Отговори
# 15
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 895
Анонимче, ква Нова година.... ?! Февруари сме. Трифон зарезан... Grinning

Нито веднъж не съм сбъркала годината в разните документи. Преди, не знам що така, до март-април все пишех предходната. Сега си пиша с кеф 2023...

Елифче, издай мъничко къде си. Приятно изкарване, където и да си, но разпали любопитството. Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 35 107


Свети Трифон, нека.

# 17
  • Мнения: 9 871
Добро утро!

Последна редакция: чт, 02 фев 2023, 16:58 от 𝑬𝒍𝒊𝒇𝒇

# 18
  • Мнения: 1 304
Да се изплюеш пред евро парламента от мое име!

Иначе бира и наденички!

# 19
  • Мнения: 4 701
И   ШОКОЛАД😉 да не пропуснеш Елифче.
За мен белгийците са по- добри от швейцарците.

# 20
  • София
  • Мнения: 35 107
И за мен, ама откъм цени ми се вие свят.

Честит Петльовден на петлетата в темата, на мъжките рожби и на всеки самоопределил се такъв Laughing

# 21
  • Мнения: 1 304
Резюме: защо бащите се обличат по-неглиже, как да приемаме реалността без драма, как да слушаме жена си, англ. език

https://vm.tiktok.com/ZMYFC49GR/

# 22
  • Мнения: 9 871
Тифи, Цвет, бих искала, но ... никой не ти плаща да се разхождаш. Вече. В едни по-добри времена и по галерии съм ходила дори.

# 23
  • София
  • Мнения: 35 107
Днес един дядо спря в мен, дори не се разгневих. Много съм се разнежила, пролетта в мен избързва Laughing

Добра вечер, как сте?

# 24
  • Мнения: 35 968
мислех да напиша щастлива, но по-скоро съм доволна

# 25
  • София
  • Мнения: 35 107
Чакай да пу- пу, щастлива да осъмнеш.

Не ме обвиниха в меркантилност, кво стана, кво?! Вярно съм се размекнала. Или съм размекнала мекушавите съфорумци….

# 26
  • Мнения: 35 968
и мадам си била на съфорумки май прочетох

# 27
  • София
  • Мнения: 35 107
Не отричам Joy

# 28
  • Мнения: 1 304
Та Ви разправях...

Безкласовото общество свърши. 90-те имаше напълно безкласово общество.
Социалния живот и развлечението бяха прекалено евтини, Навсякъде обикаляха полу-адекватни навлеци.

Сега обаче най-долното стъпало не е работническата класа,  работниците са елита на низините, най-долното стъпало са в бездната по Джек Лондон "Желязната пета".
Най-лошото, е че тези от бездната са науки. Много далечно неуки. "Какво е Лувър?" и това пак нищо не е. Същевременно в много от тях я има искрата, което прави нещата още по-тъжни.

Извинявам се за термините, на мен самият са ми противни, аз съм убеден либерал (понятието от преди повече от 20 година, не днешното), социалист и дори комунист идеалист. Обаче не съм сляп.

Та във въпросните социални слоеве има момичета и момчета. Момчетата имат природното си любопитство, тук таме прескачат в работническата класа. Момичетата обаче имат природният си прагматизъм и стремеж към ефективност.
Това са хора без образование и квалификация.
Което е по-лошото, възпитават ги безкласови майки адаптирани към 80-те... телевизора, дивана, пералнята и други копнежи.
Няма я здравата основа на традициите, която в някои държави ще те пропие отвсякъде. Щеш не щеш ще се очовечиш, защото другите те очовечават. Тези няма откъде да се очовечат.
Англичаните например много добре знаят как да живеят, рано се събират по двойки, едната заплата за жилище, другата за храна и това-онова. При нас този инстинкт го няма, не се получава. Руснаците също се женят и раждат на 23, ние, не.

Вие тука сте се събрали тежки гемии, малокултурни, прости и неуки няма, затова изповядвате своите критерии.

Онова момче, което е някакво свързващо звено има правилни наблюдения, но изводите не са му съвсем правилни.

Естествено София е дом на най-голямата паплач, най-големите тузари и все пак има някаква средна класа. По провинцията все още нещата са по-добре, особено по малките населени места с поминък.

Затова винаги повтарям, че образованието и възпитанието са спасението.

# 29
  • Мнения: 35 968
тифанаки, не обърка ли темата?

Общи условия

Активация на акаунт