Алкохол всяка вечер

  • 10 851
  • 148
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте, имам едно питане. Приятелят  ми още от нашето запознанство си пийва всяка вечер. Не прави никакви проблеми, нито крещи, нито проявява агресия, но понякога когато попрекали с чашката и го избива на тъга и иска да прави необмислени постъпки (историята там е, че като малък баща му починал, следствие на което бил тормозен и заплашван от страна на роднините на баща му, заплашвали и майка му, с две думи прекалено голям емоционален товар е паднал на неговите рамена на 12годишно дете и си му е останало като травма).... Та вечер сядайки да пие със салатка и мезета, се е случвало да го удари мъката и започва да буйства (не към мен, а към хората от историята му като дете) и се е налагало със скандали да го спирам да излиза и му взимам ключовете за колата, защото иска да кара пиян до града на тези хора и да отмъщава за баща си... Много пъти съм разговаряла с него и ме разбира на трезва глава, осъзнава и постъпките си, но прекали ли с алкохола и все едно е друг човек. Преди години алкохолът е бил ежедневие, като дави мъката си с него, но с времето го е намалил и сега пие само когато се сяда вечер на маса. Много пъти съм му предлагала да се опита да спре алкохола, защото точно заради това се стига до тези проблеми. Обещавал ми е да го спре, после ми е обещавал, че ще пийва малко преди да легне, без да прекалява, за да може да заспи и тем подобни... В крайна сметка не винаги, но се случва да се напие, дали защото го хваща бързо, защото е изморен от работа или е пропуснал още +3чашки някъде в бройката си и го чатва в главата, или просто защото му идва настроението и иска още и още.... след което следва пак същата история, крещи, псува, иска да излиза и да шофира и аз като куче пазач заключвам вратите, бутам, спирам, моля му се да си легне и тн... Дайте ми съвет, до сега не съм споделяла с никой, но и сама решение не мога да открия. Той е прекрасен човек, разбира се с всеки, помага вкъщи, ходим на почивки, денят минава в шеги и смях... Нооо чуя ли тапата на шишето да се отваря и ми настръхва косата... Не е никак лесно да преживееш починал родител и го разбирам, но решение трябва да има. От тази случка са минали над 15 години.. Искам да му помогна но не знам как... Понякога се замислям, когато имаме някой ден деца, пред тях ли ще се случват подобни сцени?...
И за психолог сме говорили, но не иска, защото му нямало нищо или нямало как да му се помогне... Моля някой за съвет и помощ.. нещата трябва все някак да може да се оправят... Благодаря, че стигнахте до края, дано съм била ясна, за да получа и ясен отговор.

# 1
  • Мнения: X
Абсолютно всяка вечер ли пие?
На мен ми се струва, че има проблем с алкохола, щом не може да спре. Това е сериозно и трябва да го убедиш да се лекува. Иначе ще съсипе и себе си, и теб.

# 2
  • Мнения: 451
Ми не звучи добре. Не можеш да помогнеш на някой който не иска помощ и не вижда, че има проблем. И да най-вероятно и пред децата ще се случва.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 36 604
В случаи с алкохол и потребяващ го, който твърди, че нищо му няма, аз съм песимист. Дано не съм права. Единствения съвет, който мога да ти дам, е да прекратиш тази връзка, защото знам какво е да седиш на тръни понеже нямаш идея какво ще му скимне на този до теб. Но ти няма да го последваш, така че си го спестявам.

# 4
  • Мнения: 4 953
Прекалява с алкохола, не пийва, а се омагьосва.
И ако се превърне в навик и традиция, нищо добро не ви очаква.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 567
Ако пие абсолютно всеки ден - той е алкохолик. Ако не те е страх от реакцията, пробвай да му скриеш бутилката или да изхвърлиш всичкия алкохол. Мисля, че това ще ти покаже доста добре реалността.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 3 582
решение трябва да има. От тази случка са минали над 15 години.. Искам да му помогна но не знам как...
Решението трябва да го потърси той. Не можеш да помогнеш на някой, който не иска помощ, това жените, най - трудно го разбираме май.  Насила само може да вземеш, но не и дадеш, разбери. Човекът има проблем с алкохола, има проблем и с неотработена травма, но докато не го вижда, няма  да се променят нещата.

# 7
  • Мнения: 4 953
В България явно масово алкохолици има.
 
То като всяка отрова..мярката е

# 8
  • София
  • Мнения: 35 101
Този прекрасен мъж днес пие всяка вечер, след някое време ще е от сутрин.
Това е битов алкохолизъм в най- чист вид, той е алкохолик.
Не го играй спасителка, той да се напъне, ако иска някой ден деца от теб.
Той да се напъне, повтарям, не ти.

# 9
  • Мнения: 7 690
Приятелят  ми още от нашето запознанство си пийва всяка вечер. Не прави никакви проблеми

се е налагало със скандали да го спирам да излиза и му взимам ключовете за колата, защото иска да кара пиян до града на тези хора и да отмъщава за баща си....

след което следва пак същата история, крещи, псува, иска да излиза и да шофира и аз като куче пазач заключвам вратите, бутам, спирам, моля му се да си легне и тн...


Противоречиш си и ще ти кажа защо. Виждаш ясно проблема, но не искаш да признаеш, че съществува.

Той няма да спре да пие, а ти дали ще спреш да се държиш като щраус зависи от теб.

# 10
  • Мнения: 3 770
Той си е завършен алкохолик. Трябва да решаваш дали ще го караш да се лекува и ще изтърпиш всички негативи, които ще има, ако той реши да го направи, или ще се спасяваш, докато е още рано.

Деца от алкохолик аз лично не бих раждала.

# 11
  • Мнения: 7 268
За съжаление този човек е алкохолик. Ти не можеш да му помогнеш. Аз не съм противник на пиенето, ако човек може да се контролира. Но в този случай не е така, а и той е млад и ще става все по- зле.

# 12
  • Мнения: 4 699
Зависимост...като такава лечението е едно- край изведнъж и завинаги. Без уговорки, без обещания, без  граници - количествени и времеви. Деца на този етап - НЕ , ще става по- зле , ако не спре с пиенето и агресията няма да остане на ниво минало.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 36 604
За съжаление, нещата вероятно ще се влошават. Не си мисли, че щом сега се справяш с озаптяването и криенето на ключовете, винаги ще е така. Ще става по-зле.

# 14
  • София
  • Мнения: 35 101
Как ли няма да бутам врати и пиян мъж, който не го слуша главата.
Да върви на терапия и да порасне, гад дем.

Общи условия

Активация на акаунт