалният сезон.

# 528
  • Мнения: 60
По-назад в темата има много линкове на сайтове и канали в Youtube , където може да се гледа актуалният сезон.
Благодаря, извинявам се за спама в такъв случай, лека вечер.

# 529
  • Мнения: 475
Някоя да следи Австралийския сезон? Чудя се къде мога да го гледам..
Заповядай Simple Smile

# 530
  • Мнения: 711
Някоя да следи Австралийския сезон? Чудя се къде мога да го гледам..
Най-лесно на мен ми е в youtube

Скрит текст:
Гледахте ли последния епизод 13 - при положение, че досега Скоти беше главно статист и борче, още в началото като почнаха с негови синхрони някак ме спойлнаха, че той ще си ходи, просто нямаше логика толкова да го дават него вместо Кърби.  Много лошо прецака играта на много хора, включително на собствената си коалиция, всъщност беше точно в позицията на Кели предния път, според мен и затова и реши да си тръгне.

# 531
  • Мнения: X
Survivor AU
Скрит текст:
Епизодът беше, отново, много интересен. С обединението настъпи голям scramble и наистина щяха да блайндайднат Кити, ако Скоти не й беше казал. По начина, по който Алекс извъртя очи, когато му наредиха да играе идола си за Кити, също не мисля, че щеше да го направи. Кити си тръгваше. Отделно, тя сама доста си вдигна мишената, говорейки за бизнесите й и колко е богата навън. Жалко, хубаво отмъщение за Виола и блайндсайд щяха да се получат, но, уви. На Скоти му вярвам, че не се е чувствал добре. Ако е суперчувствителен, в реалния живот може да се контролира, като канализира към изкуство, но липсата на това вътре,  храна, на сън, многото хора при обединението наистина могат да го дестабилизират. Разбирам защо напусна, но не и защо прецака играта на толкова хора. Да си предадеш коалицията за човек, който познаваш от два дни!

Последна редакция: пн, 26 фев 2024, 06:42 от Анонимен

# 532
  • София
  • Мнения: 7 826
Survivor AU

Скрит текст:
Бясна съм на Скоти, развали страхотен епизод, точно обединението. Гледаш 1 час стратегии, коалиии и накрая нищо. Защо влизат да се лекуват в шоу, когато са ментално нестабилни? Веднага, след като издаде всичко на Кити ми светна лампичка, странно изглеждаше и то пред толкова хора около него. И след това в главата му са започнали най- вероятно мисли, как предава досегашните си приятели, но пък Кити е толкова мила и не може да постъпи с нея и така и чувствителността и обърканото му съзнание надделяват и напуска, за да не се обвинява повече.

# 533
  • Мнения: 475



Pushpin Изключително любопитно интервю с Джеф Пробст за състоянието на модерния Сървайвър Америка.
Няма да спойлвам, но най-скандалното беше, че Джеф казва да не очакваме повече злодеи в Сървайвър (или поне в скоро време) - искат да избягат от негативното и да акцентират върху положителните страни на играчите.

Много пъти в подкастите ни сме коментирали как шоуто има нужда от злодеи и герои - в момента изключително много губи играта от това, че ги няма.
Но за съжаление мисля, че вече в Сървайвър е намесена много политика - по конректно т/нар DEI (Diversity, equity, and inclusion), което много корпорации изискват.

Жалко, защото сега като гледам австралийската версия и виждам как американската изостава, основно според мен заради твърде голямата политическа коректност

# 534
  • Мнения: 1 059
Според мен не е много справедливо да се правят сравнения между американското и австралийското издание. Австралийците дори не са стигнали десет сезона, откакто подновиха излъчването на предаването. Разбира се, че все още имат свежи идеи и интересни хора, които тепърва ще участват. В Америка предаването просто се изчерпа, колкото и като заклет фен да не искам да го призная. Самият Джеф вече е изпята песен и се усеща, че няма същия хъс от преди години. Имат нужда от 5-6 години почивка, да се понатрупат по-интересни мераклии за участие и на публиката да й залипсва формата.

