Клуб на храбрата шивачка - 24 тема

  • 17 915
  • 428
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 920
Докато си ровех из дебрите на Али-то за висок адаптер за крачета, попаднах на много коментари от хора, които слагат такъв адаптер на индустриални машини и ползват чрез него крачетата от битовите машини, с някои изключения поради непълно съвпадане на размерите. Тези коментари естествено породиха у мен питанката - при това положение дали крачета от индустриална машина няма да паснат на Лучника?  Някой вече да е пробвал нещо такова?

# 46
  • Мнения: 2 161
Мунчо, нямам отговор на въпроса.
Докато ровиш из алито може да попаднеш и на тази стойка. Ако не се лъжа ти показа рационализация за използване на макари на шевната машина.

# 47
  • София
  • Мнения: 2 920
Мунчо, нямам отговор на въпроса.
Докато ровиш из алито може да попаднеш и на тази стойка. Ако не се лъжа ти показа рационализация за използване на макари на шевната машина.


Аа, видях и подобна стойка, но аз вече съм си спретнал това, което в момента ми върши работа, но не е проблем да се изработи и абсолютно идентична стойка за лично ползване ако ми потрябва в бъдеще.

# 48
  • Мнения: 1 862
Мунчо, ще ти дам друга идея. За да избегнеш купуване от Али, купи си този нисък присъединителен механизъм. Просто ще го удължиш с планка със същата ширина! Изрязваш пластина дълга няколко сантиметра и дебела 2 мм.! Пробиваш отвор за долната част! В долният отвор ще поставиш късо болтче 4 мм. и стягаш с гайка! В горната част, пластината ще е доста по-широка. Огъваш двата края на широката част така, че да стане като крачето! Защо така, а да не купуваш индустриални крачета? Разнообразието на индустриални крачета не е толкова голямо, като на домашните. А доста по-силният довод е, че след като купиш след време нова машина, вече ще имаш крачета. Както много пъти съм казвал, най-използваното краче, е това за скрит шев. С него ще шиеш идеални двойни и тройни шевове. Показвал съм вече как става това. Как ти се вижда такава перспектива?

# 49
  • София
  • Мнения: 2 920
Ще помисля по въпроса.

П.П. И помислих, и погледах още снощи, но установих неприятния факт, че адаптера при директно закачване на държача, би изместил самото краче с почти 5мм в ляво, гледано от мястото на шиещия. Още по-неприятния факт е, че при това положение и висок адаптер не върши работа. С други думи, наистина отпада пазаруването от алиекспрес специално на адаптер.

Последна редакция: вт, 21 фев 2023, 08:46 от Mунчо

# 50
  • Мнения: 1 862
Нищо подобно няма да стане. Адаптерът така е направен, че да замести твоето краче и иглата да е на точното място. Добре. Малкият адаптер е точно такъв, както на всички домашни съвременни машини. Помоли съседка, приятелка, колежка, позната, роднина, да ти даде нейният адаптер с крачето! Така ще видиш, че всичко ще е наред.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 920
Чудейки се каква точно глупост да свърша, в полезрението ми попадна това и веднага бе поръчано - 13 kрачета плюс двата вида адаптери Joy



Когато пристигне, със сигурност ще се разбере кой кум, кой сват и кой на булката брат Joy Joy Joy

# 52
  • Мнения: 1 862
Да, виждат се двата механизма. Това което мога да различа, са краче за скрит шев (бравос), краче за двоен транспорт (бравос), за копчета и за бродерия. Другите са в профил и не могат да се различат. Чудя се крачето за двоен транспорт как ще стане, но като дойде ще видиш. Като дойдат нещата, немедленно да се похвалиш, или ожалиш! Ще кажеш с колко са те обръснали на сухо за доставката!

# 53
  • Мнения: 13
Мунчо, кой модел е лучникът. Аз си купих и двата адаптора. И двата не стават. Наложи се високият да го нося на стругари за да го врежат малко. Крачетата  за профи машините не стават за лучника. Прилагам снимка, като в средата е краче за профи машина.

# 54
  • София
  • Мнения: 2 920
Мунчо, кой модел е лучникът. Аз си купих и двата адаптора. И двата не стават. Наложи се високият да го нося на стругари за да го врежат малко. Крачетата  за профи машините не стават за лучника. Прилагам снимка, като в средата е краче за профи машина.

Моделът на Лучника е 438. Какво са преправяли стругарите по адаптера? Гледайки снимката, бих предположил, че са удължили отвора за винтчето, като по този начин адаптерът се е качил малко по-високо.

# 55
  • Мнения: 1 862
Дааа, за сетен път се убеждавам в думите на един колега, който казваше:
- Само като си купя баничка не започвам да ѝ правя ремонт, а започвам да я ям.
И нашата работа с крачетата, ще излезе същата за съжаление.

# 56
  • Мнения: 13

Моделът на Лучника е 438. Какво са преправяли стругарите по адаптера? Гледайки снимката, бих предположил, че са удължили отвора за винтчето, като по този начин адаптерът се е качил малко по-високо.

Да, точно така. Иначе е много висок и не може да работи нормално машината. Всъщност, снимката е с краче от предходен модел лучник, модел 414, но адапторът е преправен за модел 438. Да си кажа честно не ме кефи работата с него и продължавам да си шия с оригиналните крачета. Ползвах един, два пъти за да сложа тефлоново краче.

# 57
  • Мнения: 119
Здравейте, от скоро имам шевна машина Singer Tradition и съм начинаеща. Опитвам се да шия разни елементарни неща, но проблемът ми е, че първоначално машината си шие добре и след това от един момент нататък, без да съм променяла настройките, долният шев няма никакъв опън и той просто си минава като едно право въженце през бримките на горния, без да прави никаква форма на бод. Пробвах да затегна, или разхлабя опъна на горния конец, да сменя дължината на шева, бода и всичко друго. Проверявам долния конец дали не е прекалено хлабав в калерчето, вдявам всичко наново, но нищо от тези неща не помага и много се дразня! Моля, помогнете ми!

# 58
  • Мнения: 1 862
Lillyvanilly, това което трябва да направиш, е да разденеш конецът на иглата напълно. ВИНАГИ когато вдяваш този конец, ще повдигаш крачето! По този начин, тарелките на бремзата се отварят и конеца влиза на точното място. Вдяваш всичко и като остане само вдяването в ухото, пускаш крачето и вдяваш! Постави регулаторът за стягането на конецът на AUTO или на 4! Пробвай и пиши немедленно положителен резултат! За награда - една торта!

# 59
  • София
  • Мнения: 2 920
Да споделя моите перипетии от вчера и днес - след неприятната констатация, че въпреки шлосерската намеса дъртия Лучник не се сработи с пристигналия адаптер, както и с крачето за оверлочни шевове, вече съм притежател на една върната и леко преоценена бройка Minerva Next 363D с "неправилния" бутон за обратен ход. Първи впечатления - адски неудобна за работа след Лучника, който е с шкаф и съответно равна и прилична работна площ. пак ще трябва да се мислят рационализации. Най-вероятно ще посадя Минервата в шкафа на Лучника. Joy Joy Joy

Общи условия

Активация на акаунт