Дали има политическа коректност? Ами, това за мен е прекалено опростен начин за гледане на нещата. Не е просто политическа коректност. Продукцията тотално изплиска легена преди няколко години с оставянето в играта на онзи извратеняк, които опипваше участнички и жени от екипа , та беше ясно, че ще го играят малко по-социално осъзнати в следващите издания. Това беше наистина голяма черна точка. И по-важния фактор -  рекламодателите и застаряващата аудитория на предаването. Никой не иска да си рекламира продуктите по време на нещо, което предимно привлича аудитория 50+. Не го казвам, за да дискриминирам, а защото е факт, че зрителите на възраст 19-49 се считат за най-ценни при определянето на рейтинги и заплащането на реклами. В тоя контекст младите американци са по-склонни да имат либерални/woke/както искате го наречете възгледи и разбира се, че продукцията (не особено успешно) се опитва да ги привлече.

# 535
  • Мнения: X
За съжаление, т. нар. политика DEI е намесена не само в Сървайвър US, а и в много продукции на сериали. Нищо против никое малцинство нямам, самата аз се считам за доста либерална, но прекаляват със задължителните квоти за диверсификация на каста според мен. В някои сериали даже се стига до абсурди - тъмнокожи или азиатски аристократи в Англия на 19 Век, което е супер правдоподобно просто! Извинявам се за офф-топика.

# 536
  • Мнения: 586
Интересна дискусия се е заформила в коментарите на един от глобалните проблеми, не само за Сървайвър франчайза. Реално огромен минус в доста общества е, че не се търси т.нар. equal opportunity, a equal result. Аз не съм против всеки да бъде какъвто иска, стига да не пречи на останалите и да не бъде дискриминиран за това. Когато, обаче очаква да получи изгода, само защото е "различен", без значението от качеството си, тогава е проблем. Даже, не просто е проблем, а комунизъм. Особено ние е редно да сме чувствителни на темата, защото знаем как завършва историята.

Все пак, малко по-позитивно, коментари за епизоди 13/14 на Сървайвър Австралия:

Скрит текст:
Епизод 13 предполагаше титаничен сблъсък на коалиции. За съжаление, решението на Скот ни лиши от него. Аз в интерес на истината съм ок всеки да се грижи за психичното си здраве. В крайна сметка, не си е тръгнал я ден 2/3, както някои играчи в С45. Проблемът ми е, че след като е решил да си тръгне, абсолютно без причина, прецака играта на доста хора. Казвайки планът на Кити, дори най-близкият му човек Кърби, е косвен потърпевш. За мен не се прави така.

За сметка на това, епизод 14 ми е любимия за сезона и абсолютно смаза. За пореден път видяхме групата на Вал/Марк/Уина и Кърби да са супер арогантни. Особено Валерия все по-малко я понасям. Държи се с другите, сякаш са и длъжни с нещо. В първите 2-3 седмици ми правеше добро впечатление, но от известно време ми е във все по-черния списък и даже леко ме е яд, че точно тя спечели 60-те хиляди. От тяхната група, само Ри ме радва. Тя не е топ стратег, но изглежда много точна социално, а и е голяма сила в игрите за издържливост. Точно щях да питам, защо по дяволите не виждаме нищо от групата на Фераз и най-после видяхме развитие и там. Изненадах се, че той не потърси МАМ, а се наложи Кити и Карълин да го агитират. Все пак, много умно използва ситуацията и махна Уина, който нямаше да играе с него, бройка е на Вал и Кърби, а и е силен физически. Самият ход да кажат други неща на Алекс и Ри, беше доста рисков, но доведе до най-любимия ми вот за сезона и това 6:5:1:1 беше красота. Оттук насетне, Ри е ясно, че ще я загубят, поне временно и е много важно как ще подходят с Алекс. Ако го запазят, си гарантират мнозинство 7:5 с 2:1 идола в тяхна полза. Ако не, вече става по-неприятно и е редно Фераз и Айлийн да се размърдат мощно. Самата Айлийн много ме радва и стискам палци да стигне доста напред.

# 537
  • Мнения: X
Survivor AU
Скрит текст:
Хаха, Джейдън ме изненада тотално с вота и отмъщението към Ийдън за Уина. Редакторите се бяха постарали да го запазят в тайна до самия край и ефектът, поне върху мен, беше голям.
Готин ход на сметката на Джейдън, ще се окаже той скрита лимонка. Smile
Много добър прочит също от страна на Кърби и Фераз, че настроенията са се променили, но не и без помощ от оригиналните титани. Как си изпяха и майчиното мляко и разказаха как са си оправили отношенията на съвета! Ако Крал Джордж или Кралица Хейли бяха в играта със сигурност щяха да ги подковат какво да говорят на съвета. Eden не се сети.
Готин блайндсайд, при все, че беше колоритен и стратегически играч.

Последна редакция: вт, 27 фев 2024, 16:37 от Анонимен

# 538
  • Мнения: 586
Епизод 15:

Скрит текст:
Първо, поздравления за Марк че спечели колата. Идън може да се чувства прецакан (темата на епизода), защото ако Карълин не беше изпортила втория етап, в третия не виждам как тя или Алекс, щяха да го бият на пъзела.

Относно стратегията, много неща се случиха. Идън правилно говори с Марк и Джейдън и опита да си отвори странични опции. Лошото е, че горе-долу с това се изчерпват позитивите за епизода му и на практика той се самоизгони. Идеята да обедини Титаните, може да е относително ок за него самия, но генерално нямаше как да сработи. Да, Марк взе жените на наградата, уж да се разберат. И да, те уж го направиха и даже биха имали мнозинство. Но това би било неустойчиво мнозинство, в което липсва базово доверие и така или иначе, нямаше как това да проработи дългосрочно. Логичната опция беше МАМ да останат с групата на Фераз за още 2-3 съвета, да махнат някой опасни играчи и тогава да го мисли. Да не говорим, че ако бях на негово място, щях да съм супер щастлив, ако планът Вал да си тръгне, сработи. Това връщаше Марк при него и му отваряше опции. Кити и Карълин имаха правилния прочит, че отделянето от Фераз и Ко не е добре за тях дългосрочно и трябваше да настояват да не става. Много странно отстъпиха и трудно виждам как ще стигнат напред, понеже никой вече не им е особено близък и няма да ги пази и когато имената им се появят, дори биха били лесен вот.

Съгласен съм с горното мнение, че освен че самият план не ми хареса, беше и много лошо изигран. Като започнем от наградата, минем как имаха подозрително дълги разговори през деня и стигнем до представянето им на съвета, доста зле. Нормално беше Кърби и Фераз да се усетят и да сменят вота. Джейдън флипна при прегласуването, което е много странно, предвид че имаше имунитет. Да, каза че е отмъщение за Уина, но Идън имаше най-малка вина за това. Готин ТВ ход , но не и правилен според мен. Трябваше да отиде на камъни, защото там имаше огромен % шанс да си тръгне някое от най-големите имена от коалициите.

Малко странно ми беше, че Ри не показа повече съобразителност и не си спести идола. Да, тя може и да няма доверие на Фераз и Ко, но на съвета беше видно как той е много ядосан и планът за 6 вота към Идън е истински. От другата страна, Титаните не биха се целили в някой, който със сигурност има идол. Ясно ми е, че отстрани е лесно, но все пак ситуацията не беше чак толкова заплетена, а като силен физически играч, идолът със сигурност ще и потрябва в бъдеще.

# 539
  • Мнения: X
Ep.15
Скрит текст:
За мен позитив от гласуването беше, че Рий не изпорти (отново) по нейната логика вота, цепейки се от колектива, гласувайки да речем за Марк, с което спаси Рей. Щеше да прецака (поредния) заплануван блайндсайд за нищо.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт